• az önce teksüt markasının muz aromalı sütünü içtim.

hani gıda dedektifinin dalgaya vurduğu, bizim de izlerken yok artık dediğimiz videolar var ya. hani muzlu denilen gofretin içinden binde bir oranında muz olan ürünler çıkıyordu hatırlarsınız.

işte az önce içtiğim sütte sanki şurup içiyormuşum gibi hissedince üründeki muz oranına baktım ve şimdiye kadar gıda dedektifi videolarının dahi ulaşamadığı o noktaya geldim. çünkü üründe muz yok arkadaşlar. sapsarı ambalajı muz resimleriyle dolduran üründe bildiğin muz yok. az anlamında demiyorum bunu bildiğin hiç yok.

zaten dikkatli okuyunca ambalajda muzlu süt yazmadığını, muz aromalı süt yazdığını farkediyorum. yani bu ülkede bir şey alacakken elinde büyüteçle ambalaj okuyacak olmak, canın çekince muzlu süt işte amq diyerek alamamak, bu kadar survive yaşamak, muzlu süt alırken bile temkinli olmak ne kadar talihsiz bir ülkede ve zamanda yaşadığımızı farkettiriyor.
  • süt çıktığına şükrediyoruz artık. muz ne haddimize
  • ben markaya dava gelse adımız teksüt ve adındaki gibi sadece süt kullanıyoruz diye salağa yatardım. çünkü başka yerden kurtarır tarafı yok bu gıda terörizminin.
  • pipeti varsa kutudan biseyler icebildigine sukret
  • sentetik gıdalarla ilgili deneylerin hepsinin ülkemizde yapıldığını gördüğümüz tespit. ölmezlerse sıkıntı yok. geçen fusetea yi gördüm, yurtdışında yüzde 93, ülkemizde yüzde 0,33 oranında demlenmiş çay var.
    sebep olanın, denetlemeyenin allah belasını versin.
  • 86 milyonun içinde bir tane adam buldunuz da sütte muz arıyorsunuz.
  • muzlu gıdaların hiçbirinde muz olmaması demek daha doğru olur. artık muzlu bile demiyorlar gerçi. "muz aromalı" diyorlar.
  • basima bise gelmeyecekse eger bence bi problem yok.

artik satilan her sey boyle. portakal suyunun icinde portakal yok, muzlu sutun icinde muz yok. zira simdi maliyet azaltmanin en guzel yolu bu. bilmem ne aromali…

sonucta bu da aromali.
  • şunu sağlıklı yapın neyse parası verelim diyeceğiz da kar marjları düşüyor diye elleri gitmiyor.
  • firmada bir sıkıntı yok.
    sıkıntı bizim türkçe bilmememiz .
    süt muz aromalı
    aroma : koku veya tat vermek ya da gıdaların sahip olduğu koku veya tadı kuvvetlendirmek ya da değiştirmek amacıyla gıdalara ilave edilen ürünlerdir. türkçede güzel koku anlamına gelir. 400'e yakın yapay ve 1800 doğala özdeş çeşidi vardır ve gıdalarda sık kullanılan katkı maddelerindendir.

yani aromanın özelliği içinde zaten o maddenin olmamasıdır . o maddenin kokusuna benzer koku bulunur. sütün içinde muz olursa bunun adına muzlu süt deriz. süt muz gibi kokarsa buna muz aromalı süt deriz.

bir boktan anlamayıp skandal devşirmiş gibi başlık açmayın böyle amına koyayım
hesabın var mı? giriş yap