75 entry daha
  • bulunan kemiklerin kendisine ait olduğu netleşmiş olan ekonomist. elimdeki tek kaynak

yazık, 300 küsür gündür kayıptı, en azından artık bir mezarı olacak.
  • kayboluşunun ardından daha 1 yıl bile geçmemiş olmasına rağmen sadece kemiklerinin kalması doğal mı, cesette ufak da olsa bütünlük olmaz mı, bilen ekşi sözlük yazarları aydınlatırsa müteşekkir olacağız.

tnm: bulunan kemiklerin kendisine ait olduğu açıklanan ekonomist.
  • kaybının 360. günü sonunda kemikleri bulunmuştur. bana göre doğa yürüyüşü sırasında, bir nedenden ötürü rahatsızlanıp doğal olarak vefat etmiştir.
  • kemiklerin bulunduğu alan daha önce 9 kere didik didik aranmış fakat hiçbir sonuç alınamamıştı. bahsedildiği gibi kemikleri sel suyunun dağıtmıs olması veya yabani hayvanların bunları uzaklaştırması ihtimali var.

netice olarak ceset puzzle'a dönmüş. kafatası bulunursa en azından başına bir darbe alıp almadığı öğrenilebilinir. yine de cinayetse bile bu saaten sonra net sebebin anlaşılıp ciddi bir soruşturulma sürdürülmesi çok zor.
  • ormanlık alanda bulunan kemikler kızının dna'sı ile eşleşmiş. bu kadar uzun sürede bu kadar yaşlı bir adamın cesedinin daha yeni bulunmuş olması çok enteresan. otopsi sonucunda ne olduğu ile ilgili durum aydinlaanir umarım.
  • bir adli bilimci gözüyle diyorum ki çok çok çok büyük ihtimalle dünyanın sonuna dek bir gizem olarak kalmaya devam edecektir ölümü.
  • --- spoiler ---

berzeg ailesinin avukatlarından gülcan odaman odatv'ye konuştu. odaman henüz dna eşleşmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve analizlerin birden farklı şekilde gerçekleştiğini kendilerinin de süreci yakından takip ettiklerini aktardı.

"muhtemelen asparagas bilgi"

dna'ların eşleştiğine dair çıkan haberler için ise odaman, "o kadar sürede mümkün değil. muhtemelen asparagas bir bilgi olduğunu düşünüyorum" dedi. dna örneklerinin alınması ve adli tıp'a gönderilmesinin perşembe gününden itibaren gerçekleşen işlemler olduğunu hatırlatan odaman, "gönderilmesi, vesairesi.... bugün haftasonu ve cumartesi" diyerek sonuçların bugün çıkmasının mümkün olmadığını kaydetti.

"haberlerin doğru olduğunu düşünmüyorum"

odaman, söz konusu haberlere dair ayrıca, "bu kadar kısa sürede sonuç çıkmaz, doğru olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini de kullandı.
    --- spoiler ---
  • kaybolmasından 316 gün sonra bulunan kemik parçalarının kendisine ait olduğu iddia ediliyor.

şüpheli bir olay.
    1) alzeimer hastası birinin yanında kimse olmadan köpeğini alarak yürüyüşe çıkmasına izin verilmesi en basitinden büyük bir ihmal.
    2)kemik parçalarının bulunduğu yerde 100 günden fazla arama yapıldı, bulguya rastlanmadı.
    3) cinayet ise kim yaptı? aileye düşman kimse yok. fidye için ise olay ortaya çıkınca öldürdüler diyelim. ceseti nasıl sakladılar ve nasıl kısa sürede birkaç kemik haline geldi?
    şimdi neden kemikler, eşyalar ve giysi parçaları ortaya çıktı? geride hiç kanıt bırakmayan kişi ya da kişiler nasıl böyle bir hata yaptılar?
    4) vahşi bir hayvan saldırdı diyelim. örneğin ayı, kurt vs. olay yerinde parçalanmış giysi, kan, ceset parçaları kalırdı. cesedi taşımış olsalar bile en azından olay yerinde kan olurdu.
    5) intihar etmiş olabilir. alzeimer hastası, gelecekte kendisini nelerin beklediğini biliyor, hastalık ilerlediğinde bazı şeyleri yaşamak ve çevresindekilere yaşatmak istememiş olabilir. ama nerede saklandı? nasıl intihar etti ve ceset niye bulunmadı?

nereden bakılsa tuhaf, gizemli bir olay...
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap