9240 entry daha
  • sarı pitbul ve safinaz baydın'ın bukalemunluklarını izlerken başkaları adına utanmak deyimini iliklerime kadar hissediyorum. mavi takımda şu yok, mavi takımda bu yok diyip saydığınız her boku sizde yaptınız. bu nasıl bi kendini bilmezliktir, nasıl bir yaltaklanmaktır amk.

aynı şekilde palmiye'de öyle. ulan her şeyi bu kadar kolay hazmediyordun madem, hatipsona niye kan kusturdun haftalarca? "biz çıkınca birbirimizin yüzüne bakabileceğiz" diye rakip takıma laf soktuğunu zanneden pasif agresif furkan, sen 2017'de kanlı bıçaklı olduğun adem'le çıkınca reklam filmi çeken insansın. çıkarlarına göre şekil almayı da senden dinlemeyelim bi zahmet. koloninle birlikte haftalarca insanlara uyguladığınız mobbingi izlemesek inanacağız.

nefise günlerdir "yemre ona bi şey dememişti, diğerlerinin gazına geldi" şeklinde linçleniyordu ama bu gece ki röpörtajda gördük ki, sarı pitbul nefise dahil tüm kadınlarla tartışıp küfür etmiş. bu görüntülerin ekrana verilmeme sebebi ne? bütün kadınlar durduk yere üstüne gitti çocuğun dedirtmek ki?

seda sen de bi sus amk ya. bu kadar hazımsız bir insan olamaz diyeceğim aklıma ogeday geliyor. ikisi de asla kaybetmeyi bilmiyor.
  • poyraz gittiğinden beri ruhunu,tutkusunu kaybetmiş bir mavi takım var.

survivor'un ilk gününde kurulan kadrolarda bile görülen bariz bir şey vardı.mavi takım yarışmacıları daha hızlı,fiziksel kapasitesi yüksek,uyumlu,işine odaklı bir takımdı.hepsi iyi çalışıp gelmişti.kırmızı takım ise ersin'in deyimiyle eytliler takımıydı,yaşlı,sakat,formsuz ve çalışmadan gelmişlerin hepsi toplanmıştı.o dönemde mavi takım direkt domine etti oyunları.aralarında en ufak sorun çıkarma ihtimali olan nefise ve yunus da kırmızı takıma gönderilip,sahra falan da yarışmayı bırakınca içerde tek sorunlu isim hakan kaldı.

kırmızı takım ise zaten çok renkli isimlerden oluşuyordu.zaten nagihan'ın olduğu bir takımın karışmama ihtimali yok ama diğerleri de hiç az değildi.rakibini de sahada mağlup edemeyince iç işlerine döndüler ve bir iç hesaplaşma yaşadılar.bu iç hesaplaşmayı nagihan cephesi kaybetti.mustafa kemal defalarca yazıldı ve elendi,pınar gitti,nagihan sakatlandı,nefise ehlileştirildi.nagihan cephesi yalnız ve kaybetmiş bir haldeydi.ancak nagihan'ın geri dönüşü ve merve'ye fanlarından gelen mesaj ile ikinci raund oynandı ve aleyna tamamen dışlandı.bu sırada takıma katılan hilmicem ve atakan ilk zamanlarda performans veremeseler de takıma ciddi bir ruh kattılar.takımın odağını sahaya çektiler,bench enerjisini yükselttiler.böylece tamamen survivor ve oyunlara odaklı bir kırmızı takım oluştu.bu odak öyle bir boyuta geldi ki poyrazı kapana çekip avladılar ve mavi-kırmızı rekabetinin fişini çektiler.

uzun süre mavi takıma her gelen yarışmacı yükseldi,morallendi,performansı arttı.mavi takım tamamen oyunlara odaklı,birbirini yükselten,herkesin yeri rolü belli olan bir takımdı.fakat poyraz'ın gidişi her şeyi değiştirdi.takım ruhunu,tutkusunu,enerjisini kaybetti.zaten takım üyelerine tek tek baktığımızda bunu görüyoruz ama poyraz ve yasin bu takımın enerjisini sağlayan ikiliydi.ogeday,damla,seda,son zamanlardaki yaman falan gayet ruhsuz yarışmacılar.bu ruhsuzluk ve enerjisizlik özgür ve merve'deki gibi soğukkanlılığa dönüşüyorsa sorun yok ama bu da olmayınca ortaya böyle bir sonuç çıkıyor.devamlı olarak daha fazla bağıran,daha fazla konuşan,iç sorunlarını bile enerjiye dönüştüren,herkesin kendi sayısını önemsediği,diğerinin kaybıyla zerre ilgilenmediği bir kırmızı takım var.mavide ise ogeday ve seda bizi taşısın biz de destek verelim havası var.survivor'un ilk aylarında bu geçerliydi ama ikisinin de formu düştü.artık takımı taşıyamıyorlar.onlar düşerken sorumluluk alması gereken damla ve furkan da tüm survivor'un en formsuz 2 yarışmacısı olunca sonucun böyle olması çok doğal

gelelim finale.inanılmaz formda gelen bir atakan ve özgür var.hilmicem tehlikeli ama finalde göremiyorum.sercan'ın da gücü yetmez.mavi erkekleri ise o güveni veremiyor.4 aydır yarışmayı domine eden ogeday sonlara gelirken formu her geçen gün düşer vaziyette.ellerinde olan kupayı kaybetmesi artık sürpriz olmaz.furkan ve batuhan bence zayıf iki yarışmacı.batuhan'ın düello tecrübesi furkan ve sercanı elemesini sağlar ama sonrası meçhul.yunus emre de erkeklerde performans 2.si olsa da hiç güven vermiyor bu hafta gitse şaşırmam.

kadınlarda ise damla aşırı aşırı formsuz istanbul'a göz kırpıyor,aleyna'nın zaten seviyesi belli o da gidecek.ama kalan 4 kadını bir yere koymak zor.nagihan çok hırslı çok tutkulu.seda psikolojik olarak en sorunlu gördüğüm kadın bu 4'lüden.bence stres yönetimi,soğukkanlılık hiç yok.düelloda 2-0 geri düşse ben yapamıyorum diyip daha da batıracak gibi.nefise 23 yaşında bir atlet olmasıyla zaten inanılmaz bir fiziksel avantaja sahip,at gibi kız.sakatlığı falan da yok.finale çok yakın.merve'yi ise tüm sözlüğün aksine ciddi bir şampiyonluk adayı olarak görüyorum.yavaş olmasının hiçbir önemi yok düelloda,özgür de yavaş.ama kadın mental olarak aşırı güçlü ve soğukkanlılığı çok yüksek,atış becerisi de baya var.zaten böyle olmasa nefise-seda gibi domine eden kadınların sadece 3 puan gerisinde olmazdı.burada benim final adayım nefise sürpriz atım merve.

son 4 değil de 5'imi sayayım ogeday-atakan-özgür-nefise-merve
  • survivor tarihinde bir ilk yaşanıyor. mavi takım hiç olmadığı kadar zayıf ve alışkın olmadıkları atış geldiği zaman ezici bir skorla kaybediyor. 2017'de sadece ogeday'ın kaldığı mavi takım yine varlık gösterebiliyordu. 2018'te başarısız sayılan cumali'nin takımı ayağa kalkmaya bilmişti. 2020'de devamlı kaybeden mavi takım toparlanmış ve cemal can en büyük rakibini yenmeyi başarmıştı. daha önce bu ölçüde güç dengesi mavi takım aleyhine dönmemişti.
  • hazır takımlar karılıyorken son kez kırmızı ve mavi yarışmacıları değerlendireyim dndnd

atakan: takımın alfası ve motivasyonu. ogeday’a defalarca kez yenildiği halde yine de mücadelesinden vazgeçmedi gerçek bi şampiyon gibi kaybetmesini de bildi. bana göre atakan yarışmanın şerefini de kurtardı istatistiği düşük olsa bile gerçek bir rakip gibi duruyor seyir zevki veriyor yani. sevmediğim özelliği ise hilmi ile arkadaşlığı 2022’de ogeday ile arkadaşlığı daha gerçekti mesela ama hilmi ile daha stratejik birlik gibi geliyor bana bilemiyorum itici duruyorlar bence bi aradayken. performans olarak ilk altıda kesin görüyorum ama şampiyonluk şansı düşük.

nagihan:ben nagihan’ı başarılı bir yarışmacı olarak görürdüm ta ki nefise’yi görene kadar bana göre nagihan rakip seçen oyun seçen çıkarları doğrultusunda her şeyi yapabilecek potansiyeli olan orta klasman bir yarışmacı o kadar nisa’nın şampiyonluğuna laf etti ki bence de hak edilmeyen bi şampiyonluktu ama nagihan bu sene neyi ile konuşuluyo yunusun evliliğini kurtarmakla djdbdbd sakatlığından dolayı en fazla son sekizi görür.

