• iki farklı insan sözkonusu olduğundan saymakla bitmeyecek farklardır. tercihleri, hayat hikayeleri, siyasal geçmişleri, siyasi görüşleri, eğitim kültür düzeyleri ve pek çok şeyleri doğal olarak pek çok fark barındırır.

ben bir farklarından bahsedip huzurdan ayrılacağım. ahmet necdet sezer oğlunun düğününde cumhurbaşkanlığı köşkünde yapılan fazladan elektrik harcamasını hesaplattırıp devlete ödemiş biriyken, abdullah gül bakanlığı sırasında, görevi ile ilgili olmayan şahsi harcamalarını devletin bankasına ödettirdiği gerekçesiyle mahkum olmuş ve bu mahkumiyet yargıtay ilgili dairesinin oybirliğiyle aldığı kararla onanıp kesinleşmiştir. sonra da davaya konu parayı ödemiştir. bakın aslında benzerlikten de bahsedebiliriz. ikisi de ödemiş. ödeme şekilleri farklı da olsa.

http://www.hurriyet.com.tr/…18.asp?yazarid=5&gid=61
  • çok sayıda türk vatandaşını anavatanları dışında gönüllü bir sürgüne zorlayacak kadar derin ve bir o kadar da acı farklılıklardır.
  • abdullah gul dondurma reklaminda oynamis ve iyi kotu bir kariyer yapmistir, ahmet necdet sezer oynamamistir.

(bkz: aslan max)
  • biri çok az seyahat eder, diğeri daha çok seyahat etmeye meyilli.
  • biri rejimi korumaya çalışmıştır, diğeri rejimi değiştirmek isteyenlerden olduğunu 1995 yılında apaçık ifade etmiştir.
  • bas ortusu ile turban arasindaki farklar ile benzeşen farklardır.
  • birisi cumhurba$kani olabilmi$tir, digeri ancak olmaya cali$acaktir. eger cebren ve hile ile de olsa olmaya cali$an secilirse, benim cumhurba$kanim olmayacaktir asla. buyuk du$unur bruce willis'in the last boy scout filminde joe hallenbeck olarak dillendirdigi bir cumle var, $u $ekilde: "i didn't vote for you, a..hole."
  • biri cumhurbaşkanıdır, diğeri suya gidip, susuz dönmek üzere olan cumhurbaşkanı adayı.
127 entry daha
hesabın var mı? giriş yap