54851 entry daha
  • #164250692 ahmet burak erdoğan'ın ismini google'a yazdığınızda gördüğünüz en güncel fotoğrafların çekildiği tarihte tansu çiller başbakandı. ahmet burak erdoğan'ın kim olduğunu burada yazı yazanların %90'ı bilmez/hatırlamaz. ketenci'nin kim olduğunu zaten kendi takımınızdan doğru düzgün yorumcu göremediğinizden müptezel gibi takip ettiğiniz serdar ali çelikler'den öğrendi %99,9'unuz birkaç gün önce. binali yıldırım'ın %1'i kadar etkisi yoktur ne ankara'da ne de malum kişinin üstünde. adamın ekşisözlük başlığının altı bile bomboş.

don değiştirir gibi merkez bankası başkanı ve maliye bakanı değiştirilen ülkede, telefonunda paralel yapının iletişim ağı bulunduğu iddia edilen kişiler kovulmayı geçtim haziran'daki seçime hazırlanıyor.

ankara ile tazminat sorunu yaşadığı ve ''var mısın'' kampanyasına katılmadığı için ankara'nın emriyle imparatorunuzun nasıl bitirildiğini, tarihte 6 saniye kuralına maruz kalan ilk takım olduğunuzda anlamış olabileceğinizi varsaydım. şanssızlığınız ise rakiplerinizin bağlantısının ankara ile iyi olmasıydı. (ketenci ankara'ya yakınsa holigan göksel gümüşdağ ne kadar yakın yorumunu size bıraktım.)

fenerbahçe'ye de gelince, yönetim kurulunda en azından futboldan biraz anlayan birileri varsa ligin ilk yarısını 17. sırada bitirmesine rağmen aynı sezon uefa avrupa ligi grubundan çıkabildiği bir futbol ortamında süper lig denilen oluşumun sportif bir gerçekliği olmadığının farkına varmaları lazım.

ankara'da köylü geçmişi olan adam sayısı fazla. eli yüzü düzgün/dededen zengin beyaz türk görünce komplekse girebilme ihtimallerini göz önünde bulundurup şimdikinin bir başka karbon kopyasını başkan seçmek yerine biraz daha ''anadolu kırosu'' görünümüne sahip adaylar da değerlendirilmeli.

--- spoiler ---
    fenerbahçe'ye de gelince, yönetim kurulunda en azından futboldan biraz anlayan birileri varsa ligin ilk yarısını 17. sırada bitirmesine rağmen aynı sezon uefa avrupa ligi grubundan çıkabildiği bir futbol ortamında süper lig denilen oluşumun sportif bir gerçekliği olmadığının farkına varmaları lazım.
    --- spoiler ---

bakın sadece şu yukarıda yazılanlar bile bu kulubün bir kısım taraftarının nasıl uyutulduğunu gösteriyor.

bu kafa yapısına göre yerel ligde bir takımın başarısız olup avrupada nispeten başarılı olması o ligin sportif gerçekliğini yok ediyor.

peki sormak lazım, sevilla feneri eleyip köyüne yolladı, la liga'da kümeye oynuyordu. hatta sonra gidip kupayı da aldılar. la liga'nın sportif gerçekliği de mi yok?

bu sene bayern ve dortmund, kendi liglerinde şampiyon leverkusen'den 15 ve 25'er puan fark yediler. bayern cl yarı finalinde kılpayı elendi, dortmund cl finalisti. bundesliga'nın da mı sportif gercekligi yok?

ahaber izleyen npc dayılar:
    -tayyip giderse ülke batar yiyenim, bunlarla başgası savaşamaz.
    -dış mihraglar, oyunu gurmuşlar yeyenim bizim üstümüze oyun oynanıyor.
    -bizi engelliyorlar yeyenim, yohusam biz dünyanın en boyügh ülkesiyiz herkeşler bizden gorhuyor.
    -cehabeli belediyeler hep torbille dönüyor hakh yiyorlar.
    -dünyayı 5 ayle yönetiyor bunnarı yiğmadikca bize rahad yok yeyenim.
    -reyis ne dedi? ben ilk geldiyimde asgari ucret 200 liraydi ben 17 bin yabdim dedi hala griz var mi diyonuz?
    -başga adam mi var kime verekh oyumuzu kim gelecek başga?
    -falanca fetöcü, filanca fetö yardakcisi otekisi orrgutcü vs vs.

kafayi kırmış fb taraftarı(akliselimleri tenzih ederim):
    -ali koç giderse fenerbahçe için kötü olur, bu yapıyla ondan başkası savaşamaz abiii..
    -futbolun içindeki birtakım odaklar bir yapı kurmuşlar, fenerbahçe'nin üzerine oyunlar oynanıyor aga.
    -bizim şampiyonlugumuz sürekli engelleniyor, 10 sene şampiyon olamamamiz baska turlu aciklanamaz, dunyanin en buyuk spor kulubuyuz nihayetinde hacıı..
    -hakemler gs'ye sürekli kıyak yapıyor adil bi yonetim olsa 450 puan fark atmıstik başgaann..
    -türk futbolunu karanlık odaklar yönetiyor bu odakları bir bir yıkıcaz abi baska turlu bu is olmayacakkk..
    -başkan ne dedi, son 10 yilda en cok puan toplayan takim bizmisiz o zaman nasil hic sampiyon olamiyoruz he? engelleniyor iste agaaaaaaa
    -hadi ali koc gitsin kim gelsin? kim onun koydugu parayi koyacak????
    -gs fetocu, basaksehir rteci, ts akpartili, tff baylokçu, hakemler örgütlü, bjk yardakçı, bilmemkim pensilvanyalı vs vs.

eğitilmezsiniz.
  • kendini en büyük sanan müzmin ikinci.
  • ali koç'un yeniden başkanı seçileceği takım. inanılmaz ya. 100 senelik koca kulüpten bir tane başkan adayı çıkmıyor. bir tane aday var ali koç olursa ben olmam diyor. eski başkanı saadettin saran olursa ben olurum diyor. aklı başında bir adam yok mu bu camiada. gs'yi zaten biliyoruz. bjk gitti hasan arat diye bi adam çıkardı. ts de çıkartıyor. fenerbahçe iki kişi arasında dönüyor. hayır ali koç aday olsa kesin seçiliyor. 6 sene başkanlık yapıp bu kadar başarısız bir yönetici aday olursa bile diğer adaylar seçilemiyor. ne acayip camia.
  • futbol takımı, türkiye'de futbolun yaratıcısı ve üstadı olan kulüp..

ben demiyorum, özlenen gazete kupürü vaktiyle söylüyor.. #164261656

'''liga'da kümeye oynuyordu. hatta sonra gidip kupayı da aldılar. la liga'nın sportif gerçekliği de mi yok?

bu sene bayern ve dortmund, kendi liglerinde şampiyon leverkusen'den 15 ve 25'er puan fark yediler. bayern cl yarı finalinde kılpayı elendi, dortmund cl finalisti. bundesliga'nın da mı sportif gercekligi yok?''

evet, sevilla takımının küme düşmemeye oynadığı ligin lideri şampiyonlar ligini de kazanabiliyor. örneği buradan verirseniz süper lig 17'si avrupa ligi grubundan çıkabiliyorsa süper lig şampiyonlarının birkaç senede bir düzenli olarak şampiyonlar liginde yarı final falan görmesi lazım.

bayern örneği de enteresan. kendi liginde 11 senedir üst üste şampiyon olan, sadece bu sene 2. olduğu için şampiyonlar liginde yarı final görmesi anomali olarak değerlendirilmiş. bu takımların ölüsü zaten yarı final görüyor. son 11 senede 6-7 kere yarı final gördüler 2'sini de aldılar.

''-hakemler gs'ye sürekli kıyak yapıyor adil bi yonetim olsa 450 puan fark atmıstik başgaann..''

ben böyle bir şey söylemedim. bunun doğru olduğunu da düşünmüyorum. kayrılan takımlar genelde ankara'nın sevmediği kişilerin rakibi olduğu için dolaylı yoldan destekleniyor. bu kayrılan takımlar yine ankara'nın sevmediği şeyleri yaptığı anda oklar aynı hızda kendilerine dönüyor.
    tff tazminatı ve ''var mısın'' kampanyasının reddi sebebiyle fatih terim'in pandemiden önce 7-8 maç seri yapmasına rağmen verilen aradan sonra 6 saniye kuralı ile bitirilmesi,
    2017'de beştepe'nin şenol güneş'e yaptığı ''beşiktaş'ı bırak, milli takımın başına geç.'' teklifinin reddedilmesi üzerine şenol güneş'in bir sezon sonra bitirilmesi gibi örnekler verilebilir.
    bu olaylardan önce ikisinin de 2 sene üst üste şampiyonluğu vardı. yanlış tercih yaptılar ve belki de haketmemelerine rağmen bedel ödetildi kendilerine.

