138 entry daha
  • "başkanın tereddütü var ise yoklama yapılır, şöyle bir baktım * mecliste yeteri vekil var" diyerek kemal anadol'un üyeler sayılsın istemini reddeden t.b.m.m. başkanı...

tarihi göz kararı işte böyle yazıyoruz.
  • 360 kişiyi saymaya üşeniyor,
    tandoğandakileri, çağlayandakileri tabii sayamaz böyleleri
  • kendi kararlarını anayasadan yüksekte gören kişi.
  • 2007 cumhurbaskanligi secimi birinci tur oylamasini açarken"gerek görürse" şartını bir hayli esnetip yoklama yapmayarak her ne kadar anayasaya karşı gelmemiş olsa da herhangi bir iyi niyet veya hakkaniyet kaygısı olmadığını da görtermiş zattır.
  • 360 (ya da bazı diğer kaynaklara göre 361) kişinin toplandığı oturumdan 367 oy çıkarmaya çalışan büyük bilim adamı.

- "aaa, 367 oy çıkmadı bülent?"
    - "zarar yok. 360'dan 367 çıkmadığını test etmiş bulunduk. bu turu yapılmış sayarız, sonrakine geçeriz."

oldu mu şimdi yani?
  • "tutumum doğru mudur" diye oylama yaptırmıştır ayaküstü. sonucu yazmaya gerek yok... bir düşündüm de okulda sınıf başkanlığı seçimleri daha ciddi oluyordu sanki
  • 2007 cumhurbaskanligi 1. tur secimlerinde ne gerektigini bizden cok daha iyi bildigi halde kendince haklarini kullanarak sonuna kadar iddiamizin pesindeyiz imaji vermeye calisan meclis baskanimiz. eger gercek katilim 361 ise bundan sonraki sureci anayasa mahkemesinin belirleyecegi simdiden kesindir. bakalim cumhurbaskanligi secimlerinden sonra annesinin evinde arama yapan generallere soyleyecegi bir cift sozu soyleyebilecek mi? bence zor. cumhurbaskanligi seciminde zaten olan olmustur asil sonrasini gorelim.
  • "tutumum doğru mudur" diye yaptırdığı oylamayı bir an için boş bulunup, elektronik oylamayla yapmasını umduğum meclis başkanı. boş bulunmadı tabii, kaçın kurası o?
  • -aklindan bir sayi tut.
    -tuttum.
    -367 di mi?
    -nerden bildin?
    -tutumun yanlis da ondan.
4252 entry daha
hesabın var mı? giriş yap