• şenol güneş'in sırf alt ligden getiren fatih terim diye milli takımda oynatmadığı dönemde rezil olduk, kuntz kerem'i oynattı ve her maç üst üste gol atarak türkiye'yi elemelere götürdü.

galatasaray'ın istisnasız her avrupa maçında fark yarattı.

ligde yerlerde sürünen takımın tüm gol yükünü çekti.

erken başlayan elemelerin de etkisiyle daha mart ayında neredeyse 40 maçı buldu ve alternatifi olmadığı için dinlenemeden devam ediyor.

geçen yıla kıyasla frikikten veya kafayla da gol atacak kadar kendisini geliştirdi.

xavi gibi bir marka kendisi hakkında "çok özel yetenekleri var, ona özel önlemler almak zorunda kaldım" dedi.

ekşi sözlük'teki dalyarakların beğenmemesi için tüm şartları sağladı kerem. helal olsun.

debe edit: imam hatipler kapatılsın
  • unutulmasın: şenol güneş bundan tam 8 ay önceki avrupa şampiyonasında bu çocuğu 1 dk oynatmadı.

şu anda sahada boş boş dolaşan kenan karaman 3 maçta 2'si ilk 11'de olmak üzere 160 dakika sahada kaldı.

kenan karaman 160 dakika oynarken kerem 0 dakika oynadı.

tarih bunu unutmaz sayın şenol güneş
  • aferin evlat. her sezon 20 tabela yapan yerli oyuncu mu var ligde. risk almayıp hakan çalhanoğlu gibi durup geriye ve yana pas versen beğenecek bu sığır sürüsü. her platformda bir güruh türedi. bile isteye karşısındakine yalanla zevk alarak zarar vermeye çalışan. bunlardan etkilenen bir kaç tane galatasaraylı garip insan da var. dinleme evlat, okuma buraları. risk alacak, dikine gidecek adam lazım.
  • bu adam süper lig takımlarının yedek oyuncu havuzunda durup keyfine bakacağına, 3.lige erzincanspor'a gidip toprakta çamurda mücadele etmiş, orada gol kralı olmuş, galatasarayın dikkatini çekmiş ve galatasaray'a transfer olmuş, bizde de tırnaklarıyla kazıyıp kadroya girmiş, aldığı 5-10 dakikalık sürelerde iyi işler yapıp, sonunda takımın as oyuncusu, yıldızı olmuştur.

öyle hatır gönül torpil/menejer transferi vs yapmamıştır, kimse elinden tutmamıştır. ne başardıysa kendi emek ve alınteridir. hiçbir şey ona altın tepside sunulmamış, kendini yoktan var etmiştir kerem. böyle adama saygı duyacaksın. etrafınızda muhakkak böyle kendini yoktan var eden, bulunduğu yere sıfırdan kendi tırnaklarıyla tutunup gelen insanlar vardır. onları hiçbir şeyin yıkamayacağını bilirsiniz.

yani erzincanspor'da çamurlu sahalarda oynarken, 3 sene içerisinde ucl'de manchester united'e jeneriklik goller atar hale gelmiştir.

bugün attığı golü totalde 100 milyon euro verdigin zaha, tete, ndomblele, ziyech dörtlüsü bir araya gelse atamaz. ya da onlardan biri atsa hakkında bin tane entry girilirdi. bu yabancı hayranlığına ve aşağılık kompleksine anlam veremiyorum. sanırım sadece bizim topluma özgü bir şey bu; "bizden olanın başarısını kıskanmak ve onu sürekli paçasından tutup aşağıya cekmek"

gol kaçırıyormuş. evet kaçırıyor. ama inter psg görmüş, değeri 100 milyonları bulmuş gözbebeğimiz icardi de kaçırıyor, mertens de kaçırıyor, zaha da kaçırıyor.

siz kerem'in 10 katı kazanıp sahada gezinen, maç seçen adamlara tapınır, bu çocuğun en ufak tökezlemesinde salyalar saçarak küfredersiniz ama bilin ki, bu çocuğu yıldıramazsınız.

o, yine bir şekilde pes etmez ve bir anka kuşu gibi küllerinden doğar.

debe editi:
    1-) taraftarın kerem'in kıymetini bilmesi sevindirici. umarım kerem çok çalışarak topa ilk dokunuşlarındaki eksikliğini giderip, ceza sahasındaki son vuruş kalitesini de arttırarak gelişimini sürdürecektir.

2-)yabancı oyunculara filan saydırmama gelince; ziyech'in vs kariyerine ve kalitesine laf etmek elbette haddim değil. ancak oynadıkları top, seçtikleri maç, takıma verdikleri katkı ortada. kendi öz evladımız, türk statüsünde oynayan, düşük maliyetli oyuncularımıza haksızlık yapmayalım, kıymetlerini bilelim lütfen.

3-)o kadar yüksek maliyetli sansasyonel transfer yaptık ama bu sene takımda ışıldayan isimler; üçüncü ligden gelmiş kerem, barış alper, sessiz sedasız gelen kaan ayhan ve "sen o kadar para eder misin" apokerim. sacha boey, nelsonn ve emekçi kardeşimiz torreira'yı da unutmayalım. yani dönüp baktığımızda yine takımın hamallığını bu oyuncular yapıyor. yıldız ve marka isimler elbette gerekiyor ama takıma totalde ne kadar katkı sunduklarının serinkanlı bir şekilde anlaşılması gerekiyor. uzun vadede başarı da böyle genç, istikrarlı, başarıya ac, takıma uyum sağlamış oyuncu topluluğu ile geliyor.
  • barış alper yerde yatarken praglı oyunculara topu taça atmadılar diye tepki gösterdi,
    o ara gs topu kaptı top kerem'e geldi ve barış yerde yatarken oyuna devam etti.
    mertens topu taça attı sonunda.
    saha ortasında dua edip şov yapmakla iyi insan olunmuyor, iyi insan böyle zamanlarda anlaşılır kerem efendi.
    hem kötü futbolcu hem karakter zaafiyeti var bu çocukta
  • daily mail:
    mücevher gibi bir oyuncu. yere yakin ağırlık merkezli stili* savunmacılar için bir kabus ve ikinci yarıda united'ı hata üstüne hata yapmaya zorladı. gözlemciler not alacaktır.

* low centre of gravity teknigi ve gücü yüksek olan, topu ayagindan almasi zor olan messi, maradona, aguero tarzi oyuncular icin kullanilan bir terim. türkcesi nedir bilemedim. söyleyen olursa düzeltirim. götü yere yakin desem olmaz herhalde :) ingilizce aciklamasi

eurosport:

maçın oyuncusu - kerem aktürkoğlu (galatasaray)
    konuk ekip ikinci yarıda aktürkoğlu'nun olaganüstü orkestra sefligiyle mükemmel oynadı. united'ın orta sahası ve savunması arasındaki boşluğa defalarca girerek united'ın başını ağrıttı ve attığı golde mükemmel bir bitirişle iyi bir performans sergiledi.

90min.com
    maçın oyuncusu - kerem aktürkoğlu (galatasaray)

the national news
    galatasaray'ın en iyi oyuncusuydu. 10 numara pozisyonunda çok kurnazca oynadı. büyük bir şansı kaçırdı ama hemen ardından durumu 2-2'ye getirerek telafi etti.

eksi sözlük futbol uzmani:
    gol atmasi kötü futbolcu oldugu gercegini degistirmez. kerem iyi futbolcu diyenler futbol izlemeyi biraksin.
  • bu sezon lig, avrupa (ön elemeler dahil) ve milli takımlarda 18 maçta 6 gol 8 asistlik performansı var. son 2 seneyi çift gol çift asistle tamamlayan adamı yemeyi sizin mideniz kaldırmaz beyler. galatasaray kaptanı takımı 13. iken de savaşıyodu, döndü yıldız dolu kadroya 5 mislini yaptı, yetmedi bu sezona da daha ekim ayında 14 gole direkt katkıyla başladı.

şunun eşi benzerini türkiye'de yapmış bir tane oyuncu gösterin, kıyasladığınız seviyeyi görelim biz de. ne baba topçular geldi de bu çerez parasına oynayan türk'ün yaptığını yapamadı. bugünkü (bkz: 15 ekim 2023 türkiye letonya maçı)nda 85.dakikadaki depara bakın. bu adam sezon başından beri haftada 3 maça çıkıyor, ama hala o golü kovalıyor o golü istiyor.

yolu bahtı açık olsun. daha kendini geliştirecek, daha iyisi olacak. yürüyedur kaptanım.
  • --- spoiler ---
    istediği katkıyı yapsın isterse şl'de 10 gol atsın ama takımdan gitsin. ben bunun yersiz özgüveniyle kaçırdıkları yüzünden fıstık gibi takımda gerim gerim gerilmek istemiyorum.
    --- spoiler ---

bak hele bak paşaya bak. şl'de 10 gol atsa bile gidecekmiş. neden? paşamız gerim gerim gerilmek istemiyormuş. olm ne güzel bir gerekçe lan bu? bayıldım yemin ederim. çok haklısın. şl'de 10 gol atan adamı göndermek için daha mantıklı bir gerekçe olamaz.

adamdaki akla baksana, şl'de 10 gol atan adamı bile gönderirim diyor sırf izlerken gerildiği için. başka sebep yok. e adam başarılı diyorsun, şunu şunu yapmış, her sezon double-double yapıyor? yok ben geriliyorum izlerken. süper gerekçe lan.

