• ks. adaleti kaldırma partisi.
  • adalet ve kalkınma partisi açılımıdır. biraz irdeleyelim:

adalet:

adalet nedir? veya bu partideki insanların adalet anlayışı nedir?

daha önceki hükümetler geldi sömürdü sömürdü biz adalet olarak sömüreceğiz anlamında mı?

kadrolaşma diz boyu. yapıyorsun bari yavaş yavaş yap. insanlar farketmesin. adamların sülaleleri zengin oldu. ya halk? halk gitgide fakirleşiyor. adalet anlayışı nerde burda?

kalkınma:

tabi insanları kalkındırmak lazım. mesela türk adetlerinde yeni evlilere, eşe dosta ve akrabaya zor anlarında yardım etmek onları kalkındırmak gibi bir olay var. aynen burda da geçerli. eşi dostu kalkındırdılar ama ya halk?

parti:

parti biraz farklı bir olgu olarak kaldı. çete. adalet ve kalkınma çetesi. böyle olsa daha iyi olurdu.

yok efendim yok. akp il başkanlığı binası kocatepe camisinin orada. ankara kocatepe partisi. dini kullanarak oy toplamak ne kadar kolay ülkemizde. git bir yere cami yapıcam de oranın ahalisi sana oy versin. geçmişin önemli değildir. yapacakların önemlidir. akrabalarına yaptığın kalkındırmalar önemli değildir. cami yaptın ya. yeter bize.

unutmamak lazım:

adalet iki tarafı keskin kılıçtır.
  • hani doksanlarda zamanın arena programında uğur dündar bir köy üretimhanesindeki usülsüzlüğü tespit ediyordu da orada program yapılacağı istihbaratını alan tüm yöre halkını sokaklarda galoşla dolaşıyor, boneyle traktör kullanıyor, latex eldivenle kahvede falan oturuyor görmüştük kameralar vardığında.
    işte akapede aniden peydahlanan cumhuriyet ve mustafa kemal atatürk sevgisini gördükçe o görüntüler aklıma geliyor.
  • chp'nin meclise sunduğu "kayıp bebeklerin aileleri araştırılsın" önergesi akp ve mhp oylarıyla reddedildi

siz nasıl bi psikopatsınız???
    bir insan evladı buna neden hayır der?
    aklımı yiyeceğim!!!!!
  • birilerinin açılımını atatürkü karalama partisi olarak yaptığı parti.
  • "allahı kullananların partisi"
    iş bu entry yıllarca önce götümüze girebilir diye silinmişti. o zamanlar siklemediydim de...
    şimdi... hodri homini...
  • (bkz: fcuk akp)
  • norveç'teki "işçinin komünist partisi" (arbeidernes kommunistparti) nin kısaltması
    http://www.akp.no/
    (bkz: akp/ml)
hesabın var mı? giriş yap