25 entry daha
  • kendisine oy veren hatta oy vermekle yetinmeyip makamı teslim aldığı gün belediye önündeki meydanı dolduran kişiler arasındayım. aday olduğunu öğrendikten sonra eğitim durumu geçmişi gibi detaylarıda araştırmıştım. ve ne yalan söyleyim? onun yerinde başkasıda aday olsa kendisine oy veren binlerce insan gibi aynı siyasi partiye oy verecektim.

fakat seçimin üzerinden kısa bir zaman geçmesine ve bunları yazmak için belki de çok erken davranmama rağmen bırakmış olduğu ilk izlenim maalesef bir sonraki seçimde keçiörenin el değiştireceğinin sinyallerini verdi.

evet bunu söylemek için çok erken ve banada çok saçma geliyor. fakat ilk intiba bu yönde, neden derseniz? devir teslim töreninin olduğu gün yapmış olduğu konuşma garip biçimde sadece bağırmaktan ibaretti. inanılmaz bir bağırma yani.. mensubu olduğu siyasi parti "bu bir zafer değil biz bir savaş kazanmadık" gibi cümleler söylerken kendisi oldukça yüksek perdeden bir konuşma yaptı. bu hiç beklenmeyen bir seçim başarısının bünyeye yarattığı etkidir diye yorumlamak istiyorum ama sayın başkanım inanın hiç gerek yok böyle bir hitap şekline. sonuçta sinem dedetaş'da seçim kazandı sizde. bizler keçiörende yılmaz büyükerşen naifliğinde bir başkan bekliyoruz :)

ben bu ilçede çok uzun yıllar yaşamış, iyi kötü çeşitli insanlarını tanımış orta seviye bir semt adamıyım. sokakta eşe, dosta hangi partiye oy verdiklerini sorduğumda insanlar "chp'ye oy verdik" diyor fakat adayın adını söylesene dediğimde "ıı,şey" gibi cevaplar verip başkanın adını dahi bilmiyorlar. kendisi böyle bir seçmen kitlesinden oy alarak belediye başkanı oldu.

bu konu kendisi özelinde değil ama türkiye'nin büyük bir kısmında insanlar tanımadan adaylara sadece ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın yaratmış olduğu olumlu etki ve güven ortamının etkisinde kalarak oy verdi diye düşünüyorum.

şimdi aradan geçen sürede türkiye'nin çeşitli belediyelerinde yapılan maalesef gereksiz harcamalar, borçlar gibi basına yansıyan durumlar oldu, keşke hiç olmasaydı keşke daha sosyal harcamalar yapılsaydı diyor insan. şimdi 25 senedir aynı siyasi ekolü elinde olan, kazanılması imkansız görünen keçiören belediyesi kendilerine geçti ve belediye bütçesi hakkında basına henüz herhangi bir haber yansımadı.

örneğin keçiören'in çeşitli yerlerindeki inşaat alanlarının izinleri ruhsatları veya geçmişte yaptıkları ihaleler en basit örneği çok yakın tarihte alelacele yetiştirilmeye çalışıp sadece görüntü olsun diye ışıklandırılan cumhuriyet kulesinin akıbeti, bunun için yapılan masraflar, ödemeler gibi detaylar sayın başkanım bunlarla ilgili hiçbir şey açıklamadınız. ne zaman açıklayacaksın? sadece bir kere mikrofon uzatıldığıda konu hakkında yüzeysel bir kaç cümle söylediniz ama devamı gelmedi.

bakıldığında sosyal medya hesaplarınızda seymenler kulübü, bağlumlular derneği, çorumlular derneği gibi ziyarete gelen stk'ları paylaşmaktasınız. sayın başkan sizi her ziyarete gelen insanı sosyal medyada paylaşamazsınız. bunun sonu yok :) ne mutlu bizlere seçildiniz illaki hayırlı olsuna gelenler olacak, keşke sadece vatandaş olmayıp bizlerde matah insanlar olsak bizlerde gelsek bi makamı görsek ama inanın her geleni sosyal medyada paylaşmak çok anlamsız. bizim sizden şu an canlı kanlı ve ivedi olarak beklediğimiz şeyler var.

nasıl bir belediye aldınız? 25 sene sonunda içeri ne halde? belki her şey gerçekten çok düzgün, belki kule için yapılan ödemeler belediye bütçesini hiç zorlamadı... bir açıklayın abi lütfen. insanlar başka belediyeleri örnek verip "keçiörende hiç anormal harcama olmamış, olsaydı şimdiye burada da belediyeye borçlar için branda asılırdı" diyor. biz branda falan beklemiyoruz ama en azından belediyeye ait sayfalarda bir bilgilendirme bekliyoruz.

bakın erdal beşikçioğlu "biz belediyeyi borçsuz devraldık" dedi, ne mutlu teslim edene. fakat sayın başkanım bizde durum nedir? yıllardır hiç çalışmayan teleferik niye bayramda çalıştı ve niye alelacele durduruldu. bu kuleye ne kadar para harcandı, hangi müteahhitlere ne kadar ödeme yapılmış, kule için kiralanan 4 sene boyunca hiç dönmeden kaldırılan ve kule bitirilecek diye tekrardan kiralanan ikinci vinç gibi harcamaların bedelleri uygun mu? kulenin balkon kısmında yaşanan yapısal arıza nedeniyle balkon güvenlik amacıyla kapatılmıştı bu konu mesleğinizlede ilgili bir konu teknik anlamda yapısal durum nedir? bu gibi detayları merak ediyor insanlar. amacımız devr-i sabık yapmak değil lakin varsa bir helal olsun turgut altınok'un payına düşen onu da teslim edelim. ha yok arkadaşlar ben size meclis yayınında veya sosyal medyadan tüm bunları anlatacağım dersenizde lütfen kadrolara biraz hızlanılması gerektiğinin talimatını verin. başarılı günler.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap