aynı isimde "gibi" başlığı da var
18797 entry daha
  • son iki bölümde klişe kurbanı olmaya doğru giden bir dizi. böyle giderse diziyi bitiriyoruz diye açıklama yapacaklar. buradan sonrası spoiler.

ersoy’un yetişkin bezi ile toplantıya girmesi klişenin dibi olmuş gerçekten. punchline olması gereken sahnede sadece biraz tebessüm ettim. oraya gelene kadar ilkkan’ın ersoy için kurduğu tuvalet düzeneği çok daha komikti bence. yılmaz’ın aşk acısı çektiği bölümde kafes kucağında uzaklara daldığı ve ilkkan’ın verdiği tepkide patlamıştım mesela. önceki bölümde de apartmana taşınan kızlar muhabbeti ben klişeyim diye bağırıyordu. yılmaz kendi ağzıyla söyledi üstelik. bu tarz klişeler dizinin ömrünün sonuna yaklaştığımızı gösteriyor. yine de ömrü uzun olsun diyelim.
  • son bölümde arabada toplantıya katılan, arabadaki daly.rak değil mi bana mı öyle geldi yoksa.
  • kimse dikkat etmemiş ama 5x9'da yılmaz'ın sevgilisi rolündeki gülşen, ekşicilerin yakından tanıdığı bir isim aslında:

(bkz: buket'i amerika'ya yolluyoruz)

ekşi sözlük buket'i amerika'ya gönderemedi ama buket yine de los anglesa gitmeyi başarmış anlaşılan.

(bkz: buket gülbeyaz)
  • 5*9 bölümdeki yılmazın dr hannibal taklidinde kahkahalar attım. dizinin bu sezon izlediğim en sürpriz ve en beklenmedik sahnesiydi.

anthony hopkinse selam çaktı reis..
  • kimse bahsetmediğine göre 5. sezon 10. bölümünü ilk ben izliyorum herhalde. işte kendisiyle ilgili böyle bir rekora sahip olduğum dizidir. gurur duydum resmen. geleceğin habercisi genç yetişkinler bölümüyle yayında olan dizidir.
  • sevenin çok sevdiği, sevmeyenin bir türlü ısınamadığı dizi. kilit nokta senaryosu olan, sürekli ilginç bir şeylerin olması gereken bir dizi gibi değil de bir grup insanın gündelik hayatından kesitler gibi izlemektir. böylece kendi gündelik hayatımıza dair tespitleri, abartıları ve eleştirileri yakalamak daha zevkli olur
  • 5s10b

spoiler ---

sahafın 3 nokta mesajını anlatırken arkadaki tabeleda sürekli boşluk yerine 3 noktayla ayrılmış ürünlerin yazılması bilerek ayarlandıysa güzel detay.

birde bölümün gidişatını en baştan anlamam keyfimi bozdu. gençlere meslek konusunda sözde bilgi verecekler ama üçünde de meslek yok. kesin bunları örnek olsun diye çağırmıştır ümran dedim öyle çıktı. bölüm hakkında hiçbir bilgim olmadan izlemeyi seviyorum fragmana bakmayı bırak, bölümün ismine bile bakmadan açıyorum.
    --- spoiler ---
  • 'geleceğin habercisi genç yetişkinler' bölümüyle dünyanın en efsane paneline şahit olduğum dizi*
    seviyorummm.
  • sikko bir bölümle yayında olan dizidir. sikko sikko partizani... lakin, aynen öyledir. liseli veletler, evrenin sırrını çözdüğünüzü iddia edip formülüze ettiğinizi sizi dinlemezler, dalga geçerler.
  • sezon finalinde yine tarihi bir bölüm bekliyordum. hayalkırıklığına uğramadım desem yalan olur. burdan sitemlerimi gönderiyorum
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap