58133 entry daha
  • karagümrük maçına volkan bayarslan'ın atanması dolayısıyla hakemi baskı altına almak için algı çalışmalarına başlamış camia.

ağlaya ağlaya, hakemleri baskı altına ala ala kazandıkları kirli şampiyonlukları winner takımız diye yutturanlar, bu sene yabancı var gelmesi ile bu özelliğini yitirecek, kritik anlarda adil hakem kararları ile mutlaka kırılıp puanlar kaybedecek.

dünyada bir gram adalet varsa asrın travmasını bu sene yaşayacak ve şampiyonluğu kaybedeceksiniz.
  • bazı renktaşlar takımımız için "türkiye'nin en büyüğü" diyor, bence yanlış. hem de çok yanlış.

zira bu takım türkiye'nin en büyüğü değil türkiye'nin tek büyüğüdür.
  • olacakları öngördüğüm için şampiyonluğa sevinemiyorum. erden timur evet transferde çok başarılı olamadı ama adamın yaptıkları yapamadıklarının yanında dağ. kendisi yüzde 90 takımdan ayrıldı ve seneye olmayacak. o yüzden kaos kaçınılmaz. manasız paralar verilen transferler, takım uyumunun bozulması, florya'dan daha çok para kazabilecekken az para kazanılması, abdurrahim albayrak gibi bir adamı televizyonlarda görecek olmak.

şunları yazarken bile kalbim sıkıştı. yine yükseliğe geçecek bir galatasaray'ı kendi çıkarları için el birliğiyle berbat ettiler.
  • öyle bir sevda ki üç gündür 19 mayıs'a kadar galatasaray ceketlerimle gezme challange'ı başlattım ve 19'una kadar cheat yapıp şampiyonluk günü hayatımın en iyi alkolünü içeceğim.

ayrıca yine fb maçına özel aylık harcamalarımdan kısıtlayıp tüm parayı o maçın biletine basıyoruz arkadaşımla.

şekil a *

(bkz: çocukluk aşkımsın)
    sen ilk göz ağrımsın…

mayıslar bizimdir.
  • bir fenerbahçeli olarak kıskandığım büyük kulüp. dün geceki real madrid münih maçından sonra endülüs bölgesinden ispanyol arkadaşım jose antonio'yu aradım tebrik için. finalde başarılar diledim. o da muchos gracias amigo sizin ülkenizde de türk real madrid var, galatasaray. onları bu sene çok beğeniyorum. seneye aynı grupta oluruz inş. dedi. boynumu büküp inşallah gracias amigo dedim. basketten söz açmak istedim ama uykum var bro görüşmek üzere adios diyip kapattı.
  • *** yetmez bize bu kupa hedef artık avrupa mode on ***

rekor kırdık, şampiyon olduk tayfa okumayı bırakabilir. daha iyisini isteyenler için yazıyorum.

takım saha içinde, duran toplar dışında ilk sezonun üzerine koyamadı. bu yıl akan oyunda herhangi bir şey iyiye gitmedi. geçen yılın kopyasını izledik.

bunun sebepleri yanlış profil transferler. basbayağı yanlış teşhis yani. yanlış teşhisten okan buruk, yanlış transferden de erden timur, fatih demireli ve okan buruk sorumlu.

yanlış teşhis 1: bize 5'li kanat beki, savunması zayıf, daha iyi orta açacak bir sol bek değil, savunması kuvvetli, tempolu, bindirecek, top taşıyacak bir sol bek lazımdı. hoca gitti angeliño'yu istedi, aldı, elinde patladı.

yanlış teşhis 2: merkezde 2 kişiyi modern futbol kolay kolay kaldırmıyor. tsl kaldırıyor ama avrupa kaldırmıyor. o yüzden 2'li oynamakta ısrarcıysan 2. orta sahan da canavar gibi, 3. bölgeye top taşıyabilecek biri olmalıydı. gitti temposuz oliveira'nın türkçe bilenini aldı. bütün sezon oliveira, ndombele, demirbay arasında döndü sonra kötünün iyisi demirbay'da karar kıldı. ha delik deşik olmuyor muyuz oluyoruz ama lig seviyesi yerlerde olduğundan kimse cezalandıramıyor.

yanlış teşhis 3: 4231'in forvet arkası için 37'lik mertens yerine daha enerjik, üstelik ikinci forvetten ziyade bağlantıyı daha iyi kurabilecek hücumcu orta saha özellikli bir profil alınabilirdi. gitti sanki kanadımız yokmuş gibi zaha aldı, kenardan gelip katkı yapması beklenen mertens, yerine aylarca olmayacak kerem aktürkoğlu denediğin mertens tsl için geldi seni kurtardı. üstelik o bölgede oynayabilecek ziyech de varken ziyech'i hiç orda denemedi.

zaha, demirbay, ndombele yanlış profil transferlerinin yanına bir de aurier, halil dervişoğlu vb. çöpleri ekleyelim. 11 transfer yapmışsın, 1 tanesi (demirbay), o da idareten ilk 11'e girebilmiş. ve bu oyuncular korkunç maaşlar alıyor.

yılda 10 milyon verdiğin icardi maaşı kapar kapmaz 10+ kiloyla aylardır tosuncuk gibi gezmiş, hala daha 5+ kilosu var. geldiğinde 29 yaşındaydı 1 buçuk yıl sonra şu an 35 yaşında. allah razı olsun her maç gol atıyor ama onu bu kadar seven taraftara ayıp ettiğini düşünüyorum. 10 milyon euro alıp böyle gezmesini aklım almadı.

şimdi erden timur'a gelelim, sezon içi bazı şeyler duymuş, bunlar doğruysa bye bye diye düşünmüştüm. seçim günü yaklaşırken yönetimde atanmış ya da seçilmiş fark etmez herhangi bir şekilde yer alacağını söyleyememesi, ama açık kapı da bırakmasından, belli olmaz yine de demesinden ben şunu anlıyorum, kendisi istiyor ama izin verilmeyebilir. kamuoyu baskısıyla belki... diye röportaj zorluyor da olabilir.

kulüp içi her türlü bilgiyi sızdıran yorumcu tayfanın da bu konuyu bilmemesine hiç ikna olmuyorum.

taraftara açıklaması da zor bir durum. o yüzden "hadi kol kırılsın yen içinde kalsın ama artık uzaklaş birader o kadar da değil" denmiş gibi geliyor bana. bakalım...

bunları taraflı bir yerden de söylemiyorum. ayrılan felipe melo'nun yerine "defansif orta saha neymiş, lazım değil" denerek (valla şaka yapmıyorum bu zihniyet vardı) jem karacan, bilal kısa falan alınan ilk dursun özbek döneminden biliyorum ki karar vericilerde futboldan anlayan kimse yoktu.

*** yetmez bize bu kupa hedef artık avrupa mode off ***

bakalım önce seçim sonra transfer dönemi neler getirecek ama timurlu ya da timursuz 2 olasılıktan da pek bir beklentim yok.
  • futbol şubesinin 2023-2024 süperlig sezonunun sonunda 24. şampiyonluğuna ulaşacağı spor kulübü
  • malın tekinin her sene avrupa'da destanlar yazan takım sandığı futbol takımı.

mal oğlu mal elinde bir tek uefa kupası var, onu alan futbolcularını kutlamalarda afişten siliyorsun. kaç yıl oldu başka başarı yok, bi ara 4-4 lük olup geliyordun. okuduğunu anlamaktan aciz olduğunuzu zaten biliyoruz. bari cevap yazmayın.
  • yukarıdaki herkese mal diyen ve aslında kendi mallığını tescil eden ali koç yalaması arkadaşa daha iki sene önce kendi oynadıkları konserve liginden daha zor olan avrupa ligi'nde çeyrek final oynadığımızı ve elendiğimiz rakibin barcelona ( yanlış okumadın bak olimpiyakos değil) hatırlatmak isterim. üstelik o sezon 13. olduk.

galatasarayın ölüsü avrupa kupası çeyrek finali demektir.
    senin bunu idrak etmeni beklemiyorum.
    sen git spaceden ismail kartal a söv buralar senin canını yakar.
  • türkiyenin en büyüğü tartışmasız. mayıs ayına girince bir başka oynar cimbomum. seneye daha iyisini istiyoruz rehavete yer yok!
22 entry daha
hesabın var mı? giriş yap