• galatasaray'ın 5-1 kazanıp şampiyonluk ateşini yakacağı mactır.

edit :(

ağır madara oldum

ayaksız luyindama ve marcao yaktınız takımı.
  • galatasaraylı oyunculardan en az birisinin ağır sakatlık yaşayacağı maç olacaktır. at fava bekle.
  • geçen maçtan önce sistem değişikliği olabileceğini yazmıştım ve ilk defa bir öngörüm tuttu. diziliş dışında ilk 11'de oynayacak oyuncularımızı bile doğru bildim. fatih hocayla aynı fikirde olmak gurur verdi açıkçası.

kadromuz gerçekten her bir oyuncusuyla bu sisteme çok yatkın ve oynadıkça çok daha iyi olacak. fakat neredeyse hiçbirinin yerini doldurmak kolay değil.

taylan'da yerini dolduramayacağımız oyuncuların başında geliyor. etebo belki top kayıplarında yiyeceğimiz kontraları kesme konusunda başarılı olabilir fakat topla çıkarken baskı yediğimizde taylan gibi bir emniyet sibobu kesinlikle olamaz.

yorumcuların çoğu bu maç taylan-etebo ve akbaba-feghouli değişikliği öngörüyor fakat bence etebo'nun yanına bu maç gedson yerine feghouli başlamalı. taylanın yokluğunda marcao, luyindama, etebo, emre, gedson geri 5lisi ne kadar dinamik baskılı olsada topu şişirmeden ileri çıkaramaz diye düşünüyorum.

ben 10 numara olarak akbaba'ya bir maç daha katlanabileceğimizi düşünüyorum belki hoca bir çılgınlık yapıp kerem'i de deneyebilir 10 numara olarak.

--------------muslera
    -------marcao-----luyind
    yedlin-------etebo-----saracchi
    --------soso----------kılınç
    --------------akbaba
    -------mustafa----falcao
  • çaykur rizespor'un maçın başlarında saçma sapan bir gol yemezse puan alacağı maç.

özellikle boldrin ve andrade'den skor katkısı bekliyorum.

edit: beşiktaş'lıyım ve doğal olarak galatasaray'ın puan kaybını istiyordum ama rize'nin yalama ustası hocasının bu demecinden sonra gs'nin rize'yi rencide etmesini istiyorum.

saygılar.
  • volkan bayarslan'ın yöneteceği maç. yine bir gs iç saha maçına çömez hakem verilmiş. adeletli bir yönetimle gs kazanacaktır.
  • fatih hocanın çift forveti bozmayacağı maçtır. ayrıca zeminin bizi rizeden daha çok zorlayacagini da belirtelim. bu yüzden beklerden bol bol orta göreceğiz. mostafadan bir kafa golü bekliyorum. kayseride başlayan seri galibiyetlerimizin ikinci ayağı rizeyi rahat gececegimizi umuyorum.
  • rize maçında da onyekuru yu yedek oturtacaktır terim. olması gereken de o. bülent uygun daha maça 4 gün varken rte güzellemelerine başladı. saha da kötü olacağı için her türlü pislik dönecektir maçta ve rize sert - kapalı oynayacaktır. o yüzden tahminim şu şekilde bir 11 olur:

efsanevi kaptan
    yedlin-marcao-lyundama-sarrachi
    etebo donk
    soso emre akbaba emre kılıç (arda)
    falcao (mustafa)
  • üst edit: umarım pazar beşiktaş kazanır da şampiyonluğunu ilan eder. haklarıdır. hak ediyorlar. helal olsun.

taktiği, tekniği, ıvırı zıvırı olmayan bir
    mücadele. emre akbaba, fernando muslera, florin andone'yi aylarca sahalardan uzak bırakan, abdürrahim albayrak'ı tribünde tartaklayan, her kayıptan sonra ortalığı ayağa kaldıran bu camiaya karşı 1 dakika bile konsantrasyon kaybetmeden, şampiyonluk maçına çıkar gibi çıkıp, bam bam bam oynamamız gerekiyor. skor ne olursa olsun, her pozisyonda ısırmalı, basmalı, rahatsız etmeliyiz. ezip geçmeliyiz...

hocası bülent uygun, başkanı hasan kartal olan camiaya karşı bundan aykırı bir şey olursa zaten, pazar gününü beklemeden beşiktaş'ın kupasını versinler. yönetim de teknik heyet de yeni gelecek arkadaşların önünü açsın.
  • haftaiçi durduk yerde atatürk’ün adını zikrederek recep tayyip erdoğan’ı yalayan lakin “hukukun hakim olduğu ülkelerde, spor dünyasının içinde olmaması gereken ‘şike hükümlüsü’ bir şahsın” teknik direktörü olduğu,

“silahım olsa hakemi vururdum” demecine gerekli cezanın verilmemesini geçtim akabinde “yılın spor adamı” ödülü verilmiş bir başkanın olduğu

takıma karşı, bu ahlaksızlıkların cezalandırıldığı değil ödüllendirildiği bir düzende oynayacağımız futbol karşılaşması.

taktikmiş, oyuncuymuş geçelim bunları.
    şampiyon olmuşuz/olamamışız bu maç özelinde umurumda değil. ama bu herifler mutlu olmasın yeter ki. onları üzelim, incitelim. saha dışındaki haksız kazançlarının önüne saha içinde futbol oynayarak geçelim. puan kaybı yaşayacaksak bu hafta olmasın mümkünse.
    amin.

imza: deist bir galatasaray’lı.
    ve benim “amin” dememin, onların (entry’de refere ettiğim iki “müslümanın”) namazından da niyetinden de çok daha geçerli olduğuna inanıyorum.
  • galatasaray'ın tatava yapmadan kazanacağı maçtır. beşiktaş-fenerbahçe maçının olduğu hafta çaykur rizespor'un galatasaray ile eşleşmesi, rizespor adına büyük bir bedeviliktir diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap