• mavinin kizlari kirmizinin erkekleri çöp bugun hahaaha.
  • ogeday her kazandığında atakan'ı çekiyor kamera axhahxh nasıl kıskandığını göstermek istiyorlar herkese ahuhahxahh
  • nefise işini yapan arı işçi gibi çalışkan ve başarılı valla helal olsun

edit: bayrağında kazandı hemde ogedayı yenerek bu kadarını bende beklemiyordum
  • ne çekti bu ogeday bee, bu istikrarsız, kabiliyetsizlerin içinde

edit: kaybetme lüksüm yok dedi oyun sonunda, gerçekten de öyle, nereye kadar. final parkurunda da haksızlığa uğradı, atakanla geldiğinde nefise dinlenmişti ve nefisenin mesafesi kadın olduğu için kısaltılmıştı. ben olsam takım arkadaşlarıma isyan ederdim, efendi çocuk, sesini çıkartmadı.
  • önümüzdeki iki hafta yine erkek potası var o yüzden panik yapmaya gerek yok. nagihan yine toparlar yine oynar.

zaten bugünkü parkur düşmana sunulmaz, hepsi yağ gibi kaydı düştü yere yapışan yapışana. insaf yani. sözlükteki yorumlar korkunç. kadar düşman olmayın bu insanları da bir anne baba dünyaya getirdi.
  • bu sene parkurlarda hiçbir can güvenliği yok. düşen seramiğin açısı biraz daha dik olsaydi nefiseyi ciddi yarayabilirdi. eskiden önem verilirdi can güvenliği ve risklere ama her parkurda nerdeyse risk oluşturcak bi bölüm oluyor. bu kadar milyon dolarlar harcanan parkurlarda bu riskler hesaplanamıyor mu merak ettiğim yarışma
  • yapımcılar şu seramik merakından vazgeçmeli. o seramik parçası nefise'nin boynuna da düşebilirdi. nefise'nin ogeday'ı yenmesi çok hoşuma gitti.*
  • acun saçmaladıkça saçmalıyor.

önce tek suçu başarılı olmak olan mavi takıma yapmadığını bırakmadı. yarışmacı değiş-tokuşları, karşıya şampiyon maviye dandik yedekleri getirmeler vs vs.

şimdi mavidekilerin sayısı fazla azalınca bu sefer gene takımlar arası değiş tokuşa gitmiş. bir de yılların kırmızısı merve'yi yerinden etmiş. ağlaya zırlaya gitmiş kadın. merve değil nefise'yi geri verseydin bari ama yok patron kaos ister, huzursuzluk ister, herkese "benim sözleşmeli kölelerimsiniz, sizinle istediğim gibi oynarım" çekebilmek ister.

survivor'da takım olmanın, takım başarısının zere anlamının kalmadığı, hatta kişilerin aleyhine işlediği bir sene yaşatıyor, bundan sonrası için de sorunlu. takım başarısı için, doğru eksilme için vs niye kassın yarışmacılar, patron kafasına göre takımları karıştırıp duruyor, onu oradan alıp buraya koyuyor vs.

bir de kadınlar çok azaldı diye devamlı erkek elemesi yapması var. tamam acun son 4e 2 kadın 2 erkek kalacak, çok eşitlikçi gözükeceksin. sakatlanıp diskalifiye okan kadınlar olmasının bedelini niye erkekler ödüyor? sen istedin mi sakat kadın yarışmacıyı aylarca orada tutuyorsun üstelik. ya da bin kere diskalifiye etmiş olman gereken erkek yarışmacıyı zorla orada tutarken bu zamana kadar emek vermiş, mümkün olduğunca performans yapmış bir yarışmacı neden boşu boşuna olacağından daha erken eleniyor olsun?

adı survivor yarışmanın ama aman bir takım kötü diyorsa patron gelsin kurtarsın, aman bir yarışmacı yarışamaz durumdaysa patron izinli saysın vs vs şeklinde geçiyor. nasıl survivor o? acun'a katlanabilme yarışması resmen, hem yarışanlar hem seyredenler için.
  • acun medya bir taraftan adalet sağlamaya çalışıyor her ne kadar daha sonradan akıllarına gelip uygulasalar da (mesela şu 3-4 aylık emeğin 5-4lük biten duello sonucu bitmesi olayına karşı voleyboldaki gibi bir tarafın kazanabilmesi için en az 2 sayı farkla yenmesi gerekir olayını getirdikleri gibi, benim de geçende voleybol izlerken aklıma gelmişti bu sistem demek ki başkasının aklına da gelmiş, baya mantıklı bence) hala daha adaletsizliğe neden olan şeyler mevcut.

bana göre haksızlık sonucu dün akşam o kadar büyük bir ödüle kırmızı takım gitti.(edit = hull city ödülü ilk dokunulmazlık oyununun ödülüymüş dün akşamın ödülü değilmiş fakat ileride olabilecek bu tarz sorunlar için bu entrynin bazı kısımlarını düzenledim o şekilde entry burada dursun yine de) bir tarafta en az 1 dakika dinlenmiş olan nefise varken diğer tarafta full hız koşup o nabızla atış yapmaya çalışan bir ogeday vardı. dün akşam nefise oyun belki adil şartlarda olsaydı da ogeday'ı yenecekti fakat benim bakışıma göre bu zafere gölge düştü.

bu dün akşamki adil olmayan durumun önüne geçmek aslında çok basit. başta kadın vs kadın erkek vs erkek koşabilir olayını kaldıracaksınız. nasıl ki en sonda atışta bir kadın vs bir erkek atış yapabiliyorsa, baştaki koşularda da kadın vs kadın, erkek vs erkek olmak zorunluluğunu kaldırıp, kadın vs erkek koşabilir seçeneğini getireceksiniz.

bu olay olmadığı için dün akşam nefise seda ile koştu, sonra nefise dinlenmeye geçti, ogeday atakan ile koştu sona geldiklerinde 1 dakika boyunca dinlenmiş olan nefise sakin nabızla, son sürat koşarak gelmiş olan yüksek nabızlı ogeday ile atış yaptı. şartlar adil olmuyor böyle olunca.

halbuki onlara üstte yazdığım seçenek sunulsaydı, başta nefise vs ogeday koşup, sonra nefise ile ogeday dinlenirken seda ile atakan koşarlar sonrasında da ikisi de dinlenmiş durumda olan ogeday ile nefise atış yapar ve şartlar adil olmuş olurdu. bence bu tarz şeyleri düşünüp uygulamak çok zor değil.

aynen aynen berna acun'a dava açıyor. bak nasıl da açmış davayı instagram'a girer girmez. görsel
hesabın var mı? giriş yap