509 entry daha
  • herhangi bir taraftar sitesinden farksiz bir resmi sitesi bulunan asirlik kulup.
    (bkz: #10800908)

dilerim ki bu kulubu yonetenler kulubun isminin agirligini farkedebilsin, o bilincle davransinlar.
  • 100. yilini kutlamakta olan ve dolayisiyla mutlu, gururlu (ya da yuzuncu yili kutlanan bir $ey icin ne hissedilmesi gerekiyorsa ondanlı) degil gerginlikten kopmak uzere olan bir futbol kulubu. tipki iki sene onceki galatasaray gibi. gerci artik anlasiliyor ki, fenerbahce'ninki gavurun "you're losing it, man" tabir ettigi raddeye gelmis artik.

ben galatasarayliyim. genel olarak "fenerbahce" dedigimiz $eyden tiksiniyorum. butun o hamasi yoneticileri, taraftarlarinin ne dedigini bilmeyenleri ve bitmek bilmeyen ovunmeleri ve o ba$kan yuzunden.

ancak, fenerbahce futbol takimina neredeyse hic garezim yok. hatta takim iyi futbol oynadiginda zevkle izliyorum (surekli kendi istatistiklerinden bahseden alex haric tabii ki). bu takimi kac seneden beri cok sik olmasa bile zevkle izlememek icin insanin aklindan zoru olmasi lazim. van hooijdonk burada oynadi, tuncay burada, istatistik siksikcisi alex burada, e gecen seneden beri appiah, bu sene de samimiyetsiz kezman burada. ben umit ozat'tan tiksinenlerden de degilim, adam oynuyor topunu (orhan ak'i mi izleyeyim allaha$kina?). ayrica, avrupa kupalarinda salak salak oynayip yenilirlerse heralde ta$$agimi geciyorum (tipki kendi takimimla gectigim gibi - e tabii biraz daha fazla), ama adam gibi oynarlarsa, hele bir de ustune tur mur atlarlarsa direk seviniyorum, ulan helal, diyorum. hakikaten. cunku fenerbahce olmazsa, galatasaray'in, besikta$'in bir anlami olmaz. olsa da bir skime benzemez.

ba$a doneyim. "fenerbahce" dedigimiz $eyden tiksiniyorum. cunku gercekten ne dertleri var anlamiyorum. iyi futbola benzer bir$eyler oynayip kaybetmek yasak mi? arada sirada da olsa sizin ba$iniza gelemez mi? hakem ne yaptiysa yapti, be$ikta$'in yerinde olmak ister miydiniz $imdi? futbol uzerinden anlamlandirilan hicbir degerden kaynaklanmayan sapikca bir zevkle, tamamen bir inat zevkiyle mi sevinmek istiyorsunuz?

bu sene $ampiyon sizsiniz (e artik onu da becerin be karde$im). bu be$ikta$'in $ampiyonlugu elinizden alabilecegini du$unuyorsaniz hakkaten, aman yani, aman. fortis bilmemne kupasi finaline cikamadinizsa ne olacak, sanki uefa'ya katilacaksiniz, sanki $ampiyonlar ligi finaline kalacaksiniz; bu hiddet nedendir bu kadar. dunyadaki her $eyi fenerbahce mi kazanacak? kaybederse de ortalik illa cehenneme mi donecek? takiminizda bu kadar kral adamlar varken, stadiniz bu kadar muhte$emken ve ortaya futbol adina ne anlamli ne de istikrarli bir $ey koyabiliyorken neden surekli di$aridan faktorleri dert ediniyorsunuz? hayir, illa ki edinecekseniz, bizi ugra$tirmayin be karde$im.

yemin ederim bu sene artik benim beynim yoruldu beyanat dinlemekten. adnan polat'inkiler de dahil, hem de en ust sirada. hele en son ali koc'u ya$li gozlerle gorunce ba$ima agri girdi. bu kadar da degil yahu.

yemin ederim, ben sizi ne mutlu edecek anlayamiyorum. bu kadar da degil.
  • malum maç sonrasında çekilen görüntülere (http://www.youtube.com/watch?v=ovm8xhncltu) bakıyorum bakıyorum, diyecek laf bulamıyorum. fenerbahçe'ye ait stadın otoparkında bir adam, sivil giyimli bir adam; beşiktaş'ın futbolcusuna tekme, tokat saldırıyor. mantıken; bu ne diyorum, nasıl olur, o adam kim? fenerbahçe taraftarı mı, oraya nasıl girmiş. sonra bizzat fenerbahçe'nin as futbolcusunu görüyorum, beşiktaşlı futbolcuya hem de arkadan gelip yumruk saydırıyor, tutup bir de yere atıyor. ulan?!
    ama daha hiç bir şey görmemişiz, benim oraya nasıl girdi dediğim, rico'ya tekme tokat saldıran adam olay yerine gelen aziz yıldırım'a rapor verirken görülüyor. ulan şaka mısınız arkadaş?

beşiktaş camiasından biri 'bu işin inönü'sü var' derse bu görüntülerin üstüne, bu iş tehdide biner. denemez yani. bu işin inönü'sü var denilemeyecek noktalardadır bu olay. fenerbahçe camiası şu görüntülerin ciddiyetinin farkında mıdır acaba?
  • son yılların başarısız takımı. öyle ki,

2004 yılı türkiye şampiyonu
    2005 yılı türkiye şampiyonu
    2006 yılı türkiye ikincisi
    2007 yılı türkiye şampiyonu ya da ikincisi

20 küsür yıldır alamadığı ve hatta bu yüzden aday dahi gösterilmemesi gereken türkiye kupasında
    2005 yılı finalisti
    2006 yılı finalisti
    2007 yılı yarı finalisti

bahsi geçen süre içerisinde avrupada en çok maç yapmış, e haliyle de en çok kazanımş ve en çok kaybetmiş takımı sanırım. türk futbolunun bu süre zarfında mersine değil tersine gittiğini anımsatmakta fayda var.
54355 entry daha
hesabın var mı? giriş yap