• gencimiz mehter marşı eşliğinde bir cevap veriyor.

türlü türlü pozisyonlarda kucak kucağa oturan gençlerden bahsediyor.

türkler 1299 yılında mı ortaya çıktı diyesim geliyor... bir tarkan viking kanı izliyorum. o ahtapot nedir lan öyle.

edit: şurda kızımızın videosu da izlenebilir.
  • akşam akşam yaran video. birader bunların cehaleti bitmeyecek mi? ecdad ecdad diye ağlaşmalar. hemen lise milli güvenlik dersinden kalma, ermenistan, yunanistan itelemeleri falan. yazık kimin çocuğuysa.

bizans'ta, mohaç'ta göstermişler bu kafada olanlara günlerini, gömmüşler. işte bu yeni-osmanlıcı kafa bu kadar. kazandığımız mohaç'ın bundan 500 yıl önce olduğunun farkında değil. ondan 100 sene sonra aynı mohaç'a bizi gömdüklerini zaten bilmiyor. çünkü bu osmanlı aşığı takılan, ecdadımız ecdadımız diye gezen ergenlerin osmanlı tarihi bilgisi 1570'lere kadar. süleyman ölür, selim ile sokollu gelir. ardından sokollu ve selim ölürler. sonrasındaki 350 yılda neler olmuş pek bir bilgileri yok. arada duydukları tek tük, iv. murad, genç osman, abdulhamid ve vi. mehmet (gerçi bunu söylesen bilmezler vahdettin demek lazım).

ciddi ciddi 700 yıl boyunca bütün avrupa'yı titretti sanıyorlar osmanlıyı, hatta devletin adının devlet-i aliyye-i osmaniyye olduğunu da bilmiyorlar. medieval falan oynayıp, lise tarih derslerinde 16. yy'da biten osmanlı tarihi ile gaza gelen klasik ergen hareketleri bunlar. komik olan yanı ise hunharca osmanlıcayı savunurken, o savunduğu dilin, kendisinin tarihini bilmediği döneme yani 15. yy sonrasına ait bir dil olduğunu bilmemesi. hani iki kümenin kesişimi 100 yıl.

hayır gerçekten çok büyük bir tarihi var ve avrupa, afrika ve hatta asya'nın daha da ötesi dünyanın birçok başka yerinin politikalarının belirlenmesinde doğrudan ya da dolaylı olarak etkili olmuş büyük bir devlet. askeri başarıları 16. yy'dan sonra çöküşe geçse de, elinde tuttuğu hicaz, ticaret yolları, mısır vs. gibi yerlerden dolayı bambaşka hamlelere yönlendirmiş ülkeleri. fakat sen bu tarihi, politikaları, hamleleri, hatta sosyal statüye, halkalara vs. etkisini düşünmez, bunları incelemek yerine, tarihi sığır gibi "o sovoşo kozondok, bo şohro fothottok" sığlığında okursan, ecdadının tarihine ve emanetine en büyük zararı sen verirsin.

yürüsün gitsin mezar taşı okusun. başka da bir halt olmaz zaten.
  • "dünyaya zulmeden bir milletin dilini öğrenmişsiniz" deyip "7 cihana korku salan" osmanlı'yı öven bir kişinin videosu.

doğru ya batı yapınca zulüm, osmanlı yapınca fetih, ecdad, din iman.
    tarihi iki yüzümüzle okumayı bıraktığımızda insan olacağız, gerçekten.
  • (bkz: botoks) (bkz: emine)
  • bana lise günlerimi hatırlatan bir video. o zaman da vardı böyle kurtlar vadisi özentisi mafya tipler. ben şahsen bunların nesli artık tükenmiştir sanıyordum ama maalesef hala varlarmış. allah liseli kardeşlerimize sabır versin.

neyse, ben şu "dedemizin mezar taşını okuyamıyoruz :(((" siksiğini ekşi sözlük geyiği sanıyordum bu arada. meğerse adamlar bu konuda ciddilermiş. bunu da öğrenmiş oldum.

son olarak: filogog değil canım, filolog. filogog ne lan?
  • cehalet ve cesaret yanyana gelince ortaya çıkan bu tiplerin sosyal medya sayesinde sanki tez yazmış, yüksek lisans yapmış gibi kestikleri ahkamlar...
    bunlar biraz okusaymış bir de var ya... o zaman vay halimize.!
  • (bkz: ecdadiniz kim)
hesabın var mı? giriş yap