• 3 harfli marketler gibi kendi aralarında danışıklı dövüş yapmaktadırlar.
    her türlü tüketiciye giren bir durum.
    200tl altında faturalı tarife kalmadı gibi.
  • turkcell'den bugün beni de aradılar. 200 tl olan tarifemin bir benzeri için 400 tl fiyat çektiler.

şimdi bu dolarla falan açıklanamaz abicim. geçen sene bu zamanlar dolar 19 tl imiş.görsel
    yani ben 10 dolar ile başlamışım tarifeme. şimdi dolar 32 tl. durup dururken 12.5 dolar ödeyeceğim. buna gerçekten dur demek lazım artık. zaten doğru düzgün çekmiyor, internet çok yavaş. bu nedir arkadaş!

rusyada iken megafon hattı almıştım. 700 rubleye* hat ve 1 ay boyunca 30 gb + 15 gb sosyal medya paketi almıştım. ki bu rusya savaş halinde olan, tüm dünyadan ambargo yemiş bir ülke.
  • müdahale edilmesi gereken durumdur, uzun bir aradan sonra şöyle bir paketlere bakayım dedim ama bakmaz olaydım. 20-30 gb olan tarifelere 500-600 lira fiyat çekiliyor, kafayı mı yediniz siz?

anlaşılan sokabildiğiniz kadar sokun denmiş ki 3 operatör de hemen hemen aynı fiyat politikasında, büyük rezillik.
  • tarife süresinin sonuna yaklaşmasıyla fark ettiğim durum. 283 tl olan tarife 999 tl olmuş. üstelik 1450 tl yerine sadece 999 tl diye not düşmüşler. sadece 1 yıl içinde %354 zam yapılmış. akıl alır bir yanı yok bu durumun.

görsel
  • netgsm mevzusundan memnun olan var mı diye bir süredir düşünüyorum
    50 gb vergisi cart curtuyla 300 küsüre geliyor görünüyor
  • vodafone sınırsız bedava internet verse gene kullanmam geçen sene cazip gelmişti almıştım ne youtubeden video izleyebildim ne instagramdan hikaye izleyebildim 1 mb hız anca veriyor çakallar
  • aynı sıkıntıdan ben de müzdaribim.
    şu anda kullandığım paket 15gb (turkcell) 135tl. 12 aylık taahhütle almıştım bu paketi. şimdi galiba 10gb pakete 300-350tl istiyorlar.

ulan utanmazlar 1 yılda hangi gideriniz 3 katına çıktı da 3 kat zam yapıyorsunuz. çalışanlarınıza mı böyle zam yaptınız ya da yatırım mı yapıyorsunuz da böyle bir parayı hakediyorsunuz? sorsan 4.5g internet hızı sağlıyoruz diyorsunuz. 30mbps download veremiyorsunuz. 5g desen daha sözü bile geçmiyor ülkede.

turkcellde durum böyle olunca diğer operatörlere bakayım dedim (tabii ki şerefsiz vodafone hariç) onlar da da durum çok farklı değil. sistemi oturtmuş adamlar aralarında rekabet değil anlaşma var bildiğin. milleti çaresiz bırakıp mecbur ediyorlar.

konuyla alakalı 5 gündür ticaret bakanlığının fahiş fiyat zammı şikayetimi iletmeye çalışıyorum ama 5 gündür sistemde arıza var deyip almıyorlar.

sonucunda devlet milletini korumazsa önüne gelen düdükler böyle.
  • turk telekom 30gb internete 230tl fiyat istiyor.
    işin ilginç kısmı ise sınırsız aylık youtube izleme 210tl fiyatla satılıyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
  • ekşici piçlerin bu meseleyi türkiye'nin gündemine sokmasını bekliyoruz. kafe - restoran boykotundan çok daha öncelikli bir mevzu bu.
  • hadi biz internet kullanıyoruz da sadece arama yapan anneannem bile 150 lira kontör yüklüyor. sabit fiyata geçilmeli herkese farklı fiyat olacak şey değil.
hesabın var mı? giriş yap