46 entry daha
  • -alıntı-

bugün gerçekler ortaya çıktı. alman federal polisi, 2 savcının yürüttüğü teknik takip ve banka hesaplarını inceledikten sonra soruşturmayla ilgili verilerden bir kanaate varınca 300 polis, kanal 7 ve deniz feneri’nin bulunduğu frankfurt’taki binayı basarak bütün evrakı aldı ve tutuklamalar oldu.

sonradan anlaşıldı, bu konudaki en ciddi ihbarı eski bir ’milli görüş’çü olan berlin’den, hukukçu abdurrahim vural (samsun doğumlu) yapmıştı.

berlin islam cemaati başkanı olan vural, dünkü telefon konuşmamızda bunu doğruladı, "evet bir yıl önce suç duyurusunu ben yaptım, polis ve savcılığa belge ve bilgiler sundum. sonunda da iddialarımın doğruluğu ortaya çıktı" dedi. soruyoruz:

eski bir milli görüşçü olarak neden rahatsız oldunuz da böyle büyük bir operasyon yapıldı?

- ben küçük bir adamım... bazen küçük adamlar büyük olaylar yaratır. dayanamadım artık yapılanlara. dini duygulara hitap ederek insanları istismar ediyorlardı. onlara önce yardım ediyorlar, ev tutuyorlar, yemek veriyorlar, giydiriyorlar. bunu da kanal 7’de bütün insanların merhamet duygularını istismar edecek şekilde yayınlıyorlar. ondan sonra gelsin zekát paraları, kurban paraları... paraları daha sonra da kanal 7 ve yimpaş’a aktarıyorlardı.

-alıntı-
    http://www.hurriyet.com.tr/…/6412827.asp?yazarid=42
  • (bkz: yoksulluğun karanlığını bağışlarla aydınlatmak) nereyi aydınlatacağını iyi bilen dernek! mum dibine ışık vermezmiş gerçekten, içlerindeki karanlık aydınlanmamış.
  • içgüdüsel nedenlerle yıllardır ciddiye almadığım ve zerre güvenmediğim sayısız dernekten biri.

ne zaman biri bana "eve dönecek param kalmadı iki lira verir misin dostum," "avustralya ornitorenklerinin gagaları için bir mum da sen yak," "bak çocuğumun kafasını tıraş ettim, ağzına da beyaz birşey geçirdim yani kanser hadi yardım et," "endonezya'da deprem oldu halk başörtüsü sıkıntısı çekiyor*, çabuk sms at dedim sana," "filistin'deki din kardeşlerimizin atacak taşı kalmamış bir kompresörlü taş kırıcı da sen yolla" gibi yardım etmeyenin duyarsız öküz durumuna düşeceği kampanyalarla, isteklerle, ricalarla yaklaşır, o zaman kıllanmaya başlarım.

birine yardım etmek isteyen yakın çevresiyle ilgilensin.
  • çok ahlaklı, dürüst, yalan söylemeyen, gerçekleri çarpıtmayan arkadaşlar bunlar efendim. sıcağı sıcağına bir örneğim var. biliyorsunuz, almanya'daki oluşum hakkında bazı iddialar var. iddialar ayrı konu. türkiye'deki oluşumun yetkilileri de çıkıp aralarındaki ilişkiyi reddettiler. o da güzel. ancak ben dün her ikisinin de resmi sitelerinin en altında "tüm hakları deniz feneri yardımlaşma ve dayanışma derneğine aittir." ibaresini görüp sözlükle paylaşmıştım bunu. ve bugün itibari ile almanya'dakinin sitesinden o ibare çıkarılmış. işte bu kadar ahlaklılar.

buyrun belgesiyle:
    http://www.denizfeneri.biz/index1.htm
    http://www.zshare.net/…age/_screenshot-jpg-eva.html

*
  • söylemekten ve yazmaktan bıktığım aslında bütün meselenin "ekonomik" olduğu gerçeğini gözler önüne sermiş dernektir. (ki sırf bunu yazdığım için islamcı ilan edilmişliğim de vardır) islamcılıktı vesaireydi sadece bir araçtır; ancak bu adamların ekonomik temelli şaibelerine değinmeksizin adeta onları gölgeler nitelikteki islamcılığına, irticacılığına saldırılmaya devam ettikçe bu adamlar halk adamı nezdinde güçleneceklerdir. çünkü bu arada haysiyetsizce insanların inançlarına da bulaşılmaktadır.

bu açıdan akp iktidarının anap iktidarından hiç farkı yoktur. ancak bir farkla; irticacı, gerici, islamcı diye saldırıya uğradıkça güçlenmektedir akp iktidarı. anap iktidarı böyle bir gölgeleme aracı ve şaşkın bir muhalefet bulamadığı için çatırdamış ve çökmüştür. sağolsun memleketimizde "ayyy pis dinciler" diye bir muhalefet yapılma tarzı olduğu için adım adım güçleniyor ve inanan saf, temiz insanları yanlarına çekiyorlar. ilk genel seçimde de sırf şu 14 nisan'dı mitingti dalgalarına daha da büyüyerek gelecekler; göreceksiniz.
  • tam tekmil devesi ile çölde seyahat eden adam, susuzluktan ölmek üzere olan bir gariban görmüş. adamımız, deveden inmiş, garibanı içirmiş, yedirmiş... gariban, kendine gelince, adamımızı etkisiz hale getirip deve ile kaçmaya başlamış. adamımız ne yapmış? bağırmış.

- hey, beni bi dinle!
    - ne oldu?
    - şehre ulaşınca bu yaptığını kimseye anlatma.
    - neden?
    - bu yaptığını insanlar duyarsa, kimse yolda kalmışlara yardım elini uzatmaz.

hikayenin ana fikri: denizfeneri, hakkındaki yolsuzluklarla, denizfeneri'nden daha çok, yardımseverliğe darbe vuran bir sanıktır.
445 entry daha
hesabın var mı? giriş yap