• maç sonrası stad dışına taşmış bir kavga... aurelio karısının yanında ricardinho 'ya dalmış. çevik kuvvet ayırmış...

http://www.hurriyet.com.tr/…bol/6412691.asp?gid=143
  • hurriyet te "mac icerisinde de kavga eden ikili, birbirlerine portekizce kufur etmeye basladi," seklinde yer bulmasi beni esekten dusmuse dondurmustur. sahsen ben ikisinden de klas almanca kufurler beklerdim:

- leck mich am arsch, rico pa$a!
    - angela merkel, marco!
  • fenerbahçe taraftarlarının acilen aurelioya türkçe küfür öğretmeleri gerektiğini gösteren olaydır. portekizce nereye kadar?
    (bkz: küfür olayını yarmış türk milleti)
  • bence soyle bir nedenden vuku bulmus olmali,

aurelio: ulan rico nasil bagladim ama seni top gormedin bu mac
    rico: evet evet gormedim ama ben seni zaten brezilya da da gormemistim
    aurelio: ne var! amatordum olum ben.. sen de gelmedin mi turkiye ye sonunda ne konusuyon?
    rico: geldim ben de ama senin 5 katin para aliyorum duduk

...der ve muhtemelen onun uzerine aurelio dan saplagi yer.
  • esasen kavga olmayan bir durum.aurelio'nun ricardinho'ya saldırmasından ibarettir.kavga değildir yani, bildiğin saldırıdır.
  • bu kavganin goruntulerinde ilgi ceken nokta sudur ki aurelio'dan once ricardinho'ya ucan tekme atarak girisen kisi kavgadan sonra aziz yildirim'a birebir rapor verirken gorunuyor. "olaylari aziz yildirim yaptirmistir" gibi cirkin bir imada bulunmayacagim, ama bir fenerbahce ve milli takim futbolcusunun ve fenerbahce baskanina yanlarinda hicbir koruma olmadan yuruyebilecek kadar yakin olan bir kisinin bu hareketleri yapmasi rahatsiz edici.

not: elbette aziz yildirim orada bir ordu polis olmasinin verdigi rahatlikla boyle davraniyor ve bu kisiyi ilk defa goruyor olabilir. bu ihtimal goz onunde bulundurulmali. fakat yine de emniyete bu saldiriyi yapan adam niye gozaltinda degil de elini kolunu sallayarak ortada geziyor diye sormak istiyorum.
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap