• cd player'lari genel olarak muhte$em olmasa da kabin'inden en kucuk hoparlorune kadar "ohaaaa" cektiren kalitede cali$irlar, sittirsin gitsin bangolufsen. ilk imkanim dahilinde kendime toplama muzik seti yapicam, hoparlorleri de bu adamlardan satin alicam arkada$im.
  • ergenlik çağımızın efsanesi. dükkanlarda filan rastgeldiğimizde tamı tamına kedinin ciğere baktığı gibi bakardık. sonraları "olmasa da olur" noktasına geldim şahsen, ama hala mecliste ismi geçtiğinde ürperirim.
  • nakamichi dragon isimli deck te auto reverslerde kafa yerine kaset çevrilmesinin ana fikri. çift kafalı decklerde her iki kafanın birbiriyle aynı hassasiyette olamayacağı görüşüdür.
  • zamanında bugatti eb110'ların üstünde bu adamların teypleri olurdu, hey gidi.
  • yıl tahminen 1982-84 falan, ortaokul yıllarımın başı.. o yıllarda yabancı müzik alemini öyle güncel takip edemiyorsunuz. dj hakan gündüz belki yeni yeni. işinin ehli plakçılar var, tıpkı şimdilerde 80'ler dizisindeki ergun plak tipli abiler. kendi özgün listelerini çıkartıyorlar. ağabeyim de bunlardan birine abone olmuş, adam iki ayda bir tane kaset üretiyor. kasetin sadece numarası var. belli zamanlarda uğrayıp "41 çıktı mı abi" diye soruyorsun , çıktıysa kutusundan veriyor sana bir tane. o zamanın kalite kaset markası maxell'in crhrome veya bilmemne modeline çekiyor.. öyle sağlam bir kayıt yapıyor ki adam, lisanslı aldığın kasetten kat kat iyi, mono teyplerde bile bangır bangır çalan, binlerce kez dinlesen bile eskimeyen bir kayıt kalitesi.. istiklal caddesi'nin girişinde bugünkü adı nedir bilmiyorum ama fitaş sinemasının pasajı vardı.. bugünkü gibi değildi, uzun bir koridor, ortasında bir sıra "ada" tarzında bir dükkan grubu daha.. işte oradaydı o kasetçi abi ve dükkanındaki nakamichi cihazlar. o dönemler, pioneer müzik setlerinin fuarlarda sergilendiği ve bizim gibi fakirlerin gidip yanında fotograf çektirdiği dönemlerdi. ilk kez ağabeyimden duymuş ve o dükkanda görmüştüm nakamichi cihazları. ağabeyim "türkiye'de satılmıyor, tek tük var" diye izah etmişti.. o günlerin tatlı özlemidir. şimdi nedir durumu bilmiyorum tabi..
  • eryaman'daki ortalama bir evin fiyatına ev sineması sistemi satan firma.
  • bir arkadasin arkadasi ikinci el bir araba almis bundan birkac sene once.cocugun o zamanlar nakamichi'den haberi yokmus.arabadaki eski pusku "gorunumlu" teybi gorunce hic arastimadan direk cope sallamis.sonradan kafasini duvarlara vurmus tabii,bu da boyle bir anidir.
  • tx-1000 modeli turntable , dünya turntable tarihinin gördüğü en sofistike üründür , 1983 yılında yapılmış bu ürünü şu an 30000dolar seviyesi bir fiyattan bulabilirsiniz . japonya'nın en kaliteli audio ürünlerini bu marka üretmiştir tartışmasız !
  • bu marka ürünlerin kullanım kılavuzlarını kim çevirdiyse hoparlörlerin dudu, gudu, dududu gibi anlamlı cümleler kurduğunu iddia ediyor.

https://twitter.com/…etwt/status/424206049520791552
  • japon kalitesinin kusursuzluğuyla gönüllerde taht kurmuş ses ve multimedya markası. türkiye de özyılmaz elektroniğin distribütörlüğüyle yeniden türkiye pazarına girmiş. nakamichi türkiye
hesabın var mı? giriş yap