165 entry daha
  • bu ülkenin kanını emen bunlar işte, faiz lobisinden bile tehlikeliler, devamlı kur artsın istiyorlar, ne hikmetse başka ülke ihracatçılarının bu uyanıklıktan haberi yok. yapmayın ulan ihracat yapmayın, bıktık sizin döviz düşük hikayenizden. sanırsın üst segment teknoloji üretip satıyorlar, ulan bir çoğunuz altı üstü meyve sebze don atlet vasıfsız ürünler satıyorsunuz. istanbul taksici odası gibi bunlar. ihracat yapmayın başımıza gelecek her şey benim kabulümdür. herifçiler rekabet edemiyor diye ülkeyi skip atıyorlar. bunu isteyenlere sesleniyorum siz ve sizin gibiler yüzünden 10ncu dünya ülkesinin parasından bile değersizleşti paramız. bu ne lan habire döviz yükselsin, biraz heybenizden yiyin, satamıyorsanız batın ulan.
  • hiçbir ihracatçının böyle bir talebinin olduğunu sanmıyorum. zira bu ülkede dolar arttıkça ambalaj, yakıt ve de navlun fiyatları da aynı oranda artış göstermektedir. bu gibi nedenlerden dolayı döviz artışlarının sizin sandığınız bu düz mantıkla, ihracatçıya pek bir faydası olmamaktadır. boş boş tespit yapmayınız. sanki fabrikalarda üretilen ürünler, hokus pokus yaparak, öyle birden bire gidiveriyor yurt dışına.
  • japon merkez bankası müdahale eder yenin değerini düşürür, amerika japonya'nın ara ara kulağını çeker. japon merkez bankası ise yıllarca yen değerlenmesin diye 40 takla atar.

sizce neden?
  • 7 tl için sizi mi kıracağız, olsun tabii
  • bana dokunmayan yılan bin yaşasın.
    iyi güzel paralar kazanırken benle mi yediler?
    ihracat ithalat umrumda değil, halka bi boku yansımıyor.
  • hassiktir oradan denilesi zırva.
hesabın var mı? giriş yap