• yükseliş oldu mu sol frame'de çokça ismini gördüğümüz, düşüşlerde ise kimsenin bir şey yazmadığı yeni nesil enayi tokatlama aracı.

aynen kanka, geleceğin ödeme sistemi. “blockchain abiieğgh, yakında tüm ülkeler resmi olarak kabul edecek.” falan filan. ama size de kızmıyorum. %200 enflasyon olan bir ülkede böyle ponzilere bel bağlamak normal. sizi bu hale düşürenler utansın. unutmadan:

(bkz: satmadıkça zararda değilsin) ahahah :d
  • bugün itibari ile 2. kez çıktığım volatilitesi yüksek neden etkilendiği belli olmayan dijital para. adamı psikolojik hasta eder. bir daha bulaşanın ...
  • aslında blockchain diye bir şey yok; bitcoin var.

bugün size blokzinciri diye kakalanmaya çalışılan zardano, avax, mavax gibi projeler birer blokzinciri değil aslında. bunlar birer çoklu (database) veritabanıdır.

bitcoin ve blokzincirini birbirinden ayrı düşünmek mümkün değildir. blokzincirinin yani bitcoin'in en temel özelliği immutable ve merkeziyetsiz olmasıdır. özetle, eğer merkeziyetsiz değilse blokzincirinden de söz edemeyiz.

dünya üzerinde merkeziyetsizlik özelliğine sahip tek bir network var; bitcoin.
    bitcoin'in gelecekte dünyanın global final settlement layer'ı olacağını düşünüyorum.
    bu elbette bize bağlı.

distopya ise herşeyin tokenize edildiği, tüm kontrolün merkez bankalarının elinde olduğu, herşeyin dijitalleştirildiği, paraya bir son kullanım tarihi koyabildikleri, sosyal kredi puanınınıza göre harcamalarınızı kontrol edebildikleri, sınırlandırabildikleri bir dünya.

şimdi bitcoin'in neden salt bir yatırım aracı olmadığını anladınız mı?
    bitcoin kullanarak; mevcut çarpık, geleneksel finans sisteminden yana değil, merkeziyetsiz bir sistemden yana oy kullanmış oluyorsunuz.

gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacağımız tamamen bize bağlı.
  • büyük resime, ciddi olarak, bakmak isterseniz bob loukas'ın 4-yıl-döngüsü ile ilgili videolarını izleyebilirsiniz. en son videosunda bu döngü çok hızlı giderse tepeyi daha erken görebiliriz, ama ilkbahar-yaz yatay seyrederse boğa uzayabilir demişti.

https://www.youtube.com/@bobloukas3493

aman indi aman çıktı takip etmek yerine piyasaya uzaktan bakın, bitcoin için cycle takip edin, altcoin için dextools'da trending olan shitcoinlere vur-kaç yapıp 2x-5x alıp çıkın.
  • bitcoin blockchain üzerinde yer alan bilgidir, buna token de diyoruz. bir veritabanı üzerindeki unique anahtarlar da tokendir. aynı zamanda da bir protokoldür. yan şöyle siz mail atacaksınız değil mi ancak bunu taşımak ve diğer mail sunucuları ile etkileşim kurmak için mta gerekir. yani mta için mail ne ise blockchain için bitcoin odur. işte mail göndermek için mta'lar smtp üzerinden haberleşirler. aynı şekilde bitcoin ve bir takım diğer bilgileri de aktarmak için blockchainteknolojisine ihtiyaç vardır. torrent gibi de düşünebilirsiniz. blockchain burada kayıtları müthiş güvenli bir şekilde tutan ve bir veritabanı ya da kayıt defteri görevi gören geçmişe dönük işlemleri içeren en önemlisi de çift kayıt probleminin önüne geçen teknolojidir.
  • "son kez 70k usd seviyesine gel de sonra nereye düşüyorsan düş evlat" dediğimdir.
  • #163079005 ayın başında trendin değiştiği belliydi nisanın ikinci haftası trendin döndüğü kesinleşti btc yi bilmem ama altcoinlerden kesin çıkmak gerekiyordu.btc nin nerelere gideceğini tabikide eski traderler ve analizciler yazarlarsa sevinirim :)
  • riske edemeyeceğiniz para ile girmeyin. ben o boku 1 kere yedim ve hayatımı allak bullak etti. gece kalkıp şizofren gibi liq olmuş paramı görüp uyuyamadığım zamanlar mı olmadı uyku tutmadığı için sabaha kadar elimde telefon beklediğim zamanlar mı olmadı. yediğim ne yemekten tat alabildim ne de içtiğim sudan. hele ki çevrende değişen düzende fiyatların bu kadar arttığı bir ortamda örneğin 3 yıl önce 250k olan araba şu an 1.5m gibi , daha da kendi için içini yiyorsun. kazandım diyen varsa yalan söylüyordur ya da daha önce 2017 boğasında şansa 2-3 coinden hayal edemeyeceği kadar para kazanıp onun ekmeğini yiyordur. bitcoin yükselecektir veya düşecektir başka bir orta yol yok ancak demek istediğim asla birikiminizi bozup girmeyin !!! en büyük tavsiyem , kademeli olarak düşüşlerde alıp dolar bazlı ortalamanızı düşürün.
  • (bkz: #163932911)
  • az önce takvim gazetesinin manşetini okudum

herkes dikkatli olsun derim ''emekliye zam haberi yayınlamamışlar''

herkes pozisyonunu ona göre alsın çünkü ; ''bko''

benden söylemesi yatırım tavsiyesi değil troll entrysidir
hesabın var mı? giriş yap