• usta bir tiyatrocuya edepsiz bir şekilde, sakin ol ihtiyar ile başlayan yanıtı .

şunlar söylenmiş:

'sakin ol ihtiyar.ona buna satasacagina, hayatin tadini cikar.senin degil, bu yuzunu guldurdugum milletin verdigi deger bana yeter de artar:) zamanlama manidar ihtiyar:) buyuyunce hicbir genc oyuncun sanatina, emegine ve yetenegine laf edip, kalp kırmayan bir usta olacagim öğretmeniiimm...:))) senin yasinda,senin ustaliginda bir sanatcinin roportajinin mansetini niye recep ıvedik susler ben olsam bunu dusunurdum usta. niye sizce?'

edit: başlıktaki entry'lere fiziksel referans içeriyor, götümüze girebilir... şeklinde ispiyonlanıyor. ee başka kaldı mı ispiyonlama gerekçesi? diğer ikisini de kullan da tam olsun. hayır benim anlamadığım neye dayanaraktan bunu ispiyonluyorsun ispiyoncu arkadaş? yeşilleme orada, mesajlaşma orada, şunu bana bir açıkla da efendi gibi tartışalım olur mu?
  • (bkz: cahillik mutluluktur) bu cümleyi, şahan gökbakar'ın, ironisiz, olduğu gibi iliklerine kadar yaşadığını gösteren yanıttır.
  • sahan gökbakar'ın en sonunda sorduğu soruya hiç de güzel sonuçlara çıkmayan cevapların verilebileceği yanıtı.
  • değersiz bir kişinin, ülkedeki en usta tiyatroculardan birine karşı yaptığı saygısızlıktır. ulan göbüş, sen "murat, bineyim de tur at" diyerek güldürdüğünü mü sanıyorsun? bir de bu bozukluklar kendilerine sanatçı, yaptığı siktiri boktan işe de sanat demiyorlar mı, yemin ediyorum rezalet.
  • haldun dormen'in edepsizliği üzerine şahan gökbakar'ın yaptığı edepsizlik.
  • ''ulan tombik sen ayılığınla, geyirmenle, osurmanla milleti güldürürken ben bir istanbul beyfendisindiydim. şekilden ziyade ince detaylar üzerinde çalışıp kalitemi bozmadım, yıllarımı verdim ama görüyorum ki senin gibiler insanların beynini uyuşturup kolay yoldan ve yüzeysel fikirleri sevdiriyormuş insanlara. keşke çıktığım sahnelerden hatıra olarak birer odun alsaydım da bana usta diyebilen ağzına vursaydım.''

'' bana usta demek için ne öğrendin benden a be dangalak''

şeklinde yanıt verilmesi gereken dangalaklıktır. lakin böyle bir yanıtı recep ivedikten ve onun şuurundakilerden beklemek gerek.

bir beyefendiden asla değil.
  • şahan gökbakar'ın, haldun dormen gibi usta bir tiyatrocunun kendisinden cem yılmaz gibi bir sanatçı ile aynı cümle içinde bahsetmesine sevineceği yerde kendini tutamayıp verdiği cevaptır.
  • şahan gökbakar'ın tutumu ne kadar yanlışsa haldun dormen'in tutumu da o kadar yanlıştır. usta bir oyuncunun ve daha önemlisi "hocanın" gelip 2 komedyeni olumsuz şekilde kıyaslaması çok hoş bir durum değil. film bazında konuşacaksak bence arog serisi de süper değil, zaten film de sanat filmi değil. aynı durum recep ivedik serisi için de geçerli. bunu kime yapsa sert bir yanıt alması normaldir. bir de tdk'a göre ihtiyar kelimesi argo değildir, sonuçta moruk dememiş.
  • fena halde birisini hatırlatmıştır, acaba kim?
hesabın var mı? giriş yap