774 entry daha
  • ocak ayının ortasında gidip içlik bile giymeden gezdiğim isveç başkenti. evet soğuk ama bir ankara soğuğu yoktu.

otele giderseniz resepsiyona odanızda neden şişe su yok diye sorgulamayın. çünkü gerek yokmuş. tüm şehirde(belkide tüm ülkede) musluk suları o kadar güzel ki; türkiye'deki en kaliteli sudan bile kalitelidir.

ayrıca max burger gibi harika bir burger zincirine sahiptir. sığır etli hamburger+patates+kola'ya yaklaşık 350 tl ödedim. evet bir tık pahalı ama gitmişken denemeden de olmazdı.
  • iki günlük seyahat için geldiğim şehir.

edit: dönüş yoluna girdim. herkese öneriler ve yardımlar işin teşekkür ederim. uçaktan inip çıkışa giderken arlanda'dan merkeze ulaşmak için otobüs ve tren bileti satan yerden 239 sek'e (700 lira gibi bi şi) round trip otobüs bileti aldım ve havalimanına dönüş için de kullandım. sabiha uçakları terminal 5'ten kalkıyor, bu yüzden otobüste 4 nolu terminali görünce inebilirsiniz, rastgele yanımda oturan ve türk çıkan arkadaşa yönlendirmesi için teşekkürler. :)

iki gün de hem yağışlı hem güneşliydi. vaktim kısa olduğundan dolayı arada trene binmeyi tercih ettim. yukarıda biri de bahsetmişti, cidden euro ücreti tl olarak alıyorlar, 3 liraya trene binmiş oldum, analist ve developerlara saygılarımla.

baya bir şeyler yedim. favorim 7eleven'dan aldığım chocoball'du, ne yapayım böyle şeyler seviyorum. max burger'ın burger'i güzeldi, öneririm. kaldığım otelde odada ütü bile vardı, gitmek isteyenler bakabilir, scandic anglais merkeze de uzak değil.

sonraki seyahatlerde görüşmek üzere.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap