871 entry daha
  • bugünlerde müfredat değişikliği mevzusu konuşulurken kendilerinden bir ricam var. ilkokuldan başlamak üzere lütfen her seneye "yolda nasıl yürünür." dersini zorunlu olarak ekleyin müfredata. bak seçmeli demiyorum zorunlu diyorum, çünkü bizim millete böyle şeyleri anca zorla öğretebiliriz.

"sevgili" meb yöneticileri ben size başlangıç olarak yolunu açayım gerisini siz doldurursunuz;

yolda yürürken neler yapmamalıyız sıralı tam liste;

1) yürürken bir anda durup terse dönmemeliyiz. (arkandan yürüyen var sığır.) bunun bir diğer versiyonu da sadece aniden durup bekleyenler. (araba olsan fren lambaların yanar ama maalesef insansın işte. )

2) elimizdeki telefona bakarak yürüyorsak karşıdan birisi geliyor mu diye arada sırada kafamızı kaldırmalıyız. (biz çarpışınca o telefonun parça pinçik olacak. sonra her ay yeni telefon taksiti ödeyeceksin.)

3) kaldırımda yürürken sürekli sağa sola zikzak çizerek yürümemeliyiz. (kafan mı güzel arkadaşım sabahın sekizi daha. bırak da bir geçeyim bari yanından, damperli kamyon gibi sallanıp durma.)

hayır sinirli değilim. iyi günler.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap