1541 entry daha
  • sayfalarca entry girilmiş ve maalesef her zaman olduğu gibi bilgiler birbirine girmiş,ortalık doğru olup olmadığı belli olmayan argümanlarla dolmuş.

baştan beri söylüyorum tek yolu var; hafızalar henüz tazeyken ailenin ve diğer şahit ve şüphelilerin katıldığı dobra dobra programının 9 adet kasetinin üzerindeki yayın yasağının kaldırılması için kamuoyu oluşturmak.

o programın kasetleri halka açılmalıdır,kamuoyuna mal olmuş bir davada zaten tv de yayınlanmış ve binlerce kişinin zamanında izlediği programın o bölümlerinin yayınlanması soruşturmaya zarar vermez aksine ve net eminim ki bir çok gerçek açığa çıkar.

uğraşacaksak bunun için uğraşalım derim

not: ayrıca çağla tuğaltay’ın katili bulunsun diyerek x de tt yapmıştık zamanında etkisi olmadı çünkü insanlara ütopik geliyordu ama kasetler halka açılsın daha somut elle tutulur ve çok mümkün olduğu için herkesin ilgisini çeker çünkü insan sonuç odaklıdır,bunu başarabiliriz diye düşünecek binlerce kişinin ilgisini çeker ve o zaman belki bir umudumuz olur.
  • görsel

24 senedir aydınlatılamayan çağla tuğaltay dosyasının çözüme kavuşması için, melek çağla'mızın ruhunun huzur bulması için bütün benliği ile mücadele eden, çağla'nın adını her yerde ve platformda yad eden kişilerin zincirlikuyu mezarlığı'nda 5 haziran gününde, çağla'nın 24. ölüm yıldönümünde buluşmaması için ellerinden geleni yapmaya çalışanlar, sizin yorumlarınıza şöyle bir baktığımda, 10 yorumunuzdan 9'u "aman çağla'nın ailesinden şüphelenen kimse olmasın, olursa da karşı taarruza geçelim" modunda. yani demem o ki; melek çağla'nın kanının yerde kaldığını, onun zorla elinden alınan hayatını, bu dünyadan göçerken o yaşadığı acıyı ve korkuyu daha az bahsedersiniz. sizin öfkeniz, insanları polis / emniyet gücü ile engellemeye çalışmaya kadar gitmiş ! isteyen herkes, istediği zamanda rahmetli çağla'nın mezarına gidip, onun kabrini ziyaret edebilir. böyle deli zırvası bir saçmalığı hayata geçirmeye hakkınız yok sizin.

gelelim bir başka konuya....

burada "kurtarın kendinizi" nickiyle yorum yapan kullanıcı, youtube'da muhabir tv'nin en son çağla tuğaltay videosunun altında "zaman yolcusu" ile yorumlar yapmakta. hani youtube'da diyorsun ya, söz konusu şahıslar ile bir alakam yok diye... al bak bakalım, aileyi bu kadar çok sayıda platformdan savunan, toz kondurmayan başka kim olabilir?

görsel

görsel

görsel

madem birisi hakkında bir benzetme yapacaksın, farklı kelimeler kullan. iki farklı platformda da "ahtapot" benzetmesini yaparsan, bu da senin aslında tek bir kişi olduğunun çok açık bir delili olur sanchez morales.
  • bilgisayar basina gecince daha uzun yorum yapacagim ama kapi acma > aaa sesi duyma siralamasini soyle hayal ediyorum.

cagla eve geliyor. kapiya anahtari sokuyor ve ceviriyor (demek ki iceriden kilitli olsa dahi anahtar kapinin ustunde degildi, demek ki kapiyi cagla aciyor). kapi yeni acilmisken yani cagla apartmandayken veya kapi daha kapanmamisken yani cagla henuz iceri girmisken bu kisiyi iceride goruyor ve “aaa” diyor. ses apartmanda yankilandigi icin de alt komsu bunu duyabiliyor.

sonra kapi kapaniyor, konusmalar daha boguk geldigi icin alt komsu ne konusuldugunu anlamiyor.

cagla'nin evde kimse oldugunu bilip bilmeden kapiyi anahtarla acmasini da soyle yorumlayabilirim, ya asagidan otomata basti, kimse acmayinca evde kimse olmadigini varsayarak anahtariyla girdi. ya da o gun cani oyle istedi. benim de anahtarim vardi o yaslarda, ben de hobi olarak bazen kendim acardim oyle.
  • olaya bakan ilk ekip ve ikinci ekiplerle tekrar görüşülmeli ve bu ekiplerin tüm işlemleri tekrar gözden geçirilmeli.

bu olayın varsa eğer kopan parçaları bu ekiplerin çalışmalarından bulunabilir. tabii filmlerde izlediğimiz gibi çok detaylı bir çalışmayla olabilecek bir şey. var olan delillerle değil gözden kaçan ayrıntıları fark edebilmekle ancak çözülebilir gibi.
  • minik bir çocuğun kendi evinde öldürülmesidir. burada bir yazarın sanki kendiniz doğurmuşsunuz gibi lafını görünce yazmak istedim. insan doğurdu diye çocuğun sahibi olmuyor. çocuk bir eşya , mal değil. ona istediğimizi yapamıyoruz öyle değil mi? kamuya mal olmuş bir olay var burada. hepsini geçtim küçücük çocuğu öldürecek , katilini saklayacak kadar şeref yoksunu insanlar neden benim etrafımda olsun? çağla o gün kapıyı kendisi açıyor evde beklemediği birini gördüğü için aaaa diyor ve sonra konuşma oluyor. olay yerinde yarım sigara , yan çarprazında yenilen çekirdekle onu bekleyen iki kişi olduğu anlaşılıyor. çağla koridorda kaçarken öldürülmüş yüksek ihtimal. hem de üzerinde saç çekme , darp vs olmaması da adli tıp uzmanlarınca tanıdığı , bu hamleyi beklemediği biri olduğu yönünde yorumlanmıştı.

çağla eve geldiğinde hışımla kalkan kişi masanın üzerindeki çakmakları düşürüyor. nasıl bir öfke vardıysa , o gün çağlayı o öfke yok etmiş.bu bile tecavüz amacı olmadığını gösteriyor bana göre. öyle olsa içerdeki kişi kapının arkasına saklanır ayak seslerini beklerdi.

katil her kimse 15 yaşındaki çocuğa evrimini tamamlayamamış bir mahluk gibi saldırırken çok cesurmuş. eminim bu korkaklığına, itiraf etmeyip durumu gizlemesine yığınla sebep buluyordur kafasında. boşuna bahane bulma. hislerim buraları takip ettiğini söylüyor. sen korkak bir zavallısın. yaptığın hareketi en az bir suç ortağıyla saklamaya çalışan , olay yerinin / soruşturmanın aksaklıkları (!) ile yakalanmamayı başarı sanan bir aptalsın.sana sürekli aptal deme sebebim de hislerim. kendini zeki sandığına çok eminim.

unutmadan 25 yıl bu suça bulaştırdığın her kimse , neyin oluyorsa onun da en büyük cezası sen olmuşsun .
  • umarım çözülür ve hakeden cezasını alır, gündemde tutmak için yukarda tutulması gereken başlık
  • yıllar önce bi entry yazmıştım ama olay yeri fotolarını yeni gördüm. resmen dönemin kolluk kuvvetlerinin ihmali yüzünden bulunamamış katil şu olay yeri fotolarından dahi bi çok şey anlaşılıyor. bi de sapığı vardır takip etmiştir falan denmiş de 80 lerde doğan bizler apartmana girerken apartman kapısını muhakkak kapatırdık öyle tembih ederdi ebeveynler, yani o kızın apartman kapısını sonuna kadar açıp merdivenleri arkasına bakmadan çıkacağını düşünmüyorum. evin kapısını açtı tanıdık birini görüp aaa dedi apartmanda yankılandı ama görmemesi gereken bi şey de gördü öldürüldü.
  • pınar bk yine canlı yayında, gelin:

https://www.youtube.com/…dysayk?si=rynrpqlww-qdsl6z
  • başıma bir şey gelmeyecekse eğer kurtarin kendinizi adlı yazarın hiçbir yazdığına inanmıyorum ve söz konusu aileden para alarak entry girdiği konusunda çok ciddi şüphelerim var.
    entrysinin acilen ekşi şeylerden kaldırılması lazım. müthiş bir manipülasyon söz konusu entryde.
  • bu başlık altında “tık” almaya yönelik entryleri görmek çok utanç verici. yok paranormal iletişimler yok linkler bilmem ne.. yazarları vicdana davet ediyorum. bu cinayet, sulandırılamayacak kadar gerçek ve çok acı bir olay. kimsenin ün ve tık hevesine alet edilmemeli.
84 entry daha
hesabın var mı? giriş yap