• ibrahim erkalin cikis parcasidir.

ve sen gidiyorsun, ben sana asik
    geri donmene vermeden isik
    ben kendi kendimle, aklim karisik
    her an sensizlige aglayacagim

gezdigimiz yerler soracak seni
    ayriligin yuku yoracak beni
    elini, tenini, kisik sesini
    seni herseyinle arayacagim

ne bugun ne yarin unutmayacagim
    adini dilimde hep anacagim
    yoklugun zoruma gidecek benim
    seni yuregimde saklayacagim

seni umutlarima ektim
    onlarla bicecegim
    ve ben seni yarin sevecegim
  • unutmayacagim parcasi muzikal anlamda sanirim erkal in zirveye ulastigi noktadir. her an sensizlige aglayacagim derken o igrenc klavyenin nasil da ustalikla yorumu tamamladigina dikkat edin ve aglayin. ne bugun ne yarin diye bagirirken de vurgunun mukemmelliginden oturu o caresizligi hissedebilirsiniz. iki kez devinime ugrayan bir ezgisi olmasina ragmen bu parca daha zengin bir orguye sahipmis gibi gorunur. sadece klavye destekli bir parca icin de bu yine buyuk bir basari. bazi seyleri kendi sinifinda incelemek ve hakkini vermek gerekir. unutmayacagim bunlardan biri.
  • nedense çoğu zaman bazı kimselerce hafiften de dalga geçmek amaçlı söylenen unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar sözlerinin geçtiği parça. oysa ki çok güzel sözlere sahip, özellikle ikinci dörtlüktekiler. böyle garip, insanı hem duygusallaştıran hem de dinlendiren bir tınısı var şarkının. sessiz, uzun gecelerde dinlenmemeli sanki.

gezdiğimiz yerler soracak seni
    ayrılığın yükü yoracak beni
    elini tenini kısık sesini
    seni herşeyinle arayacağım diyor yorumcusu çıkış parçasında. neyi ile dalga geçiliyor bilemiyorum. halbuki ne kadar da tanıdık değil mi...
  • ibrahim erkal'ı bana sevdiren şarkılardan olmakla beraber, yaptığı en güzel albümün de içindedir bu şarkı. diğer albümlerinde bu ve bunun gibi çok güzel şarkılarının tadını yakalayamamıştır kanımca ama içimdeki güzelliğini hep yaşatacaktır "ve ben seni yarin da sevecegim" diyerek.
  • ibrahim erkal in yapip yapabileceği en güzel şarkıdır. sirf bu şarkı için gidip kasedini almışlığım vardir. *
  • daha önce de söylendiği gibi şarkının tek falsosu unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar olayı. yahu fişek gibi şarkı yapmışsın ne diye arada şiir niyetine böyle zorlama bir cümleyi okuyorsun be abicim.

onun dışında on numara beş yıldız efkar şarkısıdır.
  • ibrahim erkal 'ın yorumu dışındakilerin hepsi çöp olan parça.

yoruma kapalıdır.
  • babamı gömdüğümüz gün; içim ezilmişti acıdan. alkolü pek kullanmam ama o gün bir şeyler içmek istedim. kardeşine gittik biraları alıp. orda bana bağırıp üzerime yürüdüğünü, yine .. sonra ağladığını özür dilediğini.. sen ağladığın için dayanamayıp ağladığımı .. ağlarken de “ben sana hiç kırgın değilim, ağlama.” dediğimi .
    seni her şeye rağmen sevmeye devam edebildiğimi..
    babamın ölümlünün 33. günü mahkemede boşanmak için beni o hale soktuğunu..
    hakim “boşadım hadi” dediği anda “ohhhhhh” diyerek derin bir nefes verdiğini gördüğüm o anı..
    o anı..
    asla ama asla
    unutmayacağım.

sen kötü bir insansın.
  • fikret dedeoğlu öyle sessiz sakin bir yorumla söylemişki ilk dinlediğinizde parçanın lezzetini tam damağınızda hissediyorsunuz.

ayrıca klip, çok güzel görüntülerle ibrahim erkal’a hatıra ve vefa olsun diye erzurum’da çekilmiş.

umarım daha güzel coverlar duyarız bu güzel sesli arkadaştan.

(bkz: fikret dedeoğlu)
hesabın var mı? giriş yap