35425 entry daha
  • 7 temmuzda yürürlüğe girecek gsr standartları tüm araçları full güvenlik donanımlı hale getiriyor neredeyse. 7 temmuzdan sonra satılacak araçların sıfır fiyatları artacaktır. öncesinde standartları karşılamayan araçları bakalım bayiler napacak
  • 7 temmuz sonrası sıfır araçların tescili için bakanlığın bir güvenlik donanımı koşulu belirlediği ve bu koşulu sağlayamayan araçların satışının yapılamayacağı ile ilgili bir duyum var.

örnek olarak;
    geri görüş kamerası
    şerit takip(sesli ikazı içermiyor direksiyona öüdahale edecek araç)
    alkol ölçümü hazılığı
    park sensörü
    acil fren destek sistemi
    yaya koruma vb. gibi donanımlardan bahsediliyor. olmayan sıfır araçların satışının yapılamayacağı söyleniyor. bu konunun biraz incelenmesi lazım. eğer haber doğru ise piyasa bu donanımların fiyatını sıfır araçlarda olduğu gibi ikinci el araçlarda da üzerine ekleyecektir.

yine haberin doğruluğu var ise bu özellikleri sağlamayan sıfır araçların firmalar tarafından satışının 7 temmuz tarihinden önce büyük kampanyalar ile hızlandırılmaya çalışılması muhtemeldir. sonrasında fiyatlar yeni donanımlar ile artık nereye gider kim bilir.

kısacası hiçbir markanın artık boş olarak adlandırılan giriş paketleri mevcut donanım seviyelerinde satılamayacak. haberin doğruluğunu teyit edemedim bilenler hakkında bilgi verebilirse sevinirim.
  • mevcut premium aracimi hizli satis fiyatindan biri ile anlastim. model yukseltmek icin ilanlara bakiyorum,4-5 yasindaki araclarin fiyatlari ile sifirlari arasinda 100-200 bin tl fark var

skerler arkadaslar ben sifir alayim daha iyi.
  • satılık 2021 çıkışlı c200d amg gece paketli burmesterli mengerler servis bakımlı 65binde lansman rengi kırmızı ile sert bir giriş yaptığım piyasadır.
  • seçimden sonra dolar uçacak 40-45 olacak diye dolar alanlar,

dolar uçacak dolayısıyla arabalarda uçacak diye araba stoklayanların aldığı arabalar dolarlar ellerinde patladı.

seçimden sonra yükselir dediler olmadı.

ramazan bayramında yükselir dediler olmadı.

şimdi de bir umut kurban bayramı yükselir diye bekliyorlar.

daha önce kazıkladıklarınıza sayın, otomobilleri olması gereken rakamlara indirin.
  • sıfır araç fiyatları her ayın ilk günü internet sayfalarında fiyat bölümünde güncelleniyoruz ibaresi ile bir güzel zam görürken, ikinci el fiyatları nasıl düşecek? ayrıca neyin fiyatı düşüyor ?
  • sarı sitede ilan sayısı 507 bini buldu. sene sonuna doğru 700 bini aşacak gibi gözüküyor. araba artık yatırım aracı olmaktan çıktı. bunu göremeyen ikinci elde sene sonunda en azından %15/20 dolar bazında kayıp yaşayacak.
    arz fazla, talep azsa geçmiş olsun.
  • aklı olan binici kesim araç değiştirecekse bindiği aracı orta yolu bularak üçe beşe bakmadan satar yerine yenisini alır mümkünse sıfır alır geçer
  • piyasanın durmasıyla ilgili gördüğüm en iyi yorum şu oldu ve bence çok hak verdiğim bir tespit.
    piyasayı yükselten ve durduran pert araç ilanlarıdır. şöyle ki, fiyat belirlerken herkes önce en düşük fiyata mutlaka bakar, en düşük fiyatlı araçlar ise pert araçlar olur haliyle, ister istemez insanlar pert araç fiyatından temizliğine, düşük kilometresine bakarak bir tık üste fiyat yazar, hatta baya ucuza veriyorum hemen satılır diye de düşünür. oysa bilmez ki o pert araç ilanı orada aylardır durmakta ve pazarlıksız fiyattır, bir de tabi tam tersi de vardır, en yüksek fiyatlı ilana bakılır, ulan benim araçla bu araç arasında pek bir fark yok ki diye düşünülür, bir tık altı fiyatın adil değeri olduğu düşünülür, oysa bilmez ki onunkindan daha iyi araçlar bile, daha ucuza satılamamaktadır.
  • herkes aynı anda aynı şeyi yapıyor ülkede :d

yaklaşık 4 yıl sürekli almaya çalıştılar hatta bayiler de araç bulamıyorlardı .
    sıraya girmek için fazladan bayilere 100-200 fazla paralar veriyorlardı.
    şimdi de herkes satmaya çalışıyor.
    aynı şeyi borsada da görebilirsiniz hisse -10 olur eleman hala satış emri verir emirler tabanda yığılır silksen satamazsın o kağıdı:d
    araba da aynı .
    neyse ne alırım ne satarım bu piyasa da hareket etmem . ihtiyacı olan için ayrı tabi .
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap