• karsi taraftan gelenin arkasindaki aracin da size ayni sekilde cevap vermesiyle sonsuz paradoksa giricek olaylar silsilesi.*
  • (bkz: adaptif far) teknolojisinin yaygınlaşması ile ortadan kalkacak olan tepki gösterme biçimidir...
  • sürekli yaptığımdır. ben yolu göremiyorsam o da göremesin. ya da o da benim gibi rahatsız olup yaptığı eşşekliğin farkına varıp söndürsün ben de söndüreyim.
  • karşılıklı kör olma ile sonuçlanacak eylem.
  • uzunları yakıp arkamdan gelen aracın önüme geçmesine izin verip uzunları yakıyorum. bir gün dayak yiyeceğim ama du bakalım.
  • 2000 li yıların başında başıma gelmiş olan hededir.

istanbul eskişehir arası karayolu tek şeritti o zamanlar. yol boştu ve rahat görebilmek için uzunları yakmış ilerliyordum, çok uzaklardan karşıdan gelen kamyonumtrak büyük bir araç vardı ya sallamadım. biraz daha gelsin geçerim kısalara diye düşünürken dayı bir farlar yaktı hem uzunlar hem de kamyonun üstündeki sıralı lambalar aynı anda yanıverince ortalık gündüze dönüverdi *
    roket hızıyla kısalara geçip tırıs tırıs ilerlemeye devam ettim. dayı da antin kuntin lambalarını söndürdü hiç bir şey olmamış gibi yola devam ettik.
    (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • dinsizin hakkından imansız gelir. bazı düşüncesiz insanlar, bu yaptığı davranışın aynısını ona yapmadığın zaman yaptığı davranışın yanlış olduğunu anlamıyor.
  • bir işe yaramayan olay. çünkü anlamıyor amk andavalı. bu orospu çocuklarından gına geldi artık ya. hay o uzunlar açık gezen kafanızı sikeyim. hay o merceksiz farlarınıza taktığınız sikindirik led ampüllerinizi sikiyim. hay o aliexpress'den getirttiğiniz ayarıyla alakalı bi sikim bilmediğiniz osramları, philipsleri sikeyim ya. ulan bir gün kaza yapacağız sizin yüzünüzden.

amına kodumun mallarına uzunları yaksan da anlamıyor. çünkü kimisinin yapacağı bi şey yok adam kafasına göre led'e geçmiş, hiç düşünmüyor benim farım mercekli cam değil karşıdakini kör eder. amk cellosu. siktir git binme arabaya o zaman ya da taktığın fardan haberin olsun. uzunlar açık gezen mallar ayrı alem. ulan ne delirmişim bu konuya. yetti artık be amk.
  • çükünün küçüklüğünü, ucuz ve boktan arabasına* taktığı çin malı farla kapatmaya çalışan bir oğlancığa ders veremezsiniz gençler. boş yere sinirinizi bozmayın.

aynı şekilde anneciği tarafından çok ciddi patolojik yaralar açıldığı için ben önümü rahat göreyim de milletin canından banane gibi bir bencilliğe itilen horoz görse altına sıçacak oğlancığa da ders veremezsiniz. anneciği gereken dersi çok eskiden vermiş zaten.
hesabın var mı? giriş yap