aynı isimde "gibi" başlığı da var
18318 entry daha
  • 5. sezon 8. bölüm tek başına kadın erkek ilişkilerinin güncel sorunu başlığına cevap gibi olmuş.
  • yazıldı mı bilmiyorum, bütün entry'leri teker teker kontrol edemem.

sekizinci bölümün ismini görünce yedinci bölümün isminin neden anlamsız bir şekilde "leopar ve" olduğunu öğrenmiş olduk.

leopar ve şadan. biz aslında bu ikilinin hikayesini izlemişiz son iki bölümde. yılmazgiller bu hikayenin figüranlarıymış sadece. yalnız ersoy ucuz kurtulmuş o gece, bunu da anlamış olduk.
  • şadan abi karısını da öldürmüş bu arada, 11 yıl içeride yatmış. kafasını sikip öldürmüş sanırım. çok iyi adam ama. ya ben beş yıl dağlara taşlara çıkıcam.
  • ulan volvoya bindiler ya eğer leopara götürüyolarsa süper olur dedim. bence dizi biraz bu minvalde gitmeli artık. her bölüm ayrı hikayedense iki üç bölüm birbirine bağlı hikayeler senaryo anlamında ellerini de güçlendirir sanki
  • gülmekten gözümden yaş geldi yaa..
    çok harika bir dizi, gittikçe de güzelleşiyor.
    absürt komedi sevmem normalde, çünkü suyunu çıkarıyorlar yaparken. ama bu doğallığın tam ortasında absürtlüğü öyle bir veriyo ki yaşanabilir bir olay olduğu için gülmekten kırılıyosun.
    leopara harika bir şekilde bağlamışlar.

--- spoiler ---

sabah yılmaz ın uyanır uyanmaz şadan ı karşısında konuşur bulurken ki ifadesiz duruşu bile kahkaha attırıyor.
    --- spoiler ---

yapımcıların eline sağlık. best of bölümleri fikrim kayboldu çünkü neredeyse bütün bölümleri harika...
  • --- spoiler ---

yılmaz(ciddi) : şadan abi gel senle bugün biraz gezelim.
    -volvoya binerler-

şadan abi(klasik) : boşanma evraklarının tamamına yakınını gözden geçirdim. evrak dediğin işte mahkemenin ara kararı, bilirkişinin raporları, şahit listesi, şu bu. aldım elime kırmızı kalemi, tek tek şu olur şu olmaz diyerekten işaretledim. anlamı yok ki. mahkum sormuş, siz demiş bu hukuki mutalaları kimden alıyorsunuz? valla dedi şadan abi, sen avukat olsan yazın bütün avukatlar aç kalır:) falan filan. hadi dedim. deh! başka kapıya. tabi sen alışmışın milleti parmağında oynatmaya. hee, böyle iki kuruş için, dili dışarda insanların etrafında pervane olmasına dönmesine. dedim hanfendiii!! hanfendi! sen dedim beni ne zannediyosun. ne zannediyosun!! haa.! böyle bi durdu, böyle mosmor oldu böyle kaskatı çekild. kesildi. neyse lafı uzatmayalım* ondan sonra ben kann ve revanı böyle hızlanınca dedim ki benn işte şimdi bu çekişmeyi kazandım. kazandım!!! böyle karşımda çünkü böyle küçüldü böyle felek ekildi böyle büzük büzüldü büzüldü ben bi yükseldim yükseldim yükseldim yükseldim, ama istemiyorum ben, istemiyorum. ben böyle güçlü olmayı da istemiyorum. ne yaptım ben de dedim ki yahu dedim, bi bırakayım ama istiyo üç iki tane de böyle böyle böyle böyle -kapı açılma sesi- yıaaagüçsüzsündr ya suçsuzsundur ya da ahmak öyylğ buanlamdağğ butarafamıjashhj sajajhew yagücsüzsündüryasucsuzsunduryaahmak (dark tema) & (keman-piyano)
    -şadan abi şile lokasyonuna bırakılır-

ersoy(endişeli) : abi ben iyi hissetmiyorum ya. ilkkan bi u yap abi şurdan dönelim alalım adamı. sonra bak ben vicdan azabından ölürüm.* hayır abi, hadi. tamam.

yılmaz(sinirli) : lan ben başka ile gidelim dedim de sen evet daha fazla dayanamıyorum katlanamıyorum demedin mi??!!

ersoy(hiddetli) : aabi adamı vahşi doğaya da salalım demedim yani. bu çok fazla ya artık. adam kış günü ne yapacak orda? geveze meveze. sınırı aştık yılmaz. bak, bak. ben bu vebali alamam abi.

yılmaz(çok öfkeli) : lan 18 gün oldu kızlar telefonlarını açmıyo sevgili olduk bilmem ne diye bizi kandırdılar babalarını başımıza bırakıp kaçtılar anlamıyor musun sen bunu? onnsekizz gündür yüzünde kabuk kabuk yara çıktı be.!

ersoy(yumuşamış) : neyse ne işte. ben bu işte yokum, yılmaz. ben bu adamı bırakmadım abi. onu söyliyim.

yılmaz(olgun) : anladım kardeşim, tamam. tamam. bunu ben şimdi sana bi vebal pansumanı yapıcam, tamam mı? içini rahatlatıcam ben senin, haklısın. şimdi nermin'e bi sesli mesaj atıyorum...

-vebal pansumanı-

yılmaz(intikamcı) : nerminciğim, ben yılmaz. hatırlar mısın bilmem.* ıı bugün 18.gün telefonlarıma dönmüyosun. mesaj yazıyorum cevap atmıyosun. onun yerine görüldü atıyorsun nerminciğim hani ben de sevgilin olarak:) dedim herhalde çok meşgul. ilkkan ve ersoy da kardeşlerinin sevgilileri olarak tamamen aynı kanıdalar. neyse uzatmayalım bizim şile taraflarında sık sık geldiğimiz bir lokasyon var nerminciğim, ıı biraz sonra sana konumunu atacağım onun. babanızı oraya bıraktık, canım sevgilim:) oraya bıraktık ve kaçtık. çünkü, çünkülere de gerek kaldı mı artık* bilmiyorum tabi ama hani şadan beyi ordan alırsınız almazsınız ben bilmem tamam mı nerminciğim. vebali, günahı bizden gitti. gözlerinden öpüyorum canım, sevgilin yılmaz:)

-vebal pansumanı-

davut(formda) : beyler nabıyonuz? şefik!! bana bi hamburger göndersene be her zamankinden. benim oyun kulaklığı sizde mi ya?

yılmaz(sıkılmış) : yok bizde değil.

davut(geveze) : olm duydunuz mu lan olayı. şey var ya, şile. orda adamın birini leopar yemiş amınakoyayım* (haber detayları)...

yılmaz(kendinden emin) : davut senden bir şey rica edicem. lütfen şuan bütün gücünü topla ve daha önce hiç bir yerden siktir olup gitmediğin gibi burdan sikktir olup git. git.!

ben hiç pişman değilim. değilim.
    (ersoy'a) : sen?
    (ilkkan'a) : bana el kol yapma!!
    (ersoy'a) : pişman mısın değil misin? pişşman mısınn değil misinn!!?? kulağıma söyle.

ersoy(kısık sesle) : değilim.

yılmaz(ilkkan'a) : pişman değiliz. (kısık sesle)*

not : cavit abi delirmiş.

--- spoiler ---
  • şadan bölümü sonu hariç beni sinir hastası etti. acayip sinirlerim bozuldu ya. şurda olsa boğabilirdim şadanı. var böyle insanlar. cidden var ama. bütün yaşama sevincini sikip atıyorlar.
  • daha evvelki entrylerime overrated yazdığım için bu sefer beni utandırmıştır... istenilice yapılabiliyormuş demek ki, uzun zamandır yerlerdeydi çünki...
  • --- spoiler ---

ilkkan yedinci: şadan abi sıçıyorum burada, sıçıyoruuuuuumm!!!
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

5x8'de şadan abi saçmalamaya başladığı anlarda cümlelerin arasında boğulmanın verdiği şaşkınlıkla karışık çaresizlik yüzlere inanılmaz biçimde yansıtılmış.

--- spoiler ---
719 entry daha
hesabın var mı? giriş yap