özgür:2023 senesinin finalisti olduğunu bile bu sene öğrendim djdnd bi tık hızlansa kesinlikle son dördü zorlar ama yaşı müsade etmeyeceği için ve all star sezonu olduğu için son 8 malesef ama kendisini seviyorum bence sevinci çok havalı.

nefise: açık ara şampiyon adayı karakterini sevmiyordum ama yaşı çok küçükmüş ya hilmiceme abi deyince yaşına bakmıştım dndbd öfke patlamalarını buna bağlıyorum ama performans olarak kadınların en iyisi kesinlikle o kupayı hak ediyor.

sercan:düellolardaki winnerlığını oyunlara da yansıtsa bu senenin sürprizlerinden olurdu poyrazı yenmesi efsane hareketti ama ilk 10’da olmayacak bence.

aleyna:bu kızı bi seviyorum bi sevmiyorum anlamadım nasıl bi karakteri olduğunu ama pınar konularında mobbinglere uğradı oralarda bi üzülmüştüm ama yakında elenecekler listesinde.

hilmicem:ben bu adamı sevmiyorum ya gerçekten çok sinsi geliyo bana nagihan bile arkasından kaba dedi anlamıyorum 2018’de de böyleydi turabi travması mı var nedir durup durup bileniyo birilerine delikanlılığı da sadece röplerde zaten ne bi realitesi var ne bi katkısı ilk 8’i belki görür.

ogeday:bana göre egolu ve kibirli ama güzel türkçesi sayesinde kamufle edebiliyo kendini dhdj ben kendisini sevmiyorum bi albenisi yok poyraz gibi ışığı yok yani sıkıcı ama gerçekleri konuşalım istatistiği nagihan gibi şişirme değil ve şampiyonluğu hak eden bir isim çünkü performans senesi ogeday da bunun hakkını veriyor.

seda:kaybetme travması olan tuhaf bi kadın yani hırsı öyle bi boyutta ki bazen korkuyorum öfkesinden ama kabul edelim bu sene iyi mücadele etti gizemm demedi eskisi gibi bence ilk 6’da olacak.

furkan: atakanın dediği gibi pasif agresif eleman bu hafta da yolcu dhdbd

damlacan: istatistiğini rezil rüsva etti yakında elenir.

yunus emre: kuzey tekinoğlunun parelel versiyonu shdhd yalnız güzel konuşuyo bazen vurucu cümleler kuruyo ama içi boş kadınlara davranışı leş oysa birazcık efendi bi adam olsa çok desteklenirdi ama asla iflah olmaz umarım yarışma sonrası tedavi olur. çok tetiklenen bi arkadaş olduğu için hangi evrede elenir bilemiyorum ama odaklansa bence ciddi rakip eleyebilecek potansiyelde.

merve:serenayın ahı mı tuttu ne bilmiyorum ama her sene kendine bi arkadaş bulup arkasından hunharca ağlıyo sanki arkadaşlık yarışmasına gelmiş bağımlılık problemi var. öyle biri ki hem ademle hem atakanla hem de ogedayla kanka oldu djdjdjd yarışmadaki akıbetini kestiremiyorum çünkü mütemadiyen bi arkadaşını yazacağı için çok üzgün shshs

batuhan: seviyorum ya bu çocuğu hala ergen ve bence hiç çıkamayacak ordan acunun yerinde olsam paso bunu çağırırım aşırı zevkli oluyo kaosları salak poyraz liseli iddiasına girmeseydi çekişmeleri çok eğlenceli olacaktı bence dbdb normalde ilk sekizi görmez derdim ama bence iyi ilerleyecek diğer poyraz gibi dndnd
  • gün geçtikçe daha da kaotikleşen ve seyir zevki bana göre giderek artan yarışma.

neler mi oldu? atakan'ın yaymayı planladığı korku imparatorluğu elinde patladı. bu gece kırmızı kazanmasa hilmicem potadaydı. hatunlara çok yanlış zamanda ateş etti. şimdilik tehlike geçti ancak acun'dan yeni hamle geldi. artık "haftalık" takımlar var.

gelsin takım kaptanları, gelsin yeni takımlar. namaste.

şimdi parkur süreleri ölçülerek kaptan belirlenecekmiş. acaba turu tamamlamak mı yoksa atışla birlikte mi ölçülecek süre? bilenler yeşillendirsin.

atakan şimdi her fırsatta potaya sokmak için arkasından sinsice dümenler çevirdiği özgür'ü takımına almak için ogeday'la kapışacak. parçalasınlar birbirlerini. aklı olan ilk sırada atışları fevkalade özgür'ü, onu seçemiyorsa da nefise'yi ve nagihan'ı seçer. nefise çok süratli, nagihan atışlarla iş bitirici. kadına atış yapmak yakışıyor kardeşim. damla'yı ve seda'yı paspas etti kadın istatistiklerini yerle yeksan etti.

haftalık istatistiklere göre nefise ve özgür onda dokuz yapmışlar. herkesin izlemediği için övündüğü survivor 2023'ün şampiyon ve finalisti. 41 kere maşallah. birleşme partisinden bu yana zirvedeler.

yunus emre'nin de furkan'ın da balon istatistikleri patladı. yunus emre zaten yaman'dan aldıklarıyla, furkan ise zamanında bozok'tan, ersin'den, ve çoğu zaman sallapati oynayan sercan'dan kastıklarıyla geldi buraya kadar.

birleşme partisi sonrası istatistikler. saçma sapan bayrak yarışları iyi ki kaldırılmış. kim balon kim iyi öğrenmiş olduk. görsel
  • ''çıktığımda kitap yazsam yok satarım. bir insan nasıl karaktersiz olunur.''

hilmicem intepe
  • yukarıdaki arkadaş sanırım galatasaraylı ama bu tam bir fenerbahçeli yorumu yapmış, hilmicem dün çaat çaat nefise ve aleyna hakkındaki gerçekleri söyleyince zoruna gitmiş olmalı.

bir şehir efsanesine göre can yücel'in, köşe yazısında "göt" kelimesini kullanmasından dolayı mahkemelik olduğu ve ilgili duruşmada savunma olarak "bizim memlekette göte göt derler" dediği bilinir. dün hilmicem'in yaptığı tam olarak zorunuza gitsin gitmesin aynen bu misal.

şimdi hilmicem düelloya çıksın diye burada ağlayanlar düelloya çıktığında herkesi tek tek evine yolladığı zamanda kesin karşısındaki rakip sakat olduğu için yendi, acun abisi onun sevdiği atışları veya parkuru koydu, hava yağmurluydu, murat çok bağırdı falan gibi bahaneler bulacaklar asla dönüp ben nerede hata yaptım demeyecekler... fenerbahçeli zihniyeti dediğimde bu ya zaten... "geçmişle yaşa" ama "sizde bunu yapmıştınız" de, sürekli kaybet ama asla yenilgide kendinde hata bulma, kabullenme, tüm dünyayı kendine karşı say vs. vs. sonra 10 sene şampiyon olama hiç bir farkı yok.
  • bu hilmicem ile atakan neyin kafasını yaşıyor? ya da milleti salak mı zannediyorlar merak ediyorum. neymiş hilmicem'i ne olmuşta yazarlarmış, nasıl niye yazarlarmış. hilmicem-atakan sizin yüzdeniz kaç abicim? önceliğiniz üstünlüğünüz ne? genel istatistiklerde sercan arkanızda olabilir ancak aranızda uçurumlar yok.

ben atakan ile hilmicem'e kızmıyorum. dertleri özellikle poyraz'ın şok elemesi ile korktukları(!) düelloya girmemek. kızdığım kişiler 'r' nin kralını yapan ve gak guk diye saçma sapan gerekçe anlatan nagehan-nefise-aleyna'ya. bir tarafta yenilgiyi hazmedemeyen seda. bir tarafta cringe merve aydın.
    karakter olarak tek parlayan damla kadınlarda.

erkeklerde ise özgür hariç hepsinin falsoları var. umarım özgür şampiyon olur, el ayarı en iyi olan üç yarışmacıdan birisi (diğer ikisi ogeday ve nagehan)
  • ama öyle ama böyle üç kadın yarışmacı sercana gidip senin değil hilmicemin aday olmasını istiyoruz diyorlar.
    bu davar napıyor koşa koşa gidip atakana şikayet ediyor.
    ulan hilmi kim atakan kim neyden çekiniyorsun.
    bu neyin yalakalığı.
    bunu adada yatırıp sikseler ağzını açamaz.
    gerçekten şu adamın arkadaşı akrabası olmak istemezdim.
    izlerken ben utanıyorum acaba sevenleri ne düşünüyordur.
    allah yardımcısı olsun bu kişiliksiz amcığın.
  • bombe ogeday
375 entry daha
hesabın var mı? giriş yap