48 entry daha
  • gururla, onurla, yolu bahtı açık olsun. nice uçuşlara …
  • ilk uçuş için güzel şeyler yazdım ancak ben sektörden de birisi olarak bilmem kaçıncı test uçuşu ifadelerini doğrusu hep komik bulmuşumdur. uçak uçuyorsa uçar yani, 41. test sortisi demenin bir anlamı yok. hadi testte aşama geçilir mesela zarf açar, süpersonik uçar vb. onu anlarım. yada testte 100. uçuş saati falan hadi neyse de 2. sorti, 5. sorti bunu saymak gerçekten amatörü eğlendirir.

anladığım kadarıyla da ilk uçuşla tek fark diğer pilotun uçması olmuş. elbette her sorti mutlaka veri sağlar ancak 15dk'lık bir meydan turunun tekrarı mühendislik yönüyle ne kadar değerlidir doğrusu yorumlamak istemiyorum.

ancak mmu büyük ve çok önemli bir projedir, gerçekten de cumhuriyetin 100. yıl projesidir. olayı siyasi düşünmeyin ancak en altından en üstüne ve devlet kademeleri dahil daha iyi yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum. halkı ve profesyonelleri ile beraber ülke olarak bu işi ne anladık ne de gereken değeri ve özeni gösterdik, inşallah gelecekte bu döngü kırılır.
  • adam gelmiş iniş takımlarına tekerlek diyor, cehaleti yetmiyor neden toplanmamış diye eleştiriyor. sanırsın ilk uçuşlardan uçuşlara koşuyor her dakika... madem bilmiyorsun, otur araştır, oku, izle, her şey internette var.
  • yine herkes atıp tutmuş,napacaksın iniş takımı kapatılınca abi? rutin prosedür neyse o şekilde ilerleniyor işte. içine bir huzur mu çökecek? nirvanaya varmak için önündeki tek engel iniş takımları mı? biri de demiş manevra görmedik, o da aynı şekilde. bunlar hep planlı işlemler. ama abi yok f16 bunu avlar falan, orda dur. yavaş.aç oku, nette var kabiliyetleri.
  • kaan haberi okudukça mutlu oluyorum. 3. uçuşu da 4. uçuşu da sabırsızlıkla bekliyorum.

o iniş takımları da kapanacak, birgün f-16 ile de kapışacak.
  • her uçuş o kadar değerli ki..

ülkemle, mühendislerimle gurur duyuyorum

bu projede imzası olan herkes bilmeli ki tarih sizi altın harflerle yazacak.hepiniz bu ülkenin gururusunuz.
  • fen lisesi yerine imam hatip acip, dindar ve gerizekali bir z+ nesli yaratmaya calisan adamlar hicbir teknoloji üretemez.

en gec 2028'de yavas veya imamoglu cb secilip, ülkenin yüzü batiya dönünce, f'35'ler de gelmeye baslar.
  • abartmaya gerek yok önce f-16 seviyesine gelsin sonra umarım f-35 seviyesinde de uçak geliştireceğizdir. ama tüm bunlar zaman ve sabır meselesi. siyasi çıkar, oy için olmamış şeyleri olmuş gibi göstermeden emin adımlarla gitmeli.
  • milli motoru olacakmış ki bence en önemli konu o ve şu an f16 motoru kullanılıyor ve bıraktığı iz 5. nesil uçaklara göre daha fazladır ama milli motorla ilgili bir planları varsa ben bilmiyorum. sadece yapılacak edilecek tadında bir düşünce var.
  • ülkemde çivi üretilmeye başlansa hoşuma gider.
    bugünün siyasi durumlarını siktir edin gardaşlar yarınlara bakın. çevremize bakın. komşularımıza bakın. ittifak dediğimiz ülkelerin üstümüzdeki baskılarına bakın. güncel savaşların konumlarına bakın... güçlü olmak zorundayız. a partisini b partisini siktir edin türkiye'yi düşünün.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap