• 2001 yılıydı ve yanlış hatırlamıyorsam maaşım 120,000,000 lira idi. asgari ücretti büyük ihtimalle. şişman bir arkadaş vardı çalıştığım otelde güvenlik görevlisiydi, kemer telefon kılıfından çıkarıp kıpkırmızı bit kadar bir telefona mahmut'u ara diye sesli komut veriyor, mahmut'un telefonunu çaldırıp hepizimizi dumura uğratıyordu.

evet bu 8210'du. bu nasıl bir telefondu, ufacıktı ve söylediğini anlıyordu, uzay teknolojisiydi adeta. tüm bu şaşkınlığın yanında, fiyatının 320,000,000 lira olduğunu öğrenince, alamayacağım için moralim de bozulmuştu. neredeyse 3 aylık maaşımdı bu para.

o yıl paralı tüm adamların elindeydi ve statü göstergesi olmuştu adeta. yaz boyunca çalışıp para biriktirip almaya uğraştım ama biriktirdiğim tüm para üniversite için dershaneye gitmişti.

bende kola kapaklarını toplayıp aldığım, antenli ericsson a1018'e talim etmiştim.
  • tekrar piyasaya çıksa, yine siyah beyaz ekranı olsa, kamerası olmasa, herşeyiyle aynı özelliklere sahip olsa hiç düşünmeden alacağım telefondur.
  • bu telefona bir basışta 112 yazabilen insanlar mevcuttur... test edilmiş, onaylanmıştır...
  • elli milyon ucuzladığı için şu an hiçbir yerde bulunmayan telefon... sanırım herkesin elinde olacak üç vakte kadar...
  • titresim acikken dik sekilde dans edebilen tek telefon.
    telefon calmaya devam ettikca oldugu yerde donerek saga sola hareket ederek oynar.
  • insanin alışma süresini geçirdikten {23 dakika 57 saniye} sonra tuşlarına istediği gibi rahat basabildiği, yilanda rekorlar kirabildiği bir telefon... ufaklıgı ve hafifiliğinden gayri çok başarılı bir ajandası da vardır...
  • yine üretilmeye başlansa veyahut bir telefoncunun elinde satılmamışı sıfır halde kalmış olsa düşünmeden alacağım telefon.
    çabuk bozulan bir telefondu ama çok güzeldi, hala daha ikinci elde güzel kullanılmış olan bir tanesini arar dururum.
  • hala ve hala güzel bir telefondur. eğer temizi ve sağlamı bulunursa alınmalıdır.
  • küçük telefonların popüler olduğu zamanların efsane telefonu.
    bu telefonun boyutu zamanına göre oldukça küçüktü. görünüşü de oldukça şıktı. haliyle oldukça ilgi çekiyordu.
    1-2 yıl önce kuzenim sırf eğlence olsun diye bu telefonu bir taş gibi denizde sektirmeye çalışırken içim cız etti. nerden nereye demiştim o an..
  • koleksiyon değeri olan telefondur.
hesabın var mı? giriş yap