40 entry daha
  • en muhalif benim diye çıkıyorlar, sonra hokus pokus her şey bir anda değişiyor. bu ülkücüler ne yapmak nereye varmak istemekte? bu kaçıncı oldu bildiğin bir sözlüğe ihtiyaç duyuyorum. bir ülkücü aslında ne demek istedi diye?

son tahlilde ne dediğini anlamadığımız bir diğer ülkücü olmuştur ve tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştır.
  • ne zaman görsem aklıma değirmen'de tarık papuççuoğlu'nun canlandırdığı deli mühendis geliyor.

kurultay sonrası akşener'in tavşan adayı olduğu iddiası atıldı. galibiyet konuşması yapan dervişoğlu'nun yanındaki görüntüsünü ben de eklemiştim buraya.
    fakat tek video da bunu kanıtlamaya yetmez. ayrıca sahneye sadece o değil koray aydın da sahnedeydi. twitter
    ayrıca konuşması sonrası yine koray aydın ile de kucaklaşmışlardı.

gik listesinde bir ortaklaşma varsa beraber davranmışlar denilebilir. dervişoğlu'nun listesindeki 2-3 ismin akalın taraftarı olduğu söyleniyor.
    bir kaç gün sonra netleşir.
    olağan kurultayı düşünerek de bazı adımlar da atabilirler.

bu arada "normal" koşullarda zaten akalın ve takipçilerinin 2. turda müsavat'ı desteklemeleri daha yüksek ihtimal.
    çeşitli farklılıkları olsa da "hür ve müstakil" ile "özü başına" birbirine koray aydın'dan daha yakın.

bu iki hareket de seçimlere bağımsız girilmesini ve partinin milliyetçi çizgiye çekilmesini savunuyor. yerel seçimlere hür ve müstakil girme kararını tv'lerde tolga akalın savunuyordu. akalın ve çevresinin itirazı akşener ve çevresinin bu süreci yürütme biçimine. partiye erdoğan tarafından operasyon yapıldığını söylüyorlar. yerel seçimlerde onlar parti yönetiminde olsalar yine chp ile ittifak yapılmayacaktı. mansur'un karşısına ya aday çıkarmazlar veya daha güçsüz bir aday ile yarışır yavaş'a söz söylemeden süreci tamamlarlardı. yine diğer illerde sadece chp adaylarını hedef almaz kendi adaylarını öne çıkarmayı hedeflerlerdi.
    akşener'in o "gıcıklık olsun diye" politikasına karşılar.
    müsavat dervişoğlu da o konuda bazı hatalar yaptıklarını kabul ediyor.
    kağıt üzerinde mümkün olsa da pratikte akşener'in yeni yönetime karışmaması, dervişoğlu'nun akalın ve ekibinin istemediği isimleri partiden uzaklaştırması pek mümkün görülmüyor.
    akalın d abundan sonra -tadını aldığı- liderlik mücadelesini bırakmaz.koray aydın kazansaydıayrılıkları daha erken olurdu. şu anda duruma göre parti içi muhalefete devam edebilirler. çünkü ciddi bir oy aldı. ilk turda aldığı oy müsavat dervişoğlu'na yakın.
hesabın var mı? giriş yap