2649 entry daha
  • malum kesimin hayat anlayışını tim ülkeye baskı ile kabul ettirilmesi sonucu yaşanan ekonomik çöküştür. dinin girdiği her yerden ahlak valizini alıp kaçıyor.
  • ezanlar susmayacak bayrak inmeyecek 111!!ccc tanrı türktür ccc
  • millet sikismek istiyor
  • 22 senelik akp iktidarıdır.
  • bir konuda potansiyel varsa o konuda çok da fazla bir şey yapmaya gerek yoktur.. sessiz kalıp izlemek bile yeterlidir!
  • pek fazla süredir hayatta değilim ama türkiye zaten pek de ahlaken üstün bir konumda değildir.

ahlak dediğimiz şeyi nasıl tanımlıyoruz, aslında biraz mesele burada yatıyor. bu ülke hakkari'den edirne'ye -köşeyi dönmek isteyenlerin- ülkesi aslında. diğer taraftan da "kendisine ayrıcalık yaptırmak isteyenlerin" ülkesi.

-sen halledersin ya, yaparsın bir şeyler, ayarlarsın ne olacak? bu cümleyi kolayca kurabilen birisinin pek de ahlaklı olduğunu düşünmüyorum. ahlak tanımını sadece cinsellik olarak düşünsek bile türkiye yine de pek ahlaklı bir ülke sayılmaz. karısını aldatmak için köyden köye yürüyen insanlar var ulan bu memlekette.

bu ülke "benim için bir şeyler yolundaysa her şey yolunda" diyenlerin ülkesi. bu nedenle somut işlemler döneminden evrensel ahlak kurallarına geçiş olmadığı taktirde de ahlaken çökmeye devam edecek bu ülke.

frontal lobu ahlaklı olmak için değil kendi çıkarlarımız için kullanıyoruz sadece.
  • neresinden tutsan elinde kaliyor hersey. ahlak depar atip kacali yuzyillar olmus. niye oldugunu dusunugumu yazicam turk milletine hakaret falanfilan diyecekler.
  • ikiyüzlülük bununla birlikte empati yoksunluğu. bu ülkede en büyük ahlaksızlık. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. haksızlığa huksuzluğa ses çıkarmayıp kendi başına gelince ortalığı ayağa kaldırmak. size bir örnek vereceğim hem de ekşiden. rezalet başlığı açan tiplerin çoğu daha önceki rezalet başlıklarının yakınından bile geçmemiştir.bu çıkarımı başlığın açılış tarzından yapıyorum, çünkü daha önce rezalet başlıklarında gezmeden başlık açanlar bazı şeyleri ya eksik ya saçma ya da ekşicilerin tepkisine sebep olacak şekilde açıyorlar, sebebi daha önce bu başlıklalara uğramamaları tabi, hatta bol editli başlıklar gördüğünüz kim varsa onlar bu grubun adamıdır işte. neyse sonuç itibariyle hiçbir şeye sessiz kalmayın. bir fıkra vardır herkes farklı (kendi fraksiyonuna göre şekillenir) şekilde anlatır ama sonu hep aynıdır o x'i dövdürmeyecektik vb. gibi. sessiz kalmayın ve ikiyüzlü davranmayın.
  • çöktü.

milletin malını yağmalayanlar var.
  • her şeyin gösteriş amaçlı yapılıyor olması. o kadar ki vatan sevmenin, inanmanın, gezmenin tozmanın, aile kurmanın bile…
337 entry daha
hesabın var mı? giriş yap