279 entry daha
  • dün kız arkadaşımla gittiğim huzur dolu mekan.

biz biraz araştırmadan gittiğimiz için küçük aksaklıklar yaşadık fakat bunlara rağmen çok güzel bir gün geçirdik.

gitmek isteyen arkadaşlara adaya indiklerinden sonra gezebileceği rota tavsiyeleri;

* değirmenburnu park alanında güzel bir kahvaltı yapılabilir

* heybeliada ruhban okulu (09:30-12:30 saatlerinde açık) biz saatlere bakmadığımız için 12:40da ulaştık bu yüzden giremedik. gidecek olan arkadaşlar zamanlamayı buna göre yapsın.

* ruhban okulundan sonra ismet inönü müzesine gitmek en mantıklısı gibi (12:30-13:30 kapalı)

* hüseyin rahmi gürpınar müzesi ( biz burayı atladık, ismet inönü müzesine yakın. müzede en son restorasyon çalışması varmış şu an ne durumda bilemiyorum.)

* heybeliada deniz lisesi rotasından orman yoluna ulaşabilirsiniz burada ormanın içinde güzel yürüyüş sizi bekliyor.

* terki dünya kilisesi ( yürüyüşte iyi bi dinlenme noktası, güzel bir manzarası var kahve çay içebileceğiniz bir alan da mevcut)

* çam limanı koyu (yine güzel dinleme noktalarından bir yer denizi durgun manzarası müthiş)

* heybeliada sanatoryumu ( kapalı bir alan dışarıdan bakabilirsiniz. hemen yakınında güzel bir kafe var manzara eşliğinde yemeğinizi yiyip, çayınızı kahvenizi içebileceğiniz bir mekan)

* bu yol üzerinde aya yorgi uçurum kilisesi ve ben kangelaris ailesi anıt mezarı ( süslü mezar) da göre bilirsiniz.

bu rota üzerinden başlangıç noktasına ulaşmış oluyorsunuz. umarım gidecek olan arkadaşa yararlı olur.

son olarakta gezi rotasına ait haritayı da paylaşıyorum

heybeliada gezi haritası
    https://goo.gl/maps/i9va6lubdtuyzpdza
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap