778 entry daha
  • bugün toplu taşıma seferleri üzerinden tasarruf planlarını hissettiren belediye. belki ayrı bir başlık hak ediyor bu konu.

şöyle ki sabah 10'da başlayan mesaim için büyükdere caddesinde yarım saat 45 dk önceden beklemeye başladım. pazar günü ve yağmurlu havanın etkisi olsa gerek caddenin beşiktaş yönü neredeyse bomboştu görsel. fotoğrafta gördüğünüz otobüs durakta beklediğim 10-15 dk'lık süre içinde gördüğüm 3 otobüsten biri ve beşiktaş yönüne gitmediği için işimi görmedi.

bunun üzerine yakındaki metro durağına indim (m2 metro hattı) ve uzun süredir görmediğim 4 vagonlu seferlerin başladığını öğrendim. üstüne üstlük sefer araları 10 dakikaya uzatılmıştı.

evet bugün pazar ve yağmurlu, belki bugün düzenlenen koşu etkinliğinin de payı var lakin ben de istanbul'a geleli 10 yıldan fazla oldu ve büyükdere caddesini sadece geçtiğimiz bayram tatilinde böyle sakin gördüm. velhasıl eyyorlamam bu kadar.
  • “küçükçekmece'deki istanbul büyükşehir belediyesi (ibb) ekiplerince sahil parkında yapılan kazı çalışması sonrasında oluşan su birikintisine düşen 5 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti.”

https://www.aa.com.tr/…gu-hayatini-kaybetti/3204089

ibb açıklamasından:

"parktaki güvenlik görevlileri aileyi uyardı. uyarıya aldırış etmeyen aile pikniğe devam etti. güvenlik görevlileri yetersiz kalınca ibb zabıta ekiplerine haber verildi. zabıta ekipleri ihbar üzerine parka geldi. parkta ateş yakmanın yasak olduğunu aileye ileten zabıta, pikniğin sonlandırılmasını istedi. o sırada 5 yaşındaki kız çocuklarının kayıp olduğunu fark eden aile, zabıtadan yardım istedi. aramalar ailenin piknik yaptığı alana 7-8 metre mesafedeki balçık alanda yoğunlaştırıldı. gün içerisinde çalışma yapılan alanda oluşan 136 santimetre derinliğindeki su birikintisi kontrol edildi. 5 yaşındaki kayıp kız çocuğunun kazı içerisinde oluşan su birikintisinde olduğu tespit edildi. sağlık ekiplerine haber verildi. ambulansta ilk müdahalesi yapılan çocuk, hastaneye kaldırıldı. ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabaha karşı yaşamını yitirdi."
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap