• övünmesi gereken öğrencidir.bu kadar baba parasıyla asalak gibi yaşayanlar varken yaptığı çok doğru eylem alkışlanasıdır.
  • bireysel menfaat için övünmüyordur. derse geç kaldığı zaman hoca yok yazmasın ve üniversitede devamsızlıktan bırakma isimli orospu çocukluğunu yapmasın diye hocasına izahat veriyordur. kimse keyfinden çalışmaz.

bireysel olarak hissedilen bir duygu varsa o da baba parasıyla üniversite okuyup bir yandan da bunu görmezden gelme ezikliğidir.
  • hakkıyla övünen, takdir edilesi kişidir. günümüzde kaç öğrenci gerçek anlamda kendi ayakları üzerinde durabilir ki? asıl ağzının ortasına tokat yapıştırılması gereken baba parası yiyerek bir de pişkin pişkin "babam sağolsun" diye övünenlerdir.
  • "anne ben büyüyünce troll olcam" kafasında olan bir güruhun dahilinde bulunan bir yazarın haksızca eleştirdiği kesimdir.
  • okurken çalışmaktan ziyade, çalışırken okuyan çocuk da övünebilir. hayatını kazanmak ve ailesini geçindirmek zorundayken, bunların üzerine okula devam edip her ikisini de becerebilen öğrenci övünsün, hakkıdır.
  • kimse hobi olarak çalışmak istemeyeceğine göre şartlar öyle gelişmiştir. bu durumla övünmek kötü bir şey değildir kanımca. bir çeşit kendini motive etme biçimidir. hem hayat şartları zordur hem de bitirilmesi gereken okul vardır. takdir edilmek isteği zengin, fakir ayırt etmeksizin herkes için kaçınılmaz bir içsel tatmin olma biçimidir. üstelik okurken çalıştığı için, kişiyi gerçekten takdir etmek gerekir.
  • zoru başaran öğrencidir ancak bokunu çıkarmamalı atom parçalanmıyor neticede dimi ama?
  • benim de bir zamanlar yapmaya çalıştığım ama ikisinden birini bırakmak zorunda kalınca hiç acımadan yüksek lisansı bırakmıştım.
  • okurken bir yandan ders çalışmamakla övünen sığırın yanında baş tacıdır.
    o da isterdi karpuz gibi yata yata okusun ama çalışmak, kazanmak zorundadır. ayrıca ileriki hayatta senin benim karşısında zırlayabileceğimiz iş temposunu tek parmağıyla kaldırır.
hesabın var mı? giriş yap