• (bkz: açtığı başlığın tüm entry'lerini giren yazar)

evet, gerekirse bunu yapacağım. aklıma geldikçe, haberini gördükçe yazacağım bu başlığa.

geçenlerde kadıköy'deki bir parkta vuku bulan bir başka olay. neyse ki bu sefer tecavüz mağduru, yaralı yada ölü yok ama yakın gelecekte olmayacağı anlamına gelmiyor bu tabii.

kazık kadar herifler parkta oyun alanını işgal ediyorlar ve gürültülü şekilde sözüm ona eğleniyorlar. tabii çocuklar korkup uzaklaşıyor oyun alanından. aileler kibar şekilde uyarmaya çalışıyor ama bedeviler ne anlar kibarlıktan aynı tas, aynı hamam. bunun üzerine vatandaşlar polisi arıyor ve yardım istiyorlar. cevap akıllara zarar!

"onların kimliği olmadığı için birşey yapamıyoruz" ulan sen polis değil misin? beni ohal'de kimliksiz yakalasan atarsın içeri 1 ay çıkamam dışarı değil mi? suriyelilere bu dokunulmazlığı kim veriyor?
  • türkiyenin dört bir tarafına yayılan kanser hücreleri gibiler. bir tane haber görmedim ki suriyeliler hırsızlık dilencilik ahlaksızlık sapıklık yapmayıp topluca bir ağaç dikimi olur bir çöp toplama olur sanat vs organizasyonları gibi bir şeye katılsınlar. bir halk bu kadar mı tümör etkisi yaratır. mülteci olduğun bir yerde ne cüretle ahlaksızlığa kalkışabilirsin?
  • (bkz: up)
  • bunlar daha iyi günler. hele bunlar iyice bi çoğalsın şöyle 5-6 milyon olsun o zaman görün siz olaylari..
  • tayyip'in turkiye'yi araplastirma politikasinin bir sonucudur. ah guzel ulkem cok yazik oluyor sana..
  • kimin sebep olduğu tartışılsa da, asrın liderimiz haşmetli reisimizin yol verdiği sorundur.

tamam, anladım. oy avcılığı, muhafazakar kesimin sempatisi vs. kucak açtın bu itlere. ama bu işin bir kuralı, kitabı olmalı.

dersin ki;

kardeşim anladım savaştan kaçtınız. avrupa verdikçe size bakarım ama kendi cebimden size bakamam. çalışın, didinin geçiminizi sağlayın ülkemde. ama olay çıkaranı aynen geldiği yere postalarım.

bunu da demiyorsan vatandaşına orman kanunuyla yaşar gibi "kendi düzeninizi sağlayın" diyorsundur.
  • (bkz: nefret suçu)

türklerin/kürtlerin vs. işlediği suçlardan dolayı bütün türkleri/kürtleri vs. mi ya kısılaştırıp ya itlaf ediyorduk standart prosedür olarak? sizde bu kafa olduktan sonra ülkenin kedisi köpeği bile bir raddeden sonra sizinle kavga etmeye başlar, şaşırılacak bir şey yok.

yıkıcı bir şekilde dışavurulan suriyeli düşmanlığı, yaşadığımız suriyeli sorununu sadece derinleştirecektir. hükümetin entegrasyonla ilgili yapması gereken şeyler var, ülkede hem suriyelilerin hem de tc vatandaşlarının huzurlu şekilde yaşayabileceği maksimum türkiye hudutlarında yaşayabilecek suriyeli sayısını tespit edip ona göre bir yöntem izlemesi gerekir. bunlar tamam da sizin yaptığınızın hiçbir şeye faydası yok o kesin.

not: akp'li falan diyecek çıkarsa baştan uyarıyorum alakam yok gidin diğer entrylerimi okuyun.

edit: "ben suriyelileri sevmiyorum, o zaman ya gitsinler ya kısırlaştırılsınlar ya da itlaf edilsinler" diyen arkadaştan düz mantık eleştiri duymak gerçekten gözlerimi yaşarttı :) ben diyorum ki evet ortada bir sorun var ve bunun üzerine oturulup düşünülmesi gerekir. fakat sizin bulduğunuz kadar primitif çözümlerle olsa olsa sorunu birkaç kat daha büyütürsünüz. bu kadar basit.

edit2: hah bi adolfhitler'den yabancı politikası konusunda fırça yemediğim kalmıştı o da oldu hahahahaha.

edit3: #48409501 aaa zaten başlığı açan arkadaş dümdüz bir faşoymuş. ben de boşuna yazmışım bu beton beyinli arkadaşa.

ne salak insanlarsınız ya. çocuk gibisiniz arkadaş hiçbir gerçeklikten, neden-sonuç ilişkisinden anlamıyorsunuz ve ısrarla da anlamadığınız konularda konuşuyorsunuz. illa söylediğim şeyler yaşandıktan sonra mı yediğiniz boku fark edeceksiniz, iş işten geçtikten sonra?
  • açlık insanı çoğu zaman suça ve illegal yollara mahkum eder. hırsızlık, cinayet, adam kaçırma, organize suçlar ve tecavüz bu suçlarda dahada artış gözlenecek ilerleyen zamanlarda.
    bu insanlara vatandaşlık verilse dahi bunun önüne geçilemez,bu kaçınılmaz bir son. istanbul'da çöp toplayan,dilenen bir sürü suriyeli var yolda yürürkende birçoguyla karşılaşabilirsiniz. işin garibi facebook'ta artık hiçbir etkileşim halinde olmamama rağmen tanıyor olabileceğim kişiler arasında suriyeliler çıkıyor.
61 entry daha
hesabın var mı? giriş yap