• trajikomik olay. tutuklananlar islamcı, tutuklayanlar islamcı ve suçlu yine laik, seküler ve atatürkçü kesim...
  • (bkz: yalanını sikeyim)

uydurmuşlar bir hikaye "bakın biz de mağduruz" demeye çalışıyor dinciler.
  • ışid şüphelilerinin gözaltına alınması olayı.

istanbul'dan gaziantep'e niye yolculuk yapıyorlar suriye'ye mi geçeceklerdi? dünya'nın her yerinde, türkiye de dahil, esmer ve sakallıysan daha çok şüphe çekersin. akp türkiyesinde tutuklu yargılandıklarına göre vardır yedikleri bir bok.

yok eğer bu çocuklar masumsa onları bu hale getiren * imam hatipler kapatılsın.
  • istanbul > gaziantep > suriye

(bkz: ışid)
    (bkz: deaş)
  • gördüğüm kadarıyla, tamamı selefi sakalı taşıyan kadınlar(!?)dır. şüpheli olarak gözaltına alınmaları kılık kıyafetlerinden ve sakal tarzlarından ötürü anlaşılabilir olsa da tutuklanmaları, önceden haklarında istihbarat veya takip olduğunu düşündürüyor. vakayı sloganize etmeden önce neyin ne olduğunu anlayalım, varsa bir mağduriyet hep beraber karşı çıkarız.

edit: bu arada yapılmak istenen sarkazma istinaden kırgızistan cumhurbaşkanı almazbek atambayev'in konuyla ilgili verdiği geçmiş demecini hatırlatmakta fayda var: mini etek giyen kadınlar canlı bomba olmuyor
  • ışidçi veya fetöcü olup olmadığını bilmediğimiz hafız gençlerin tutuklanmasıdır.
  • istanbul'un sikindirik bir yerinde yaşıyorum, her yer kara çarşaflı, takkeli, cübbeli sakallı kaynıyor
    bir de kendileri gibi giyinmeyenlere öyle bir bakıyorlar ki böyle yukarıdan, devir bizim devrimiz sen bi siktir git der gibi. kendi gibi olmayanlara yicek gibi bakarak baskı oluşturuyorlar.

işin özüne gelecek olursak. kılık kıyafetten dolayı tutuklanmışlarsa haksızlığa uğramışlardır.

ancak şüphe oluşturacak başka bir şey varsa tutuklanmaları yadırganmamalı.

haksızlığa uğrayan onca insanın yanında lafı mı olur? bence olmaz.

boku bokuna hayatları yitip giden insanların hesabını veren var mı? yok.

benim yaşantıma saygı gösteren var mı? yok.

o zaman siktir git eylem yap kardeş bu arkadaşların hakkını savun. kusura bakma ben iki yüzlüyüm bu adamların hakkını savunamam. ben kendimi savunmakla meşgulüm zaten. bu çığırından çıkmış toplumda kendi halinde yaşamaya çalışırken fillerin ayakları altında ezilmememek için uğraşıyorum.
  • okumaya üşendiğim için anlayabildiğim:

(bkz: işten çıkarken mini etekli hafızlara gözaltı yağ)
  • olmayan olay. gaziantep'de muhtemelen ışid şüphesiyle gözaltına alınmış 5 kişi var gerçekte.

eğitimli olduklarından bahsedilmiş, ben de şöyle bir örnek vereyim;

ebu bekir el bağdadi- 45 yaşında- islam bilimleri alanında doktorası var.
    eymen el zevahiri- 65 yaşında- tıp doktoru (cerrah)
  • bu gençlerin sadece kılık kıyafetleri yüzünden gözaltına alındığına, başka hiçbir sebep olmadığına dair delil gösterilirse, "demokrasilerde böyle şey olmaz." diye itiraz ederdim belki ama türkiye'de şu anda ohal var, demokrasi yok ki, nesine itiraz edeyim.

yukarıda başkalarının da söylediği üzere, göz altına alınan islamcı, göz altına alan islamcı, mağdurlar gene islamcı, ve suçlu tabii ki cehape zihniyeti.
hesabın var mı? giriş yap