2624 entry daha
  • luka nba'ye adım attığından beri hep bu şekilde bir muameleye maruz kaldı zaten de şu anki playoff performansı için (ben dahil) destekçisi olan/olmayan herkes çok acımasız yaklaşıyor gibi.

ben playoff performansını ciddi şekilde eleştirmiş olsam da, ve bu eleştirimin arkasında hala da duruyor olsam da, bir playoff performansının bir oyuncunun veya bir adamın kişiliğini belirlememesi gerektiğini düşünüyorum. bu yılki playoff performansındaki düşüşün tamamen sakatlıkla ilgili olup olmadığı veya onu rahatsız eden başka bir şeyin olup olmadığı şu aşamada açıkçası çok da önemli değil, çünkü net olan bir şey varsa, o da, şu an ciddi şekilde bocaladığı.

ayrıca mavericks'in, beklediğimiz ideal luka performansına sahip olmadan şaşırtıcı bir şekilde birçok playoff maçı kazanmış olmaları da bence dikkat çekici. ancak bu koşullar altında (en azından bu sezon için) ne kadar başarılı olabileceklerinin üst sınırına gelmiş gibi görünüyorlar. kyrie'nin bu akşam dördüncü maçtaki performansını geliştireceğine dair umudum var, ancak takımın geri kalanından çok fazla bir beklentimin olup olmadığından emin değilim. çünkü rol oyuncuları genel manada gerçekten iyi katkı verdiler.

birkaç saat sonra başlayacak maç için luka'nın yaşadığı zorlukları aşabileceği bir yol bulmasından başka yapacak bir şey yok. sakatlık, dayanıklılığı ve dengesi üzerindeki etkisi, karşılaştığı fiziksel savunma ve hakemlerin yönetim tarzına dair algısı ve sürekli itirazları… içtenlikle umuyorum ki bu zorlukların üstesinden gelir ve playofflara girişimizde beklediğimiz luka'yı yeniden gösterir. yoksa hem serinin hem de sezonun sonuna gelmiş olacağız. ve bunu da büyük oranda luka'nın performansına bağlayacak olmak daha da tuhaf ve üzücü olacak.
hesabın var mı? giriş yap