10535 entry daha
  • günlük hayatta kullanılan 5 espriden en az 1 tanesi zamanında bu adamın bulduğu espri, gora, arog, yahşi batı ve niceleri, adamın reklamları bile zamanında milyonlarca kez izleniyordu, alırım anahtarını mayk vs vs.. adam kazanacağı parayı kazandı, ulaşabileceği üne de ulaştı bitti gitti, ömrünün sonuna kadar sizi güldürecek değildi ya? çikolata mı bu adam bitsin yahu? artık kasmıyor, canı ne istiyorsa onu çekiyor anlaşılan. yarın çıksa gora 2 diye bir film yapsa, hepiniz doldurursunuz sinema salonlarını, bu kadar eleştirel gözle bakmayın, eleştirin ama lakin resmen adam bittiğini kabul etsin, ağlayarak story çeksin beklentisinde bir linç bu yani komik * bu ülkede illa bir şeyci olacaksın, atatürk'ü seviyorsan, osmanlı'dan nefret etmelisin mesela gibi. hasan can kaya eğlendiriyorsa seni, cem yılmaza gülemezsin artık, tarafını seç kardeşim!
  • ya şu götünün kılları kadayıf olmuş adamı da övüp durmazsınız be.

şu sokak serserisi tipli, ağzı bozuk hasan mıdır ne boktur o da cem beyin ayağının altındaki sakız da değil tamam anladık, bu konuda hemfikiriz.

lakin bu bitik komedyen, adını hatırlamadığım ve bittiğinin tescili olan netflix'e verdiği zenginlerin hayatı temalı son gösterisinde durduk yere ata demirer'e de bir ton laf edip dalga geçmişti hatırlayın. velhasıl kendisi sahneden sebepsiz millete laf atmayı huy edinmiş. bu tükenen tiplerde görülen bir sendrom maalesef. bugün hasan'a yarın başkasına. tepeden bakmayı huy edinip kendisinin en mükemmeli olduğunu düşündüğü için böyle sallıyor arada.

yok efendim şöyleymiş böyleymiş. bitik cmylmz varoş hasan sayesinde kıymete mi bindi şimdi.
  • cem yılmaz'ı hasan can'la kıyaslamak cem yılmaz'a ağır hakarettir.
  • kendisi zamanında levent kırcaya işine bak ihtiyar benim muhatabım değilsin demişti. gün geldi kendi de bir ihtiyar oldu veteran olarak anılıyor. artık yaptığı işlerin yüzde 10'u eski kalitesinde standupları dahil. yüzde 90'ı da eskinin hatrına bir ümit izleniyor, aranan bulunamıyor.

hasan can kaya her ne kadar henüz cem yılmaza laf atacak kalibrede olmasa da artık ne izleyici eski izleyici ne de cem eski cem. istim üstünde olan komedyen hasan can.

cem yılmaz kendi iyiliği için küçük meme göndermeli şekerpare paylaşmayı, ayrık meme göndermeli hiç tanınmayan kişilerin şaşı gözlerini paylaşmayı ve günümüz komedyenlerine laf atmayı bırakmalı.

babacım sen boşver milleti, kendi mirasının ekmeğini yemeye devam et. insanların bir umut eski tadı alabilirmiyiz diye gittiği karaborsa biletli gösterilerinde kendini tatmin etmeye devam et.
  • eskiden çok sevdiğim , karikatür kitaplarını hala sakladığım isim amaaaa eski kız arkadaşı hakkında yaptığı çirkin göndermeler ile kendisine ne sevgim kaldı ne saygım … böyle böyle bitirecek kendini
  • bir tat bir doku'daki samimi hallerinden eser yok. kasıntı, toplumdan kopuk bir portre çiziyor. kemal sunal gibi halkçı bir sanatçı olmayı tercih etmedi. giyimiyle kuşamıyla komedyen değil de sanki halka tepeden bakan bir iş adamı, bir holding patronu gibi bir duruş sergiliyor. savunucusu kitle kraldan daha çok kralcı. ne yapsa ne söylese onlara göre cem yılmaz hep haklı. ayrıca, röportaj yapmak isteyen muhabirleri sürekli olarak tersleyen bir adam. oysa onlar da görevlerini yapmakta olan basın emekçileri.
  • suratına ve hareketlerine bakınca mutsuz olduğunu 100 kilometre öteden anlıyorsunuz.

üzülüyorum bu durumuna. kibir onu yedi bitirdi.
  • son tahlilde hasan can kaya'dan o kadar farklı olmayan adam. ikisi de sokaktan geldi, ikisi de sıfırdan geldi, ikisi de belaltı espriyle yükseldi, ikisi de sonradan zengin oldu, o kadar çok benzerlik var ki.

tamam hasan can kaya'da belaltı dozu çok daha yüksek ve çok daha kaba şekilde belaltına iniyor olabilir ama 30 yıl önce de cem yılmaz için benzer şeyler düşünülmüştür muhtemelen. yani 1990'lardaki bir istanbul beyefendisi de cem yılmaz'a şu anki cem yılmaz hayranlarının hasan can kaya'ya baktığı gözle bakmıştı bence. onu "seviyesiz" olarak vb. görmüştü o dönemin seçkinleri, okumuşları, elitleri.

öte yandan doğruya doğru toplam üretim olarak bakarsan evet cem yılmaz daha kalitelidir, daha iyi bir sanatçıdır, ürettiği şeylerin toplam niteliği çok daha yüksektir. ama sadece toplam üretim olarak bakınca bu böyledir. onun dışında her ikisinin güncel 1 saatlik komikliği arasında seviye farkı olduğunu düşünmüyorum.
  • kibir ve hatalı evliliğin bitirdiği adam. karşılaştırıldığı hasan can denen adamdan hala birkaç gömlek üstün, o ayrı.
  • hasan can kaya çok başarılı şüphesiz, cem yılmaz'ın bunu dert ettiğini de hiç düşünmüyorum. stand up sahnesinde birçok şey mübahtır ki bunu hasan can kaya da biliyor, ben olayı hasan can kaya'nın kendini cem yılmaz ile bir yarışa sokup yakın klasmanda görülmeye çalışmasına bağladım. eyyorlamam bu kadar
67 entry daha
hesabın var mı? giriş yap