64 entry daha
  • bu adamın verdiği kararlarda hala bir mantık aranması bana tuhaf geliyor. mülakat ısrarının arkasında nitelikli öğretmen gibi bir hedef olsaydı şayet ölçme ve değerlendirmede en subjektif yöntemlerden biri olan sözlü mülakata müteakip değerlendirmesi en az güvenilir olan yöntemlerin başında gelen yazılı olarak cevapların ayrıca istenmesi gibi ilkel bir yöntemin peşine düşmezdi. üstelik bugüne dek kpss'de çıkardığı 19 netin üstüne başvuru yapacaklar için taban puanı olarak 65 belirlenen mülakattan aldığı ekstra puan ile kendi branşının birincilerini dahi geçerek atanan nice örneklerle dolu o şanlı mülakat tarihi.

eğitim ve öğretim konusundaki beceriksizlikleri ve bilgisizlikleri yüzünden neredeyse her yıl bir kez mutlaka değiştirme gereği görülen eğitim sisteminin düşürüldüğü bu durum yüzünden kpss'ye girme lüzumu görmedim. zira mevcut eğitim standartlarımıza baktığımda çocuklarıma yapabileceğimin en büyük iyiliğin, çocuk yapmamak olduğunu da üniversitenin öğretmenlik stajında bizzat yaşayarak gördüm ve ne yazık o günden beri daha da geriye gittiğini üniversite sınavındaki barajın dahi ortadan kalkmasıyla eğitimin dibe vurduğunu da gördük.

integral mevzusuna gelirsek üniversiteler zaten ortaöğretim kurumlarında verilen sayısal derslerin verimsizliğinden şikayet ederken; mühendislik, programcılık, inşaat, akışkanlar dinamiği ve daha sayısız alanın derslerine hazır bulunuşluk seviyesi açısından olmazsa olmaz konulardan biri. ki üstelik dünya pazarında bilişim, teknoloji ve mühendislik alanında büyük paya sahip çin, japonya, güney kore ve hindistan gibi ülkelerin ortaöğretimde önemle üzerinde durduğu konulardan biri. daha az bilim, daha fazla dogma ile körpe dimağları iğdiş etmekten başka bir şeye hizmet edeceğini düşünmediğim bu müfredat, açıkçası bana binali yıldırım'ın " fazla kafayı yormayın, sıyırırsınız." bakış açısının eğitim sistemindeki yansıması gibi görünüyor.
  • adam her şeyi net ve soru işareti kalmaksızın anlatmış. zamanı olmayanlar 08:45'ten sonrasını izlesin.

https://youtu.be/8xxalktpsgu?feature=shared
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap