• instagram'dan uzun süredir takip ediyorum, yunan adaları hakkında çok detaylı bilgiler paylaşıyorlar. 2 yazdır adalara tatil yapmayı planlayıp hep erteliyordum. symi ve rodos fotoğraflarıyla hep merakımı uyandırsa da yunan adalarına daha yakın olan sakız ya da midilliden başlamayı düşünüyordum ancak dün akşam 23 nisan tatili için yaptıkları kampanyayı görünce dayanamayıp aldık rodos ve symi turlarından aldık. 8 yaşındaki oğlumuza ne bilet, ne otel hiçbir ödeme almıyorlarmış 23 nisan'a özel bence çok güzel bir jest ve çocuklu aileler için büyük bir avantaj. umarım internetteki yorumlar kadar iyilerdir ve adalara güzel bir başlangıç yapmış oluruz.
  • çemişgezek ve pertek feribot hatlarında hizmet vermeyen şirket.

işim olmaz.
  • geçtiğimiz ay kendileri ile seyahat ettim..

leros ve rodos için toplam 8 gun konaklama, rodos için araç kiralama, bodrum-leros, leros-rodos. rodos-bodrum arası feribot olmak üzere paket almıştık.
    hizmetten memnun kaldınız mı diyecek olursanız satış işiyle ilgilenen tamer bey ödeme kısmına kadar bayağı yardımcı oldu bize, vize için otel ulaşım evraklarını biraz geciktirdiler, ama kaydedeğer bir durum değildi.

leros otelimiz efsane güzeldi girişte bir sıkıntı yaşadık ama hemen çözdüler.
    rodos için aynı şeyi soyleyemeyeceğim otel ve oda çok kötüydü, üstelik balayı (rodos'ta evlendik) çifti olduğumuz için bir hoşluk bekledik ama olmadı maalesef,
    bu kısımlar tabi ki onlarla ilgili bir durum değil, ama daha iyi bir oda ayarlanabilirdi diye düşünüyorum..

ne ödendi kısmına gelecek olursak kendimiz ayarlasaydık biraz daha uygun olabilirdi. ancak fiyatın sabit olması ve vade farkı ile taksit yapmaları şu durumda işimizi gördüğü için tercih ettik.
  • bu yaz marmaris'ten rodos'a gitmek için kullandığım bilet alma sitesi hizmetinden oldukça memnun kaldım
  • çeşme - sakız biletlerini, üstelik 2020'de istediğimiz zaman kullanacağımız şekilde 12 euro'ya satarak günümüzü renklendirmiş site. sakız adası'na asla hayır demeyeceğimden koydum kenara, akışına bıraktım.
  • son bir kaç entry'de 2022'ye kadar kullanım garantisi sunuyorlar denmiş ama "iptal etme hakkını saklı tutar" gibi bir maddeyi de eminim sıkıştırmışlardır. siz önünüzü kış tutun yaz çıkarsa bahtınıza diyip alınabilir tabi.
  • bu siteden alışveriş yapmak büyük risk içerir. eğer yunanistan hükümeti feribot seferlerini durdurursa ya da başka bir nedenle feribot seferleri yapılamazsa biletinizi iade etmezler. sizi oyalamak için “biletinizin süresini uzatıyoruz, açık bilet yaptık” derler.

bir şekilde seferler tekrar yapmaya başlanınca biletinizi kullanmak istersiniz ve “biletinizi kullanamazsınız, iade edeceğiz” derler. iade edilmesini beklerken zaman geçer, iade edilmediği için firmayı ararsınız. “iade edemeyiz firmamızdan başka bir alışverişte kullanın” derler.

euro 6 lirayken yaptığınız euro üzerinen harcamanın o zamanki türk lirası karşılığını bakiye olarak tanımlarlar. sonra euronun yeni kuru ile aynı firmadan alışveriş yapıp tekrar para kaptırmanızı beklerler.
  • açıktan biletinizi normal bilete çevirtmek tam bir sinir harbi içerir. bilet@feribotlines mailine mail atmanızı isterler ancak biletleme gibi max 2 dk surecek işin yapılması gunler sürer. instagramda fenomenlere para yedirererk bu yıl iyi reklam yaptılar ama hizmet kısmı gerçekten felaket. parayı alana kadar canımlar cicimler havada uçar ancak sonrasında kapı duvar bir şirkettir. tavsiyem kesinlikle gideceğiniz ada belli olduktan sonra tur şirketleri gibi en azından karşınızda bir muhattap bulabileceğiniz bir yerden almanızdır, nasılsa fiyat hepsinde aynı bunlarda aracı sonuçta.

edit:biletle ilgili işlemleri feribotlines üzerinden yapmak yerine direkt feribot şirketi üzerinden yapmak çok daha pratik. çünkü feribotlines da şirkete sorarak işlemleri hallediyor.
  • rodos a gidiş dönüş bilet almıştık. gidişi ocean isminde bir firma ile dönüşü tilosturizm isminde bir firma ile yaptık ve ikisinin de sistemine, para verip aldığımız biletler düşmemiş. saatlerce check in bankosunda beklemeyi geçtim. tekrar bilet almak zorunda kaldık. bir iki influcer ile reklam yapıyorlar ama berbat bir firmadır. sakın bilet almayın, aldırmayın. müşteri temsilcisi diye bir departmanı bile yok bu arada
hesabın var mı? giriş yap