• altı buçuk yaşındaki birinci sınıf öğrencisi selim'in yüzüne kitabın sivri tarafıyla vuran ve yüzüne dört dikiş atılmasına sebep olan öğretmendir.

https://twitter.com/…nkal/status/857260455924051968

daha altı buçuk yaşındaki bir çocuğa karşı toleransı olmayan insanların öğretmen ismi altında görev yapmaları beni üzüyor. üstelik şikayetçi olunmadığı için görevini yapmaya devam ediyormuş.

edit:

haber linki : http://www.abcgazetesi.com/…dikis-atildi-51640h.htm
  • vicdansızlıktır.
    küçücük çocuk be emanet ediliyor, bir şeyler öğret deniyor. yeri geliyor ailesinden daha fazla senle vakit geçiriyor. dilerim basit şekilde kapatılmaz bakanlık gerekli işlemleri başlatır.
  • eğitim vermektedir.

öyle demeyin, her şeyin eğitimi var. özellikle saygısız vicdansız ahlaksız şiddet yanlısı çomar yetiştirme çabası tam olarak böyle bir şey.

bunu sıyrık, çizik olarak görmek de aynı eğitimin sonucu. eğitimde, insanlıkta, vicdanda, ruhta açılmış koca bir yarık görüyorum ben.
  • kitabı öğretmenin götüne sokmakla cevap vereceğim kişidir
  • "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diyen adam yine haklı çıktı. bu kadar şiddet meraklısı bir toplumu ancak bu kadar şiddet meraklısı öğretmenler yetiştirebilir.

siz doğurup, büyütün, öpmeye kıyamayın, büyük hayallerle, büyük masraflarla okula yollayın eğitim fakülteli bir maganda gelsin evladınızı dövsün.

ilkolda ve ortaokulda ben de hep öğretmen dayağı yedim. sınıfın ortasında yediğim her tokat beni biraz daha içime kapandırdı. işittiğim her azar beni daha da ezdi. ailesinden, öğretmeninden şiddet gören her çocuk girişimcilik ruhunu, hevesini, cesaretini kaybediyor. ülkedeki her olumsuz şeyin sorumlusu; sorumsuz ebeyenler ve öğretmenlerdir.
  • ulan seneye belki benim oğlan da başlayacak okula. o kadar korkuyorum ki başına böyle bir şey gelecek ben de kendimi kaybedip başımı belaya sokacağım diye.

ben evladıma sesimi bile yükseltmeyeceğim, itin biri gelip onun kılına zarar verecek.

böyle şerefsizleri direkt atacaksın hapse, yatacak bir kaç yıl. öyle açığa aldım, soruşturma açtım hikaye.

şikayetçi olmayan anne babanın da ağzına sıçayım.

not: bu entry tamamen kasıt olduğu fikriyle girilmiştir.

sabaha kadar dövülesi öğretmen.
  • "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" demişti atam, öğretmenlerin azımsanmayacak kadar çoğunluğu 15 temmuz süreci ile tasfiye edilen fetö ordusu çıkt.. konumuz bu değildi amk

"öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" evet atam maalesef nesil ve nesilin anlayışı ne denli değişmiş tüm acı gerçeği ile yüzümüze vuruyor

ve de bunu yapan hoca, senin amk
  • bu davranışı bir kere dahi sergileyen sözde öğretmen sıfatlı psikolojik sorunlu bu kişiler tedavi edilmemesin, uyarı almasın, direkt meslekten men edilsin!
    sonra akıl hastanesine mi nereye koyarlarsa koysunlar. bütün hakları alınıp öğretmenlik yapamayacağı tüm emniyet ve sabıka kayıtlarında geçsin.

elin çocuğu bu ruh hastalarından eziyet görüp ömürleri boyunca bunun travmasıyla yaşamak zorunda mı? sen kirpiğinin teline kıyama bu o melek yanağı delsin!

içimde şiddet duygusu oluşturdu önce konuşarak sonrada başını duvarlara vurarak tövbeeee diye bağırıncaya dek dövme hissi geçti aklımdan ama susturdum. yani aslında herkesin son noktaları var ama insan bunları engelleyince insan. farkına varıp çözüme yönelince insan.

bir sürü öğretmen olmak için kalpten arzu duyan ve öğretmenlik için yaratılmış ruha sahip idealist insan var atın bunları alın onurlu 2. anne - baba olan canım öğretmenleri.
  • iddia doğruysa, meslekten derhal men edilmesi gereken insan. fakat hiç inancım yok maalesef. o çocuktan dikiş izi geçer de bunun izi geçmez. buradaki bir başlıkta yazılanları okumuştum zamanında. o haysiyetsiz öğretmenlerin yazarlara ve arkadaşlarına yaptıklarını oludukça, "ben yine iyiymişim ya" demiştim.

çok gereksiz acılar, çok gereksiz yaralar bunlar... tamire ömür yetmiyor.

yarın o çocuk arkadaşına şiddet uyguladığında, kimse neden diye sormasın.
  • bu benim başıma ilkokulda geldi. gelmez olaydı.
71 entry daha
hesabın var mı? giriş yap