434 entry daha
  • uefa kupasını kazanan kadroda olması ve henry'nin son dakikada yaptığı kafa vuruşunu kurtarması sebebiyle notaljik bir biçimde galatasaray'ın gelmiş geçmiş en iyi kalecisi zannedilen orta seviye kaleci.

peygamber efendimiz muslera hazretleri bir yana dursun taffarel'in galatasaray tarihindeki yeri mondragon'un da arkasındadır. 1996-2000 yılları arasında lige ambargo koyan galatasaray takımının kalesini ilk iki sezon volkan kilimci ve mehmet bölükbaşı gibi bugün kimselerin isimlerini dahi hatırlamadığı iki no name kaleci koruyorken bile galatasaray şampiyon olabilecek düzeyde iyi bir kadroya sahipti. taffarel ise artık birbirleriyle oynamaktan tam anlamıyla avrupa seviyesine gelmiş iyi bir kadronun üzerine transfer edilmişti. finalde henry'nin kafa vuruşunu kurtarması dışında uefa kupasının kazanılmasına damga vuran bir performansı olmamıştı. seri penaltı atışlarını dahi arsenalli futbolcuların direkleri vurması sayesinde kazanmıştık.

bu nedenle nostaljik bir romantizmin arkasına sığınarak taffarel'i muslera'nın önüne koymak çok duygusal bir tutum. muslera'nın sadece 2014/2015 sezonu performansı dahi taffarel'in 3 sezonluk galatasaray kariyerinden büyüktür.
  • çocuktum, 2001 senesine 4-4'lük biten derbideki performansı nedeniyle az daha fenerbahçeli olmama sebep oluyordu.
  • muslera ne kadar iyi olursa olsun ki galatasaraylı olmasam da muslera'nın çok iyi olduğunu düşünüyorum, taffarelli galatasaray iki tane avrupa kupası kazandı. üstelik taffarel bu kupaların kazanılmasında başrole sahip. bu ulaşılmaz başarı orada durdukça muslera hep ikinci olarak kalacaktır.

ayrıca dünyadaki birçok otoriteye göre de brezilya efsane kadrosunun da kalecisidir.
hesabın var mı? giriş yap