• bu hayat kimseye sığınmamam gerektiğini öğretti. bir derdim varsa alırım kahvemi, çökerim camın önüne, açarım şarkımı moduma göre, düşünürüm yapmam gerekenleri tartarım uygulamaya koyarım. olayları bu kadar dramatize etmeyin, sığındığınız kişiden kazık yediğinizde yine ona koşmak istersiniz. iç sesinizle sohbet etmeyi öğrenin. :)
  • küçükken bir zamana kadar anneme sığındım ama zamanla her şey gibi bu durum da değişti. önceleri allah vardı fakat şimdi onu göremiyorum. yine de bir tanrıya inansaydım mutlaka ona sığınırdım. bir şeye sığınma fikri çok konforlu görünüyor. büyüdükçe değişen şey ise sahip olduğum herhangi bir dert içinse kimseye sığınamadım. anlayış gösterme ve iyi hissettirme isteğinde olan insanlar vardı etrafımda ancak kimse sığınak olmadı. ben de kimsenin sığınağı olduğumu düşünmüyorum lakin bunu tam olarak bilmiyorum.
  • bugün seni çok özledim. bunu ne zaman okursan oku...
  • bazen kimseyle konuşmak istemem, ağzımdan çıkan her kelime zul gelir, yalnızlığa sığınırım. yalnızlık besler, duygu durumuma göre bi şeyler açarım sonra sevdiğim şarkılarda kaybolur, iyi müzikle hemhal olurum.
    garip bi güven verir bu, hücrelerime kadar onarılmış gibi.

bazen de arkadaşlarıma öyle yoğun sığınırım ki; saatlerce hiç yorulmadan anlatır onlarla kalabalık olurum. yeniden doğmuş gibi hayata temas eder, kaygı ve korkunun yerine neşe ve huzur kondururum.

ama en çok kötü günlerde ölüm gerçeğine sığınırım. bi bakınca arkama zamanın hızı bu durumu hatırlatır. her şeyin geçici olduğunu idrak edip sonsuza kadar bu döngüde kalmayacak olmak ne müthiş. bazen kendini hayattan çekebilmek, önemli bir meziyet olsa gerek.
  • bir yerden sonra sığınmasan daha iyi oluyor.
  • krizi kendim yönetirim ama öyle birisi ile paylaşımım olsa nerde olursam olayım işi gücü bir kenara bırakıp hemen yanıma gelebilecek kadar beni seviyor olmalı.
  • şuan öyle kötü hissediyorum ki sığınacak kimse olmadığı için kendi kendime modumu yükseltmeye çalışıyorum. ağlamak istiyorum ama değmez diye avunuyorum. kime derdimi açtıysam bu güne kadar hep beni dinlemeye başlarken kendini anlattı. o yüzden şuan sadece inşirah suresi beni avutur.
  • hayatınızda böyle biri varsa artık kaybedecek çok şeyiniz var demektir.
  • annemin sesi iyi gelir.
  • samimi söylüyorum hiç kimse. sevdiğim güvendiğim kimse olmadığından değil. sorunlarımı kendim çözmediğim zaman iyileşemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap