• skandal türkler'i doksanların cartel'i gibi hip-hop rap oluşumu falan sandım.

değilmiş.
  • "skandal türklere" ifadesi manidar olmuş. anadil özürlü çomar olunca böyle oluyor.
    başlık "almanya'nın türklere toplantı yasağı skandalı" olabilir pekala.

not: toplantı yasağı türklere değil sadece bazı skandal türklere getirilmiş.
  • "yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz."

kanun no 5749 / kabul tarihi: 13/3/2008

edit : imla
  • e türkiye'de de açıklama yapmak, toplanmak yasak.

sen önce kendi içinde özgürlükleri yasaklamaktan vazgeç. almanya'ya sonra beraber kızarız.
  • önerdigim baslik: almanya'nin türklere toplanti yasagi getirme skandali
    önerdigim entry:
    almanya, bugün tüm izinler alınmış ve yasal prosedür izlenmiş olduğu halde türk diplomatların (bekir bozdağ, nihat zeybekçi), almanya'daki türklerle toplanmasını saatler kala engellemiş.
    çifte standart uygulamıştır almanya ve ne kadar ikizyüzlü olduğunu göstermiştir.

her fırsatta demokrasi, düşünce özgürlüğü diye konuşan, bunun bekçiliğini yapan almanya bunu nasıl izah edecek merak ediyorum.

insan hakları, özgürlük hikaye... işlerine gelince teröristlere izin verirken işlerine gelmeyince saçma bir bahane bularak türk bakanlarının gelişini iptal ediyorlar.
    entersean ya... göz göre göre ikiyüzlülük yapıyolar ve hala bunlara itibar edenler var.

avrupaymıs, özgürlükmüş hepsi hikaye işte...

(bkz: anlatim bozuklugu)

türkce bilmeyen bu süserin nasil yazar oldugunu merak ediyorum dogrusu. bir de milliyetci sayilabilecek bir baslik acmis utanmadan.
  • ifadedeki anlam bozuklugunu pas gececek olursak;
    'turkler kendilerini memleketlerinde hissetsin' dusuncesi ile alinmis bir karar olsa gerek.
  • doğrusunu yapan ülkenin koyduğu yasaktır.

başkanlık sistemi için almanya'da propaganda yapmak nedir amk? sırtını döşlant devletinin güvencesine yaslayıp, rahatı bozulmasın diye sol partilere oy veren yozgatlılar neden türkiye'de akp'ye oy veriyor? bu ülkeye yazdan yaza tatil için gelen adam niye bu ülkenin kaderinde belirleyici rol oynuyor? işte bu yüzden çok haklılar. kaldı ki geçenlerde bayağı bu durum meşgul etti kamuoyunu. referandum için almanya'da propaganda yapılmasını saçma buluyor almanlar. disiplin yanında ahlak da varsa.
hesabın var mı? giriş yap