• an itibariyle gerçekleşen olay, tamamı kovulmuş, kaynak pek yakında.
  • kaynak neydi?

üst edit: ilahiyat fakültesinde prof. inandığı peygambere hakaret ettiği iddaa ediliyor ve aynı prof. düzenli bir şekilde üniversitede ders vermeye devam ediyor.

çok değil; 09.02.2022 tarihli haber

https://www.yeniakit.com.tr/…-gosterdi-1626704.html
    https://odatv4.com/…zimli-ye-olum-tehditleri-229150

edit: bak bunu inanan, ramazan ayında orucunu tutan, tutmayana saygısını sonuna kadar gösteren, dini vecibelerini eksik yerine getiren biri olarak soruyorum.

kurumsal bir şirkette çalışıyorsun ve iş çıkışı çalıştığın yerle hiç alakası olmayan, tamamen bağımsız bir mekanda arkadaşlarınla alkol alıyorsun. dini anlamda ritüel bir güne atıfta bulunup, dalga geçer edasıyla bu anın fotosunu çekip sosyal medyada paylaşıyorsun.

bu durum; senin işten çıkarılmana sebep olur mu?

not: fotoğraftaki kişilerin tutumu, inanan kesim için kutsal bir gün olarak nitelendirilen kadir gecesine atfen yapılması çok çirkin, saygısızlığın ete kemiğe bürünmüş halidir ve bizleri rahatsız ettiği aşikardır. lütfen bu durumları göz ardı ederek cevaplayınız.

süreniz 10 saniyedir. başarılar.
  • kaynak(bkz: götüm)
  • kadir gecesiyle dalga geçmek mi daha günah yoksa birilerinin arkadaşlarıyla yaptığı bir saygısızlığı kişisel hesabından araklayıp halka linç ettirilmek suretiyle ekmek paralarından etmek mi?
  • kaynak olmadan da inanabileceğim bir olay.

iktidara yakın bir cemaat yurdunda 12 yaşındaki çocuklara tecavüz etselerdi keşke. işlerine devam etmeleri garanti olurdu.

edit: şu iki satırlık entrydeki mesajı bile anlayamayacak kadar kafayı yemiş olanlar var. diyorum ki; dini hassasiyetinizi çok daha büyük trajedilere saklamak yerine böyle olaylarda tepki göstermeniz aşırı samimiyetsiz bir şey.

- kadir gecesinde alkol alıp story atmışlar
    + wowowow haram! işten kovulmaları lazım
    - 10 çocuğa 2 sene kadar süren sistematik çocuk tecavüzü?
    + bir kerecik tecavüzden bir şey olmaz
  • herkes haddini bilecek
  • pegasus çalışanlarını cezalandırmak yerine, bu paylaşıma firma adı ekleyip dolaşıma sokan kişiye ticari itibarın zedelenmesi sebebiyle maddi manevi tazminat davası açsa enteresan olurdu. bu yandaş koruma kollama kanunu da kırk yılın başı haklı bir işe yarardı.
  • isteyen istediğini istediği zaman yer içer ya da oruç tutar . cahil cahil pegasus iyi yapmış diyenlere sözüm. sen orucunu tut. dinine inan. başkasının ne yaptığa bakma onları yargılama iyi ya da kötü diye. çünkü sen onları yargılayacak ve hüküm verecek tanrı değilsin. eğer ilgilendirir diyorsan sen zaten müslüman değilsin. sekilciliğe popülerizme tapan kafanın içi bok dolu kibirli bir oluşumsun.
  • yaptıkları olayın hukukî karşılığı işten çıkarılma olması mümkün değil. bir de bunun hukuki karşılığı olur. geçmiş olsun bilgi doğruysa. unutamayacakları bir hayat dersi almışlardır diye düşünüyorum
  • fotograftaki diger kisilerin kovulmasindan ziyad3 sadece paylasimi yapan kisinin kovulmasi yeterliydi. sonucta digerleri sadece fotografta varlar. kimin ne yazgidini nerden bilsinler.
hesabın var mı? giriş yap