''gs fetocu, basaksehir rteci, ts akpartili, tff baylokçu, hakemler örgütlü, bjk yardakçı, bilmemkim pensilvanyalı vs vs.2''

eğer şizofren değilseniz direkt olarak isim vererek bu yorumları yapmadığımı görebiliyor olmanız lazım.

fakat tff başkanının cep telefonunda paralel yapının iletişim ağının bulunduğu iddiaları var. yukarıda da iddia dedim kendisi kabul etmesine rağmen.

başakşehir için ise evet, ''rte'ci'' yorumu yapılabilir. kulübün başkanı ve sahibi emine erdoğan'ın akrabası. doğal olarak erdoğan tarafından nefret veya düşmanlık yerine destek görme ihtimalleri daha fazla.

ts'nin de ''akpartili'' olduğu yorumu yapılabilir. hatırladığım kadarıyla şampiyon olunan maçta süleyman soylu, mustafa varank ve adil karaismailoğlu birlikte fotoğraf vererek şampiyonluğu kutlamıştırlardı. ayrıca o sene kulübe maddi destek için bütün locaların yüksek fiyattan satışında berat albayrak'ın aracı olduğu söylentileri vardı. bunlar trabzonspor için ''akpartili'' yorumu yapmaya yeterli veriler. en azından 21-22 sezonu için.

hakemler için de ''örgütlü'' yorumu yapılabilir.
    serkan tokat, talat tokat, metin tokat,
    abdülkadir bitigen, galip bitigen
    cüneyt çakır, serdar çakır,
    bahattin şimşek, selami şimşek
    hatta ahmet çakar'ın bile babası hakemdi yanlış hatırlamıyorsam. buradan bakıldığında ''örgütlü'' bir nepotizm ve kayırmacılık söz konusu gibi görünüyor.

şu an türkiye'yi esenler erokspor gibi alt ligde oynayan bir takımı bile yakından takip edecek kadar futbolla ilgili insanlar yönetiyor. bu takıma karşı u19'la maça çıkıldı birkaç gün önce. ekonomik sebeplerden olduğu söylendi, üzeri kapatıldı. u19 ile rakip olan takım şampiyon oldu küme yükseldi.

türkiye'de olan biten her şeye, herkese müdahil olmak isteyen, hatta alt ligleri bile yakından takip ettiği görülen insanların süper lig'i kendi haline bıraktığını ve bu ligde tamamen katıksız sportif mücadele ile başarı kazanıldığını düşünmek vicdanınızı rahatlatıyorsa bu sizin tercihiniz.

şahsen ben ve benim gibiler böyle düşünmüyoruz.

tff, fikstür ve mhk üzerinden irili ufaklı müdahalelerde bulunulduğunu, o da yetmediğinde maça doğru düzgün güvenlik koymayarak eli bıçaklı adamın sahaya dalmasına göz yumarak, sahaya 500 kişi girmesine rağmen 1 kişinin ceza almasıyla bu olayların engellenmeye çalışmasını geçtik, teşvik edildiğini düşünüyoruz.
  • aziz başkan sayesinde türkiye'nin en büyük spor kulübüdür, bir galatasaraylı olarak söylüyorum; futbolun en büyüğü ise biziz orası ayrı. bu sezon fenerbahçe'yi çok başarılı buluyorum, sadece biz ekstrem bir sezon geçiriyoruz. geçen yıla göre puanınızı arttırdınız, tebrik ederim. belki bu kadar uzun süredir şampiyon olamama handikapı olmasa, bu sezonunuz taraftarlarınız tarafından tolere edilebilirdi.

dışarıdan bir göz olarak, ali koç'un bu çıkmazınızı son derece iyi yönettiğini düşünüyorum. sadece aziz yıldırım türk futbolunda bir anomaliydi, hagi gibi. bence fenerbahçe son dönemi ali koç sayesinde en az mali zararla atlattı. şampiyonluk klozu olmasa ali başkan gibisi bulunmaz nimet.

sadettin saran benim örnek aldığım birkaç türk isimden birisidir, en başta büyük fenerbahçe aşığıdır ve hayatını spor üzerine kurmuş bir isimdir. 59 yaşında, hayatı boyunca düzenli spor yapmış olan inanılmaz bir disiplin ve irade timsalidir.

