• yine sağlam bir yazıdır. memleketin rezil halinden bir kuple almıştır.

ama "yozdil ehemehe" başlar şimdi.

edit: hemen başlamışlar bile..valla bak bizim milli bilincimiz yok. elimiz bir tarafa, ayağımız aksi tarafa gidiyor... babaannem böyle insanlar için "kendi g.tünden haberi yok" derdi. elindekilerin kıymetini bilmeyen güçsüz, aciz ve duyarsız bir milletiz. elimizdekilere sahip çıkacak kadar bile milliyetçi değiliz. gökçeadayı isteseler vereceğiz.
  • suruç'ta ölenler için katır tepmesine benzer bir benzetme yapmış mıdır acep?
  • ben bir izmir li olarak, yılmaz özdil de dahil izmirlilerin bir cogunun buyuk fasist oldugunu dusunuyorum..
    hatta su "beyaz turk" kafası tam olarak izmir den cıkan birsey galiba..
    zira gittikce gozlemlediğim; ulusalcılık kisvesi altında buram buram ötekileştirme, "bizden olmayan, hiç olmasıncılık" pek yaygın izmirde..
    elinde bayrakla meydanlara cıkmakla olmuyor, humanizm de vicdan da bir o kadar onemli, aksi faşizm zaten..
    hani o karsısında durdugunuz faşizm!

hasılı;
    yılmaz ozdil de yine sasırtmıyor..
    suruc saldırısına yazının 1/12 sinden az yer ayırmısken, yazının kalanını yunanistan ın işgal ettiği adalara ayırıp, burdan da hudut guvenliğine dem vuruyor..
    yazdıklarında haklı mı, evet; ve fakat sırası mı, hayır?

31 canımızı kaybettik suruc'ta!
    oyle 3 4 satırla savusturulacak birsey asla olmamalıdır!
    ve aynı hain patlama izmir de olsaydı böyle mi geciştirilecekti?

işte bu politik dahası vicdani ikiyuzluluge katlanamıyorum!!
  • anlayana sivri sinek, saz; anlamayana davulu soksan az demiştir özetle.
  • çiprasçılardan da, yunanistan'a tatile gidenlerden de, kürtlerden, zazalardan, kıpçaklardan, eskimolardan ziyade akp'lilere çaktığı yazı. öyle bir robotlaşmışsınız ki okuduğunuzu anlamaktan aciz hale gelmişsiniz. yılmaz özdil görünce "faşist ulusalcı izmirli tukaka". ulan bi okuyun be. adam araştırmış. resimlerle belgelemiş, yazmış. sabah'taki, yeni şafak'taki sikimsonik yazarlar gibi "ben dedim oldu, nasıl olsa ne yazsam inanırlar" yapmamış. oturun o yazdıkları, koyduğu resimler gerçek mi onu tartışın ilk önce.

sayenizde akp'nin rezillikleri yine arada kaynayıp gidiyor.
  • yazının katılmadığım noktası:
    o adalar iyi ki yunanistan'da. şükürler olsun ki o cennetler korunabiliyor. sahipleri biz olsak, hepsi beton yığınıydı, hepsi yanına bile yaklaşamayacağımız lüks otel cenneti olacaktı.
    senin vizyonun, kapasiten bu çünkü: http://www.ntv.com.tr/…-plaj,y5dhfygkxucpfvk-mjpwoq

yazının katıldığım noktası:
    asrın lideri’nin açtığı yarayı, asır’larca kapatamaz türkiye

yarın bunlar gidebilir, yerine başkası gelebilir ama nasıl ki şu an anap dönemlerinde yapılanların, gecekondulaşmanın, eğitimin kalitesizleştirilmesinin sancılarını çekiyorsak, bu adamların asıl etkilerini şu an değil, 15-20 sene sonra göreceğiz. sınırımızdan içeri giren ne olduğu belirsiz 5 milyon kişi başımıza bela olduğunda, 10 senede 5 kere değişen her seferinde daha da rezalet olan eğitim sisteminin yetiştiremediği adamlar bu ülkeyi yönetmeye başladığında, hayvanat bahçesi müdürlerinin müdür yapıldığı tübitak gibi değerli kurumlar - şimdiden yitirdiler- değerlerini, işlevlerini yitirdiğinde göreceğiz asıl etkiyi.

işte o zaman bu ülke yaşanmaz hale gelecek.
  • yunanlıların işgali sonrası acaba yüce cihan devletimizden bir açıklama gelmişmidir, merak ettirmiş yazıdır. yunan savaş pilotunun para çekmesi hikayesiyle baya maytap geçmiştik ama düşünürsek gayet de mümkün.

hayaldi gerçek oldu bazı şeyler gerçekten de.
  • suruç saldırısının da en büyük sebeplerinden biri olan sınır güvenliğinden bahsetmiştir. ülkenin batısı da doğusu da tecavüz altındadır demiştir. doğru söylemiştir. ama ne beyaz türklüğü ne milliyetçiliği ne faşistliği kalmıştır. şu kadarcık yazıda artniyet arayan beyin kıvrımlarınıza sokayım.
hesabın var mı? giriş yap