muhtemelen anaları babaları bunlara küçükken ne istiyorlarsa almışlar, ne diyorlarsa yapmışlar. büyürken "hayır" diye bir laf duymadıkları için böyle şımarık şımarık atıp tutuyorlar. paşam hiç de demiyor şl'de 10 gol atmış adam neden sırf ben geriliyorum diye gitsin ki?

bu çocuk gol attığında, asist yaptığında aklıma ne fenerliler geliyor ne bjkliler. aklıma sadece götü yanan bu yerli düşmanı sözde taraftarlar geliyor.

milli takıma yeni bir italyan hoca geliyor, o bile ilk maçında 85 dakika süre veriyor. kerem bu takımın da milli takımın da en önemli parçalarından. öyle olmaya da devam edecek. hadi bakalım ağlayarak günlüklere yazın bunları...
  • 1- savunma yardimi yerlerde. cogu zaman geri donmuyor, donusleri refakatci kosularla yapiyor. ufak bir alan ve adam kapatayim cabasi yok. ilk yariya tekrar bakma sansiniz varsa baris a.y. ve kerem'i takip ederseniz ikisinin arasindaki savunma yardim farkini net gorursunuz.

2- el-kol hareketleri. bugun 5 kez falan pozisyon bitince ben bosum niye bana atmiyorsun hareketi yapti arkadaslarina. gol sevincine 2-3 oyuncunun eslik etmesini okumakta fayda var. kibir olumcul bir gunahtir. arda turan'i barcelonada'yken oldurmustu. sen galatasaray'da daha kolay olursun.

3- topa ilk dokunus ve top kaybi performansi. toplari stop etmede inanilmaz basarisiz. toplu oyundan ziyade atletik performansiyla one cikan bir oyuncu, o yuzden ekstra hareket kovalarken cok top kaybi yapiyor. o bolgede calim ve driplingte kerem'i 5'e katlayan amrabat bile bu seviyede top kaybiyla kalamadi. kerem top kaybi yapmayacak hareketi tercih etmeyi ogrenmeli.

4- kendini yere atma. bugunku kasimpasa macinda bir galatasarayli olarak utandim. kasimpasa atagi sirasinda israrla ama israrla yatmasini kabul edemiyorum. gol yeseydik ama yatmasaydin. macin sonlarina dogru hakeme yaptigi yukarida allah var hareketine ise istemsizce kahkaha attim.

son soz olarak sporcunun ahlaklisini ve kendini tanri parcacigi zannetmeyenini severiz.
  • hayat hikayesi türk futbolu klasiği.. kerem, azimli ve kararlı olduğu için üstesinden gelmiş.. kırılgan onlarca gencimiz bu tür yaklaşımlardan dolayı futbolu bırakmak zorunda kalıyor..

kerem aktürkoğlu'nun hikayesi:

başakşehir seçmelerinde altyapıya seçildi. ancak kulüp ona, "kalacak yer tahsis edemeyiz kendine yer ayarlarsan görmek isteriz." yanıtını verdi. kerem bunun üzerine istanbul'da bir yurda yerleşti.
    sonraki yıllarda kerem, perfomansını artırınca teklifler almaya başladı. başakşehir en iyi teklifi seçip bir takıma kiralayacağını oyuncuya iletti. ancak başakşehir, transferin son günlerinde kerem'e asgari ücretten 5 yıllık sözleşme imzalarsa pilot takıma kiralayacağını söyledi.
    kerem bu teklifi, "1 yıl oynarım ama sözleşme imzalamam. istanbul'da nasıl geçineceğim. teklifler de var." diyerek reddetti ve başakşehir kerem'i kadro dışı bıraktı. bu sebepten ötürü kerem, 1 sene futbol oynayamadı.
    kerem, tff talimatnamesinde yer alan, "2 yıl boyunca 4. lig'de oynarsa yetişirtirme parası alınmaz." kuralını gerçekleştirmek için 2 yıl 3. lig'de oynadı. kerem, karacabey'den erzincan'a giderken 15 bin tl bedeli de kendi cebinden ödedi.

erzincan’da 2018-19 sezonunda 35 maçta 3 gol 2 asistle oynadı ardından 2019-20 sezonunda 30 maçta 20 gol 1 asist yaparak 3.ligden galatasaray’a transfer oldu.
    galatasaray’da toplam oynama süresi 20 dakika olmasına rağmen 1 gol atıp herkesim beğenisini topladı.

umarım hiçbir zaman ne oldum demez hep kendini geliştirir. önünde bir sürü güzel örnekler var burada biraz kendini gösterse avrupa’ya transfer yapması hiç de sürpriz olmayacaktır.
    umarım bu taraftarın beklentisini hep aşar.

kaynak: tff alt ligler sayfası
hesabın var mı? giriş yap