şu anda kadıköy camiasının önünde iki seçenek var, ya ali başkan ektiği tohumların hasadını gelecek dönem kendisi toplayacak, ya da gelecek başkan bunu yapacak. ali koç dışında bir isim başkan olursa, şampiyonluk anlamında en az ihtimalle ali koç'la aynı başarıyı elde edeceği için bir yandan kendini konforlu hissedecek, bir yandan da yıllardır gelmeyen şampiyonluk sebebiyle baskı altında hissedecektir.

birkaç kuzenim fenerbahçeli, canları o kadar sıkkın ki futbol konuşamıyoruz. yayın gelirlerinin artması için fenerbahçe'nin şampiyon olması ve avrupa'da başarı yakalamamız gerekiyor, yoksa bu ligin pek tadı yok. keşke türk takımları her sene en az bir avrupa kupası alsa, umarım gelecek sezon şampiyonlar liginde en az çeyrek final görürsünüz.

sizi geçmişe götüreyim. sanki hiç derdimiz yokmuş gibi geliyor o zamanlar.
  • utanma ve arlanmadan bihaber insanların savunduğu kulüp.

sene boyunca ne dendi; efendim sistem bizi istemiyor, akp bizi sevmiyor, galatasaray'ı seviyorlar, vay efendim biz akp karşıtıyız, kulüp olarak laik ve cumhuriyetçiyiz. ali başkan da bundan istemiyor zaten de bla bla.

al sana bir fotoğraf göstereyim;

https://twitter.com/…?t=495udlkxzrspqqr1yftcxq&s=19

bu fotoğrafta doğrudan ak partili ve dahi reisçi olduğunu bildiğimiz kaç kişi var?

oğlum sizin azıcık utanma azıcık namus olgunuz var mı? varsa onca lafa rağmen acıkla lan bana su fotoğrafı.

lan oğlum siyaset spor falan bunlar yakın olur. bu isimlerin ak parti ile yakınlığı da olabilir. dursun özbek çok mu iyi bir figür. o seçim dönemi olanlar sonrası kulüpte yetkim olsa oy vermem. ama sen şurada bir kişinin galatasaray laik cumhuriyettir, yok efendim fenerbahçeli herkes akp'lidir pü kaka sizi dediğini gördün mü?

şu tablo sonrası hala bunu sayıklıyorsan zaten namusunu pazara cıkarmıssındır.
  • camia olarak galatasaray kompleksi bulunan; türkiye’nin en iyi iki takımından biridir.

başarılı ve köklü bir takımdır fakat galatasaray kompleksini aşamadığı için neredeyse son 24 yıldır başarılı olduğu sezonlarda bile bir yerlere takılıp tökezlemektedir. finallerde kaybettiği maçlara ya da son haftalarda verdiği şampiyonluklara bakmanız yeterlidir.

bence fenerbahçe’de de uefa kupasını alabilecek ve şampiyonlar ligi yarı final veya final oynayabilecek kapasite vardır.

o yüzden benim fenerbahçe’ye tavsiyem galatasaray’ın özellikle son çeyrek yüzyılda kendilerinden çok daha başarılı olduğunu kabul etmeleri ve kendilerini türkiye’nin en büyük ikinci takımı olarak konumlandırmaları. ancak bu şekilde kendinize hedef koyabilirsiniz ve üzerinizdeki baskıyı ve kompleksi atabilirsiniz.

bu kompleksi atmak da fenerbahçe’ye avrupa kupası getirir. gider avrupa ligini getirirsiniz paşa paşa, ondan sonra kimseye bir şey kanıtlamak zorunda kalmaz ya da kendinizi aşağıda hissetmezsiniz.

bu şekilde her maçınızı rahat oynarsınız, hatta galatasaray’ı kendinizden üstün kabul ettiğiniz için galatasaray derbilerinde bile üzerinizde baskı hissetmezsiniz, bu da size yine kadıköy’deki eski baskınlığı geri getirir.

ama siz gerçeklikleri kabul edip daha çok çalışmak yerine dört yıldız dahi almadan formanıza beş yıldız takmayı tercih ettiğiniz bir geçmiş inşa etmeyi seçiyorsunuz.

bunun en çok zarar vereceği takımın fenerbahçe olduğunu bilmenizi isterdim. bilin ki bir daha olympiakos gibi bir takımı stada gömüp güle oynaya avrupa kupası getirme fırsatını tekrar bir başka takıma ellerinizle hediye etmeyin.

fenerbahçe ne kadar güçlüyse galatasaray da o kadar güçlüdür. galatasaray ne kadar güçlüyse fenerbahçe de o kadar güçlüdür.

bunu da bilin ki sizi güçlendirecek tek rakibinizi yok etmeye çalışmayın. bunları yapmak hep size zarar, her zaman size yazar.

imza; fenerbahçe’nin galatasaray için kıymetli olduğunu bilen galatasaraylı bir dost. umarım şampiyonlar ligi oynadığınız eski günlerinize hızlıca dönersiniz de takımlarımız artık sparta prag, olympiakos gibi dandik takımlara elenmez.
  • 1996 mayıs şampiyonluğundan bir kare görsel
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap