• hahahahaha 25 yaşına gelmiş daha kimse böyle azarlamamış. kardeş durumumuz yoktu 25ten sonrasını okumadım.

tanım: ırkçılık değildir. adam gereğini yapmış. her red alan araya adam mı sokacak. hesabındaki para olunca vize verileceği bir yerde mi yazıyor. adam keyfi vermiyorum bile diyebilir. her canı yanan burada mı ağlayacak.
  • usenmeden tamamini okudum, ozet geciyorum; arkadas irkciliga falan ugramamis, aksine yunanlara "acliktan agziniz kokuyor" diyerek kompleksli ve de irkci bir tavirda bulunmus.
  • terbiyesiz bir insana yanıt verdiğin an, daha o ilk yanıtı verdiğin an terbiyesizliği onaylamış olursun. sonraki cümleler daha normal olmaz, ama daha da azarlamacı olabilir. bunlar trol gibidir, ne cevap verdiğin umurlarında olmaz, o yanıtı verdiğin an yenilmiş sayılırsın.

bak vermen gereken cevap şu minvalde olacak bir dahakine:

- bağırarak: kimsin?
    - aynı tonda bağırarak: o ses tonunu götünüze monte etmemi istemiyorsanız fotokopi makinanızın başına dönün bana da bir yetkili çağırın.

yav zaten vize de alamamışsın, ezilip büzülmeni gerektirecek bir durum da yok, adama terbiyesizliğine karşı tek laf etmemişsin.

sana puanım düşük. çünkü bu tip adamları başımıza çıkartan insanlardan birisi olarak katkın var artık. yarın daha da büyük terbiyesizlik yapacak birisi fırçayı basana kadar.
  • özet geçiyorum türkleşmiş yunanlılarla muhatap olmuş tipinden dolayı vize vermemişler onlara ırkçılık yapmış şimdi onları ırkçılıkla suçluyor.
  • üşenmedim tamamını okudum. atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun.
  • ırkçılığın daniskasıdır. bizim ülkemizde yabancılara gösterilen, kıskançlıkla ve özentile karışık misafirperverliğimizin bir sonucudur. yabancılar dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığı kadar rahattır türkiye'de. vergi vermez, oturum derdi yoktur, vize derdi yoktur.

bir arkadaş " her red alan araya adam mı sokacak?" diye sormuş. ya kardeş, kızcağız daha derdini anlatmadan kabaca " ne istiyorsun?" diyen bir adam var. sen olayı vize ezikliğine bağlamışsın.
  • birazdan yunan gorunumlu boluculer tarafindan savunulacak irkciliktir, malum bu iki guruh birbirlerini pek severler karsilikli misafirlige giderler.
  • ırkçılığa uğradım diyen fakat asıl ırkçılığı yapan kişinin serzenişidir. "sizin ülkesinize kalmadım zaten açlıktan ağzınız kokuyor" ne amk, made bu triplere gireceksiz vizesiz girmeyi dene yunanistan'a, bakalım gümrük memuru/polisi sana ne diyecek.
  • bu devirde vizecilere para veren tipleri ortaya çıkaran sözde ırkçılık.
  • yazının tamamını okumadım ama bağırarak ve o üslupla konuşan birine böyle yumuşak cevaplar verirsen değil vize, bakkaldan ekmek alamazsın genç arkadaşım... ezdirmeyin la kendinizi bu kadar, sikerim vizesini... ne geliyorsa efendilikten geliyo aq...

(bkz: ben doğru bulmuyorum)
83 entry daha
hesabın var mı? giriş yap