4 entry daha
  • benim örneklemimde yanlış olan bir önerme. hipotez diyeyim hatta tam olsun.*

yakın çevremde birkaç kişi var takan. onlar için ortalama üstü bir yakışıklılıktalar diyebilirim. en azından çirkin olmadıkları kime sorsan onaylanır herhalde.

yakışıklı olsa da tarzı nedeniyle küpenin yakışmadığı ve olduğundan daha "çirkin" görünen erkekler olabilir tabii.

üç numara saç, kirli sakal ve güzel bir kafa yapısına küpe eklendiğinde hiç fena olmuyor. ama herkese gitmiyor, her erkek kaldırmıyor bence.

neyse, bundan sonra bir dikkat edeceğim yine de. bu genellemenin gerçeklik payı var mıdır diye... çok önemli ya çünkü.*

elbette politik doğruculuğumuzu eksik etmeyelim... isteyen, kendine yakıştıran herkes taksın. herkesin hayatına kimse karışamaz.
  • beni tanıdılar. siz kaçın.
  • ben mesela...aksesuar severim...bi o kadar da tipsizim...
  • tüh ya, yakalandık.
  • küpe takmanın toplumsal hafızamızdaki yeri sadece estetik alanda değildir.

çok daha kadim yıllardan beri insanlık bir sosyal statü göstergesi olarak takıları kullanmışlardır. takı takmak güzel ya da çirkin kadınlara özgü bir farklılık değildir.

bir de bu açıdan bakın.

(not: lütfen artık kent merkezlerini terk edin ve mahallelerinize geri dönün.)

parantez içinde yazan cümleyi neden yazdım anlamıyorum. ne demek istediğimi kendim bile anlamadım. silmeye kıyamadım.
  • bir milyor yıl geçti, göbekli, kır saçlı amcaların, içi geçmiş teyzelerin dövmeli, küpeli yakışıklı erkekleri eleştirmesi bitmedi. bunlar güzel kızların da kıyafetine, takısına, saçına bık bık konuşur. hadi teyzeleri anladık, amcalara noluyo? kullanmayı da hiç sevmem ama erkeklerde de bu dişil enerji şeysileri* artınca böyle başka başka insanların hayatlarına müdahil oluyorlar. vasıfsızlıktan. e sipor yapın amcalar & teyzeler, çekin göbekleri içinize, tıfıl boy için yapcak bi şey yok evet ama barışın kendinizle. salın gençleri artık.
  • katılmıyorum. bence yakışana yakışıyor.tabi ki tek kriter bu değil:)
  • 35 yaş üstüyse çok yakışıyor bence. gençlerden çok orta yaş üzerinde cool olan bir aksesuar.
  • ekseriyet sensin, küpe takan erkekler de seni …….
  • ne münasebo !
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap